Telewizor 50" (100Hz) do 3500zł

Kristoff11

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? +/- 13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,0m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 dorosłych
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Po lewej stronie od telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odświeżanie 100Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder kablówki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3 godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, netflix.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zamierzam kupić swój 1 TV
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Sony/LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 3500 PLN
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Sony 55XF9005 i będziesz zadowolony . Przesiadłem się z Philipsa 55 cali właśnie na tego Sony . Obraz jak i działanie tv Rewelacja ( jak dla mnie ) .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobry model - LG 49Nano863
Ma wszystko co potrzebujesz.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tzn, że nie różnią się niczym i nie warto dopłacać do 49NANO867 ?
Pytam bo np w MediaExpert czy EURO-RTV-AGD są dostępne oba modele (49NANO867 jest o 300 zł droższy od 49NANO863).
 

nox

New member
LG LED 49NANO867NA od 49NANO863NA wg LG Polska (nie twierdzę, że to prawda) różni się tym, że NANO867 ma dwa tunery i umożliwia jednoczesne nagrywanie jednego kanału analogowego i odtwarzanie innego.
 

nox

New member
XH9505 kosztuje 4400 PLN. Szukając TV do 3000 PLN najsensowniejszy wydaje się być ten LG LED 49NANO867NA do kupienia za 2900 PLN. Oczywiście poświęcam to ze mam matryce IPS vs VA, nie mam tez pełnego podświetlenia i wygaszania, tylko krawędziowe, no i brak DTS. Z zalet mam za to ALLM, VRR i FreeSync oraz G-SYNC oraz 25% niższy input lag na LG. Dodatkowo LG obsługuje natywnie 1440p@120Hz oraz 4K@120Hz (dzięki temu, ze LG ma HDMI 2.1 vs 2.0 w Sony). W LG mam tez BT 5.0 vs 4.2 w Sony. Pilot tez w LG w moim odczuciu fajniejszy.
 

nox

New member
120hz w lg jest na poziomie ich 60hz. Obia 450 linii.
Jest jeszcze nano793, gdzie 50" jest na VA.


XH95 osiąga z pudełka bardzo niska płynność obrazów ruchomych pomimo również 120Hz matrycy. Na Geex zmierzyli raptem 150 linii. Oczywiście podbijając gładkość (upłynnienie) i czystość w trybie własnym można dojść do 850 linii ale sporym kosztem.

LG z pudełka tez ma 150 linii, ale już 600 linii w trybie Motion Pro. Moim zdaniem to niezły wynik. Szczególnie, ze Sony jest droższy o ponad 50% LG.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
XH95 osiąga z pudełka bardzo niska płynność obrazów ruchomych pomimo również 120Hz matrycy. Na Geex zmierzyli raptem 150 linii. Oczywiście podbijając gładkość (upłynnienie) i czystość w trybie własnym można dojść do 850 linii ale sporym kosztem.

LG z pudełka tez ma 150 linii, ale już 600 linii w trybie Motion Pro. Moim zdaniem to niezły wynik. Szczególnie, ze Sony jest droższy o ponad 50% LG.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przeczytaj raz jeszcze ale uważnie.

Wył – 150 linii (na maksimum 1080)
Cinema Clear – 500 linii
Naturalny – 500 linii
Gładki – 500 linii
Użytkownik – 500 linii
Użytkownik + Motion Pro – 600 linii
Pomijając tryb Motion Pro, którego 49NANO803 nie miał, a który w 49NANO863 podnosi ostrość ruchu z 500 do 600 linii, ale kosztem niższej jasności i migotania, okazuje się, że pomimo zastosowania 120-hercowej matrycy różnica w ostrości ruchu w niemigoczących trybach układu TruMotion to zaledwie 50 (słownie: pięćdziesiąt) linii na korzyść modelu 49NANO863. Ta różnica mieści się niestety w granicach błędu pomiarowego. Testy „gołooczne” potwierdziły, że mecze piłki nożnej wyglądały na 49NANO863 w zasadzie tak samo dobrze jak na ekranie 49NANO803 – przynajmniej ja nie dostrzegłem istotnej różnicy.
 

nox

New member
Przeczytaj raz jeszcze ale uważnie.

Wył – 150 linii (na maksimum 1080)
Cinema Clear – 500 linii
Naturalny – 500 linii
Gładki – 500 linii
Użytkownik – 500 linii
Użytkownik + Motion Pro – 600 linii
Pomijając tryb Motion Pro, którego 49NANO803 nie miał, a który w 49NANO863 podnosi ostrość ruchu z 500 do 600 linii, ale kosztem niższej jasności i migotania, okazuje się, że pomimo zastosowania 120-hercowej matrycy różnica w ostrości ruchu w niemigoczących trybach układu TruMotion to zaledwie 50 (słownie: pięćdziesiąt) linii na korzyść modelu 49NANO863. Ta różnica mieści się niestety w granicach błędu pomiarowego. Testy „gołooczne” potwierdziły, że mecze piłki nożnej wyglądały na 49NANO863 w zasadzie tak samo dobrze jak na ekranie 49NANO803 – przynajmniej ja nie dostrzegłem istotnej różnicy.


Dokładnie to przeczytałem. 600 linii max. A w Sony 850 max. Przy czym to są testy na 1080p. Ciekaw jestem jak to by wyglądało na LG w 4K. Czy również byłoby 600 linii???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Musiałbyś zapodac sygnał 4k 120hz. Jak na razie tylko z konsoli.
Max osiągane w testach obarczone jest migotaniem i przyciemnianiem obrazu.

Te 120hz w lg jest niczym hdr czy dv w tanich, ciemnych tv. Na papierze jest, w rzeczywistości tego nie widać. Ale cena niby uzasadniona, bo półka tv z matrycami 120 Hz.
 
Do góry