Telewizor 4k (opis) do 3000zl

makosa5

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 12 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,0 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na chila obecna nieistone poniewaz zmieniam lokum w nowym roku
7. Jaki masz obecnie telewizor? Monitor Full HD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz do filmow blu ray, mniej do dvd i ps4.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? brak
10 .Jakie urządzenia? Konsola ps4, blu ray, pc.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, serial, konsola
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Ciezko okreslic
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? min 40 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? glownie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-3100
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Fajnie by bylo zeby mial.

Nie ogladam telewizji z tego co "czytalem" o telewizorach 4k to obraz z blu raya nie traci na jakosci. A gry z konsol nie wygladaja na rozciagniete. TV bedzie pelnil funkcje monitora do pc (dobry pc ale gram glownie na konsoli). Nie ogladam filmow slabej jakosci posiadam filmy blu ray i dvd. wiec tylko "dobrej jakosci" tresci beda do niego dochodzic. Ponizej podam modele ktore znalazlem.

Thomson 49UZ8766- tutaj bardziej prosilbym o testy z zagranicznych stron bo sam nie znalazlem a polskich nie ma chyba.
Samsung UE50HU6900- wstepny faworyt, ale brakuje mu 3D.
Thomson 49UZ8766 -tutaj bardziej prosilbym o testy z zagranicznych stron bo sam nie znalazlem a polskich nie ma chyba.
LG 49UB820V- czy jest lepszy od samsunga?

Jesli macie jeszcze jakies tv mieszczace sie w cenie prosze napic, za wszelka pomoc jestem wdzieczny. Dzieki temu forum od ponad roku ciesze sie swietnym kinem domowym i tutaj tez licze na wasza dora rade.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli dobrze pamiętam, to żaden z tych tanich UHD nie nadawał się do gier z uwagi na bardzo wysoki input lag.
AX630 jest jedynym tanim UHD który ma matrycę 100hz.
 

makosa5

Member
Dzieki za odzew panowie wlasnie czytalem o tym modelu co podaliscie. Co do input laga w samsungu nie jest on duzy a lg to nie wiem ile dokladnie... wiem czemu nie pisalem o tym podelu nie wspiera hevc
 
Ostatnia edycja:

herberts

Banned
szukajac tv 4K zwróć uwagę czy tv ma port hdmi jest 2.0 /60hz , czy tv obsługuje kodek hevc/h265, hdcp 2.2, czy matryca ma natywne 100hz

na forum homecinema-fr jest dział poświęcony 4K (omawiane są chyba wszystkie tv 4K - Panasonic, LG, Samsung, Philips, TCL/Thomson, Grunding, HiSense, Seiki, Sony, Changchong, Haier, Loewe itd.)
mozesz także sobie poczytac opinie na amazonie niemieckim

ciekawym modelem jest też marketowy Quilive który ma pasywne 3D oraz port hdmi 2.0/60hz (tak wyczytałem w instrukcji obłsugi) lecz brak mu hevc
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Dzieki za odzew panowie wlasnie czytalem o tym modelu co podaliscie. Co do input laga w samsungu nie jest on duzy a lg to nie wiem ile dokladnie... wiem czemu nie pisalem o tym podelu nie wspiera hevc

To akurat nie jest najwiekszy problem. Zawsze mozesz kupic jakis media player obslugujacy ten kodek. Z czasem pojawia sie odtwarzacze bluray, ktore zrobia robote za telewizor czy tez tunery sat albo puscisz to z kompa. Zreszta kto wie jaki jeszcze kodek bedzie odpowiadal za 4K. Podobno kilka firm pracuje nad konkurencyjnymi rozwiazaniami.
 

makosa5

Member
To akurat nie jest najwiekszy problem. Zawsze mozesz kupic jakis media player obslugujacy ten kodek. Z czasem pojawia sie odtwarzacze bluray, ktore zrobia robote za telewizor czy tez tunery sat albo puscisz to z kompa. Zreszta kto wie jaki jeszcze kodek bedzie odpowiadal za 4K. Podobno kilka firm pracuje nad konkurencyjnymi rozwiazaniami.

Czytalem ze pracuja ale wolabym miec juz wbudowany a lwia czesc tv juz ma ten kodek wiec wolabym miec go niz dokupywac kolejne sprzety
 

collider

New member
Bez reklam
Czytalem ze pracuja ale wolabym miec juz wbudowany a lwia czesc tv juz ma ten kodek wiec wolabym miec go niz dokupywac kolejne sprzety

Panasa na tle innych budżetówek wyróżnia realne 100HZ, 3D, bardzo dobra czerń i skalowanie z materiałów słabszej rozdzielczości. Tak więc coś za coś :).
 
Do góry