Telewizor 50-60 cali z niskim input lagiem do konsoli

adam-tr

New member
Witam

Proszę o pomoc w doborze telewizora głównie do grania (konsola PS4), oglądania filmów (z komputera) i internetu. Zależy mi na niskim input lagu i skłoniłbym się do Phillips'a, bo podoba mi się ambilight, lecz nie potrafię znaleźć TV 50-60 cali z tą funkcją i niskim input lagiem. Może być to telewizor obsługujący rozdzielczość 4k. Proszę o pomoc.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 18 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - obojętnie
6.Jak słońce świeci w pokoju - rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor - brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - dobry interfejs do przeglądania internetu, ewentualnie mogę zainwestować w urządzenie z androidem.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - konsola, komputer
10.Jakie urządzenia j.w.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie - 70 % gry, 20 % filmy, 10 % internet
16.Preferencje co do marki - nie mam
17.Preferencje co do wielkości - powyżej 50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - nic ostatni telewizor posiadałem 7 lat temu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 5500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - nie musi posiadać.

Pozdrawiam!
 

adam-tr

New member
Chyba skłoniłbym się do zakupu PHILIPS 48PFS8209, jednak martwi mnie ten input lag (w trybie gra 84 ms) będzie to dla mnie zauważalne czy warto rezygnować z ambilight'a i wziąć Sharp LC-60UQ10E, który ma 60 ms albo Toshibę 55L7453 z 8 ms?
 

leesiuu

New member
Sam mam ten dylemat.
Ale patrząc na YouTube na filmiki pokazujące te minimalne input lagi to nie wydaje mi sie, że to taki straszny problem.

Sam poszukuję TV i też mam tego Philipsa na oku tylko że wiekszy model - 55' :)

PS. Znalazłem tego 55' w Czechach, ale w Polsce nie ma (kosztuje ~ 5000zł). A Ty gdzieś go namierzyłes? :)
 

adam-tr

New member
Rozmawiałem dzisiaj z gościem z MM i powiedział, że input lag absolutnie nie ma znaczenia jeśli chodzi o podłączenie konsoli do telewizora. Jedynie tylko jakby się chciało podłączyć pc i grać po sieci z myszką i klawiaturą, ale i tak ważny jest, żeby mieć dobre łącze internetowe.
Tamtego Phillipsa nie znalazłem a zmieniła się też wielkość telewizora jakiego poszukuję, bo obecnie szukam 47-48 cali.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Rozmawiałem dzisiaj z gościem z MM i powiedział, że input lag absolutnie nie ma znaczenia jeśli chodzi o podłączenie konsoli do telewizora. Jedynie tylko jakby się chciało podłączyć pc i grać po sieci z myszką i klawiaturą, ale i tak ważny jest, żeby mieć dobre łącze internetowe.
Tamtego Phillipsa nie znalazłem a zmieniła się też wielkość telewizora jakiego poszukuję, bo obecnie szukam 47-48 cali.
Jak zobaczyłem pierwsze zdanie to sobie pomyślałem, że powinienem Cię ostrzec przed poradami pracowników sieciówek typu MM, S czy EURO. Potem przeczytałem resztę i... się upewnilem. Poradził Ci głupotę. Input Lag występuję w każdym tv i gdy jest wysoki utrudnia granie zarówno offline jak i online (w szczególności online) niezależnie od tego na czym grasz.

Ech...
 

adam-tr

New member
Akurat sporo o tym czytałem a Ty tylko upewniłeś mnie w moim przekonaniu. Czy ten telewizor : phillips 48pfs8109 z 85 ms w trybie gry mocno będzie utrudniał mi granie na ps4? Może pojawiły się jakies aktualizacje które poprawiłyby ten wynik?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PFS8109 ma 79 ms ale model 48PFS8209 ma 59 ms i możesz grać swobodnie. Dla niebieskich są specjalne oferty.
 

adam-tr

New member
Dzięki ale tego phillipsa 48PFS8209 nigdzie nie ma (jedynie na zamówienie znalazłem na jednej stronie i kosztuje 6100 zł). Dlaczego w miarę nowy model jest tak słabo dostępny?
 

Przemoo18

New member
59ms to rowniez masakryczny lag , więc proszę nie pisać , ze nie ma na takim lagu opoźnień bo to bzudra-są i to spore. Sam jestem graczem i jeśli zamierzacie grać przez neta np w CS GO itp gry na takim lagu to powodzenia. Mam porównanie bo ja użytkuje SOny gdzie lag jest na poziomi 25 a brat ma Panasa gdzie lag sięga 55 i róznica jest spora. No chyba , ze ktoś będzie grał w SImsy to brac...
 

marekjw2523

New member
Jak gracz dupa to input lag na poziomie 12 ms mu nawet nie pomoże. Co niektórzy chyba już w paranoje wpadają na temat lagu, każdy portal o tv twierdzi że lag poniżen 47 ms jest dobrym wynikiem i nie ma co się martwić i tym bardziej odrzucać jakiś model tylko dlatego że nie ma laga poniżej 20.
I znów nasuwa się historia modelu toshiby który miał inputlag chyba najniższy na rynku...tylko jakim kosztem.
 
Do góry