telewizor 4k do salonu do 3300 zł

RHJG

New member
Bez reklam
No widzisz koleżanko Pooky 1978 i już jesteś sławna....na tym forum.Przy tej odległości to ten 55 cali będzie OK.Testy na różnych fachowych portalach też są ok.I tak po wyjęciu z pudełka będzie mnóstwo ustawiania na szczęście są "gotowce" w sieci,lub służę pomocą-powodzenia
 

pooky1978

New member
Po kolei.
Po pierwsze do Euro RTV AGD nie chcą sprowadzić Samsunga 55 cali - ich strata :p
Po drugie Pan w Saturnie powiedział że Sony w829 jest produkowany tylko dla Euro RTV AGD, inne sklepy mają w805 i w815. To prawda? Mogę podjechać do Saturna i spojrzeć na Sony W805/815 oraz Samsunga 55'' i na takiej podstawie podjąć decyzję?
Po trzecie - mąż powiedział że sama dam radę skalibrować :p A tak serio to pewnie każda pomoc się przyda jak już uda się zamówić :)
 

Pacman91

New member
Witam cyt; Poważnie zaczęłam zastanawiać się nad Sony KDL-50W829B....Tu nie ma co się zastanawiać tylko brać tego Sony jak ma nie być 4K. Rozważ jeszcze Samsunga UE50H6400 Z tym "mercedesem" to pojechałeś kolego,nie ma to jak marketing....ale może być ten Sony będzie OK....


porównanie do mercedesa ze względu na wygląd, nie patrząc na parametry to Sony wygląda o niebo lepiej od np. wspomnianego Samsunga H6400, a dla mnie tv to jednak mebel ;)
 

pooky1978

New member
1) - :mrgreen:
2) - dobry dowcip
3) - chyba rzęsy zalotką. :mrgreen:;) kalibracja , to nie ustawienie. :D

Ciekawe jakie ceny ma kiki, na tv- np. Sony?

Ad. 2 - Czyli Pan bardzo ładnie chciał mnie zabajerować, dzięki Wam się mu nie udało. Dziękuję :)

Próbuję zlokalizować oba telewizory (Sony 50'' oraz Samsung 55'') ale to trudne zadanie, najwyżej podjadę jednego dnia do Euro rtv agd oraz Saturna. Chociaż wolałabym mieć je obok siebie.

Czy możecie polecić jeszcze jakiś uchwyt pod Samsunga 55'' ?
 
Ostatnia edycja:

pooky1978

New member
Chętnie zmieniłabym temat, ale chyba nie mam możliwości.

Byliśmy oglądać w sklepie telewizory. Koleś na wstępnie powiedział że seria h6400 ma wadę i po dłuższym oglądaniu pojawiają się chmurki. Pytanie chciał mnie zbajerować aby sprzedać Samsung 55h6700? Tylko to jest już koszt 4 tysięcy niestety.
 

Świrus

New member
Nie słuchaj handlarzy... oni wciskają to na czym mają największe marże. Bzdura z tymi chmurkami -cloudingiem. Będą od początku, w jednym egzemplarzu większe, w innym mniejsze. Ale magicznie się nie pojawią po miesiącu korzystania z tv. To tak nie działa. Taki urok technologii LCD. Trzeba wybierać egzemplarz obarczony najmniejszą ilością wad.

Z ciekawości, skoro sprzedawca odradzał samsunga, to co polecał?
 

Świrus

New member
Ja nie wiem, nie mam tv od wielu lat :D Tylko czytam na forach o różnego rodzaju problemach z nimi. Koledzy pewnie coś podpowiedzą na co zwrócić uwagę i jak to sprawdzić w sklepie.
 

pooky1978

New member
Nowe modele Philipsa Zademonstrowane w Barcelonie mają świetną jakość , szybko działają i prezentują się extra.
https://www.youtube.com/watch?v=D3GbjjWDktg

Już zdecydowałam się na Samsunga, jakieś decyzje powoli trzeba podejmować.
50H6400, 55H6400, 55H6700.
Ze względu na nasz budżet najlepszy model to 55H6400. Clouding - wydaje mi się że to problem każdego telewizora, nie konkretnego modelu, ale konkretnego egzemplarza który zejdzie z taśmy, więc nie uchronię się przed tym. H6400 to model roczny już, to co miało wyjść (w sensie wady) powinno już wyjść, a szukając na Internecie nie wiele znalazłam tego.

Teraz uchwyt powinnam wybrać. Obrazek sytuacyjny poniżej.
c3e1b5a78b948118.html

Czy ktoś może polecić jakiś uchwyt pod Samsunga, najlepiej ruchomy, gdyż z prawej strony mam komin, który odstaje 27 cm. Przyda się regulacja góra dół, przód tył, prawo lewo. Ale nie chcę majątku wydać. Specjalnie narysowałam gdzie jest otwór na kable, gdyż oglądając wczoraj wieszaki na telewizor zobaczyłam że niektóre mają szeroką szynę która mogłaby nachodzić na otwór.
W ogóle ma znaczenie wybór uchwytu, czy co wezmę to będzie OK? Telewizor musi wisieć na takiej wysokości aby dobrze było ćwiczyć przed nim na stojąco i oglądać z sofy (3,5 metra dalej, sofa wysoka na 46 cm).

A.. jeszcze się nie do końca zdecydowałam na telewizor, ale mąż słysząc moje alternatywy wybrał 55H6400. Pytanie czy się zgodzić :)
 

eedviking

Banned
Ograniczenia, to budżet, ja po wielu walkach, wybrałem Philipsa, obraz jest cudny i ambilight = miód. Żona również zachwycona. Mnie Samsung nie podchodzi. ;)
 

eedviking

Banned
Mimo wszystko zapytaj o ofertę KIKI, ma duży asortyment i dobre ceny. Oglądnąć można w sklepach, a zamówić ...:D;)

Fajny jest np. SHARP LC-50LE760E, Sharp LC-60LE652E
 
Do góry