Telewizor 50 cali 3D

daro_stg

New member
Witam, dziś z waszą pomocą chcę poszukać telewizora dla ojca do salonu. Mamy szafkę 130cm także myślę 50 calowy będzie OK. Sygnał jakim dysponujemy jest nc+ HD. Telewizor będzie oglądany przez cały dzień, także myślałem o matrycy LEDowej. Jakość obrazu jest najważniejsza, ma być biała biel i czarna czerń. Ma być szybki zwrotny i dynamiczny. Chciałbym aby miał dobre tylne oświetlenie ambilight. Wszelkie inne fajne funkcje mile widziane. Zastanawiam sie czy warto wybrać rozdzielczość ultraHD. Przypuszczalnie chciałbym wydać 4tyś, ale jak trzeba to dołożę.

Pozdrawiam Darek :)
 

waldy

New member
daro_stg;106813 Ma być szybki zwrotny i dynamiczny. Pozdrawiam Darek :-)[/QUOTE napisał:
Będziesz nim jeździł ? :)
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

A odpowiadając na Twoje pytania to tv 4k ma sens od 60 cali w górę, bo różnicy nie zobaczysz. Jeśli chcesz oglądać w 3d to również polecałbym większą przekątną, bo to będzie tylko namiastka 3d i dołączysz do wielu rozczarowanych. Z kolei większy tv z dobrym 3d kosztuje trochę. Miałem podobny dylemat przed miesiącem ( aż tak bardzo mi nie zależało na 3d) i po prostu odżałowałem trochę więcej pieniędzy.
Pzdr
 

daro_stg

New member
Będziesz nim jeździł ? :)
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

teraz jak to czytam się uśmiałem ;)

A odpowiadając na Twoje pytania to tv 4k ma sens od 60 cali w górę, bo różnicy nie zobaczysz. Jeśli chcesz oglądać w 3d to również polecałbym większą przekątną, bo to będzie tylko namiastka 3d i dołączysz do wielu rozczarowanych. Z kolei większy tv z dobrym 3d kosztuje trochę. Miałem podobny dylemat przed miesiącem ( aż tak bardzo mi nie zależało na 3d) i po prostu odżałowałem trochę więcej pieniędzy.
Pzdr

na 60 cali niestety nie mam miejsca... dlatego szukam czegoś 50″ co i tak myślę, że będzie duże. Zależy mi na wysokości z podstawą max 70cm. To jaki telewizor polecasz z dobrym 3d? Ile funduszy proponujesz przeznaczyć?

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

daro_stg

New member
teraz jak to czytam się uśmiałem ;)



na 60 cali niestety nie mam miejsca... dlatego szukam czegoś 50″ co i tak myślę, że będzie duże. Zależy mi na wysokości z podstawą max 70cm. To jaki telewizor polecasz z dobrym 3d? Ile funduszy proponujesz przeznaczyć?

Pzdr

Po godzinach lektury na forum rodzice poszli ogladać samsunga 55h7000.

Nadal tylko nie wiem co jest lepsze dla zdrowia: 3d pasywne czy aktywne?
 

daro_stg

New member
szkoda ze nie mogę edytować, bym zrobił porządek bo trochę nabałaganiłem :sad:

Zacznę od nowa odpowiadając na ważne pytania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 (odświętnie 4)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? kanapa jest na wprost, jeden fotel pod katem 45 stopni a kolejny pod katem 80 stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno będzie za telewizorem i świeci od rana do 14:00
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary crt 29
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwość oglądania filmów z usb, fajnie by było jakby miał ambilight, niekoniecznie skype
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+, możliwa zmiana w późniejszym czasie na upc
10.Jakie urządzenia ? stare kino domowe panasonica 5.1
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne pod warunkiem ze refleksy będą sensownie absorbowane
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, dokumenty, rzadko sport (ale jak juz to nie chciałbym zęby piłka była rozmazana)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry. wątpliwe
16.Preferencje co do marki ? żadnych szczególnych, choć preferuję sony, samsung, panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? clouding, smuzenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przewaga wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 (+/-500)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? zależy mi na dobrej jakości 3d także nie wiem w jaka technologie uderzyć... czytam i opinie są podzielone

pozdrawiam
 

daro_stg

New member
Dużo czytałem pochlebnych opinii o modelu samsung 55h7000. Rodzicom się podoba. Teraz pytanie czy będzie miał dobrą jakość w 3d, bo z tego co wyczytałem jest w technologii aktywnej. Nie wiem co mam myśleć o tej technologii bo jakość jest pewnie ładna, ale jest możliwość narzekania na bóle głowy itp
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W każdym telewizorze masz ostrzeżenie .
Jeśli już to pasywane będą lepsze.

Czyli
Panasonic 55as650
PHILIPS 55pfs7109
Toshiba 55l7453
Sharp 60le857
 
Ostatnia edycja:

waldy

New member
To jaki telewizor polecasz z dobrym 3d? Ile funduszy proponujesz przeznaczyć?

Pzdr

Ja specjalnie się nie znam, sam szukałem pomocy na forum w wyborze tv. Kupiłem LG 65la970v, jest to model z zeszłego roku ale za to topowy i jeśli chodzi o 3d to podkreślane jest we wszystkich testach, że jest perfekcyjne. Lepszego 3d pasywnego pewnie ciężko będzie znaleźć w rozsądnej cenie. Przejrzyj aktualne ceny 55LA970 i oczywiście opinie o tym telewizorze.
pzdr
 

daro_stg

New member
Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)

zaszła mała zmiana i szukam tv 50 calowego. Mam dość mało miejsca w pokoju i te 12cm mniej przekątnej jest dla mnie ważne. Więc proszę o propozycje 50tek

Pozdrawiam
 
Do góry