Telewizor 50-55" do 7000 bez bajerów

tomekd1

New member
Witam wszystkich

Poszukuję telewizora głównie do oglądania nc+ i czasami do PS3. Tak jak pisałem bez zbędnych bajerów.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon około 22m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? rodzinnie 3 imprezowo 10
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na razie stać w przyszłości wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony duże okno balkonowe z prawej strony okno(na południe) ogólnie pokój nasłoneczniony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 29" Panasonic kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? priorytet super obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+, PS3
10.Jakie urządzenia ? dekoder nc+, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? nawet 10 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam pojęcia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, info, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie, możliwość wifi
15.Czy zamierzasz grać w gry - czasami fifa PS3 :)
16.Preferencje co do marki ? Sony, Panasonic może Philips
17.Preferencje co do wielkości ? 50" - 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Trudno powiedzieć bo mam kineskop:smile:
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień i wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 7000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie koniecznie

Przypuszczam że obojętnie co kupie to będzie super w porównaniu do mojego kineskopa ale chcę dobrze wydać te pieniądze dlatego proszę o sugestie. Z góry dziękuje
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Poniżej moje typu dla Ciebie. NA numer 1 musisz poczekać ok. 1 miesiąca ale warto.

1. SONY 55W955 - nowy model na 2014 rok. Zobacz na stronie SONY
2. SONY 55W905 - model 2013
3. PHILIPS 55PFL8008
4. SAMSUNG 55F8000

POzdrawiam
 

tomekd1

New member
Dzięki serdeczne slav7.

A co myślisz o reszcie typu lg czy panas. Na początku chciałem kupić plasme panasa 55st60 ale ze względu na długi czas pracy(prawie cały dzień-mam firmę w domu i tv non stop chodzi) a dwa to że jak dziecko się dorwie to cały czas jeden program(bajki) i boję się tych wypaleń.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Plazma byłaby ok. ale jak telewizor gra 10 godzin dziennie to różnica w zużyciu prądu będzie bardzo duża. Zapewniam, że SONY 55W955 nie będzie miał gorszego obrazu niż plazma. Szczególnie przy oświetleniu.

Nie ma według mnie PANASONICA ani LG dorównującego modelom, które Ci zaproponowałem.

Pozdrawiam
 

tomekd1

New member
Dzięki jeszcze raz. Powiem Ci szczerze że raczej potwierdziłeś mój zbliżony wybór :) Troszkę namieszał mi ten Philips co podałeś, podobno funkcja ambilight robi wrażenie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Plazma byłaby ok. ale jak telewizor gra 10 godzin dziennie to różnica w zużyciu prądu będzie bardzo duża. Zapewniam, że SONY 55W955 nie będzie miał gorszego obrazu niż plazma. Szczególnie przy oświetleniu.

Nie ma według mnie PANASONICA ani LG dorównującego modelom, które Ci zaproponowałem.

Pozdrawiam

Slav, rozumiem że widziałeś już w955 w akcji?
Bo z tego co "plotkują" na zagranicznym portalu, to ma być ograniczona wersja w905, na matrycy 100hz.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Na pewno AMBILIGHT jest fajną funkcją. Wybór należy do Ciebie ale niezależnie od tego czy kupisz SONY czy PHILIPSA będziesz zadowolony.

Miłego oglądania:)

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Prawie nikt nie widział go w akcji i ja też. Po 10.03 będzie w sklepach i wtedy będzie więcej opinii. Nie jest wykluczone, że matryca ma 100 a nie 200Hz. Różnica będzie jednak prawie niezauważalna.
 

tomekd1

New member
A jeszcze jedna sprawa podglądnołem inny wątek jak doradzałeś gościowi do sypialni 50 coś takiego SONY 50W656 nie ukrywam że cena o wiele niższa.
 

tomekd1

New member
Dzięki kiki

Co do plasmy to tak jak mówiłem wcześniej, chcę ale nie mogem ponieważ TV chodzi praktycznie cały czas i boję się powidoków(jeden program kilka dobrych godzin) a 2 to prąd, a co sądzisz na temat powyżej, na teraz te 2 tv wygrywają philips 55PFL7008(czy lepiej 8008) oraz sony 55KDL905
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zdecydowanie 55PFL8008. Model 7108 ma matrycę IPS ze słabym kontrastem. Jeśli chodzi o niektóre uwagi to LG nie produkuje matryc TRILUMINOS. Produkuje je SAMSUNG. Niektórzy "znawcy" uważają, że jak pasywne 3D to matryca musi być LG, a to nieprawda. Samo LG używa matryc innej j produkcji np. 39 i 50 cali. Np. SONY 50W685 ma pasywne 3D i matrycę AUO lub Chmei.

Musisz zdecydować się co chcesz. Jeśli najlepszy możliwy obraz to podałem Ci propozycje. Jeśli godzisz się na nieco gorszą jakośc i brak 3D są również inne opcje jak SONY 50W656 czy PANASONIC 50E6E.

Za chwilę pojawi się też tańszy SONY 50W805

Pozsdrawiam
 

tomekd1

New member
Powiem szczerze że głównie zależy mi na obrazie(sport, info, film). Czasem chce pograć na pS3. Inne gadżety jak smart, 3D są mi zbędne ale jak będzie telewizor który będzie miał super obraz a zarazem musi mieć te bajery ze względu nie wiem na model to niech je ma.
 

kozlos

Member
Cześć,

Może moja opinia okaże się pomocna/przydatna.

Zaznaczam, że wyrażam ją jako "zwykły domowy użytkownik TV". Żaden specjalista, znawca etc.

Otóż dość długo wahałem się nad zakupem TV. Rozważałem, czytałem, rozmawiałem, pisałem i słuchałem.

Bardzo pomocne okazało się to właśnie forum (dziękuję jeszcze raz osobom, które mi doradzały).

Szukałem TV 55cali w budżecie do 8tys i wybór padł na SONY 55w905a (mocno rozważałem Samsunga 55 F8000). TV co prawda mam dopiero kilka dni, ale jestem jak najbardziej zadowolony. Na smarcie zbytnio mi nie zależało, przede wszystkim jakość obrazu, następnie jak najmniejszy input lag (PS4), później 3D i na samym końcu ten cały SMART.

Jestem bardzo zadowolony. Kolory mi się podobają (mimo, iż fachowcy twierdzą, że ten TV "nie ma" zieleni i głębi błękitu), obraz ostry, płynny itp etc :) TV ładnie się prezentuje na ścianie, głośniki pozytywnie mnie zaskoczyły (podobno miał to być największy minus tego urządzenia, a ja wcale tak nie twierdzę). Ładna (jak na lcd) czerń, szczegółowość.

Generalnie nie zauważyłem jeszcze żadnych minusów (no może mocno błyszcząca matryca). 3D jak dla mnie rewelka (aż 4 pary okularów).

P.S. także rozważałem odczekać na nowy model SONY na 2014, ale po poczytaniu doszedłem do wniosku, że to bardziej będzie odpowiednik serii w8, a nie w9.

Jak masz jakieś konkretne pytania wal śmiało, jestem na etapie cieszenia się z zakupu więc chętnie sprawdzę interesujące Cie rzeczy.
 

tomekd1

New member
Dzięki kozlos, każda informacja mile widziana.

Jak na tym telewizorze oglądanie sportu(piłka nożna) oraz gra na PS?
 

kozlos

Member
Wiem, że to ciężka decyzja (no chyba, że dla kogoś wydatek prawie 8k na TV to hmm to nic wielkiego:) dla mnie to "kawał" pieniążków i chciałem dokonać możliwie najlepszej decyzji.

Mam podobne preferencje, bo u mnie TV przeważnie wyświetla sport i to z reguły piłkę nożną, a jak gram to zwykle w FIFA przez internet :)

A jak to wygląda? Moim zdaniem (moimi oczyma) DOSKONALE. Nie ma żadnego rozmycia, braku płynności, lagów czy czegokolwiek. Jestem bardzo zadowolony. Dodam, że TV jak narazie wyświetla obraz wg. fabrycznych trybów (ustawień) nic nie zmieniałem, bo nie miałem chwili, ale gdzieś na necie znalazłem "nastawy" więc wypróbuję i zobaczymy czy różnica będzie zauważalna (dla mnie).
 
Do góry