Telewizor 4K 55" do 2000

LewyJack

New member
1. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 2,8 - 3m
2. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
3. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem ? Na wprost
4. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stał ale nie wykluczam że powiesimy
5. Jak słońce świeci w pokoju? Od lewej strony
6. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka
7. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Jeśli będzie można odtwarzać seriale i programy telewizyjne na player.pl itp to nic nie będzie podłączone
8. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
9. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
10. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, muzyka, seriale
11. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
12. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Nie
13. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu po 15 a weekend zazwyczaj rano i wieczorem
16. Preferencje co do wielkości? od 55. Jeśli starczy funduszy i można będzie większy to jak najbardziej.
18. Preferencje co do marki ? brak
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000. Jeśli będzie warto to dołożę te 300-350 zł

Witajcie. Tak jak wyżej wspomniałem. Zastanawiam się nad kupnem telewizora. Wstępnie chciałbym wydać 2000 zł na 55 cali. Wiem że z tej odległości jak najbardziej można 65 ale czy starczy funduszy ? Jestem w stanie dołożyć jeśli będzie warto.

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z modeli 55 masz dobre TV Do wyboru:
PHILIPS 55PUS 6704
SAMSUNG 55RU7402
LG 55UM7450
TCL 55DP660

Do 2300 zł nie kupisz dobrego TV 65 cali
 

Zoreusz

New member
W takim razie od jakiej kwoty zaczynają się sensowne telewizory 65 ? Dzięki za propozycję :)
W miarę sensowny, pomimo trapiących go wad, wydaje mi się TCL EC78, koszt chyba coś koło 4k. Lepsze i droższe typu Sony XF9005 pominę ze względu na kwotę, którą dysponujesz. Przy tym budżecie może Panasonic 58GX830? Zdecydowanie mniej musiałbyś dołożyć, a i opinie ma całkiem dobre.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw 55" masz extra modele w programie gdzie sam wybierasz ceny.
W modelach 65" masz dokładnie tak samo.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

LewyJack

New member
Zastanawiam się teraz czy warto brać tego TCL 65EP640 czy postawić na mniejszy ale lepszy pod kątem obrazu. Przejrzałem cały temat tego TCL na forum i opinie są różne. Sporo ludzi narzeka, że obraz pozostawia wiele do życzenia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie zdecydowanie 65" . Wielkość ma największe znaczenie.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i pakiet dodatkowo.
 

adrian66

Member
Zdecydowanie nie zgadzam się z opinia ze wielkość jest najważniejsza ,uważam ze jakość obrazu ma pierwszorzędne znaczenie w tv.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja się zdecydowanie nie zgadzam z niezgadzaniem, każdym niezgadzaniem.
Ale można mieć własne zdanie bez niezgadzania się

A w ogóle to najważniejsze by żona pozwoliła ;)
 

kszyhu

New member
Podłączam się bo wszystkie preferencje mam takie same, tyle, że słońce świeci od prawej.

Przeglądam i czytam wasze forum oraz internety i mam kompletny mętlik. niby kasa śmieszna i nie ma co wymyślać, ale nie chcę wtopić i się później wkurzać.

Zainteresował mnie test (z.videotesty) Toshiby 55UA3A63DG
Ma wszystko czego mi trzeba i co.oferuja najnowsze tv.
Stosunkowo wysoki index upłynniacza jak na tą półkę (choć zapewne kazdy producent ma swoją skalę) hdry, dolbyvision, skalowanie do 4k, androida 9,0.

Opinii jest mało, dostępność tego gdziekolwiek również ograniczona, na miejscu to można jedynie do RTV euro zamówić. Z opinii wydaje się ok. Choć znalazłem.2-3 opinię że android zamula, nie wiem czy przez słaba optymalizację czy procesor dwurdzeniowy. Który w tej klasie tv jest chyba normą?

Osobiście obecnie mam do tv podpiętego boxa (mecool m8s pro L) który spisuje się wyśmienicie jako Smart TV, YouTube 4k, Chrome przez którego oglądam filmy on-line. Generalnie box zastąpił pc/laptopa. Jedyny minus to brak Netflixa,. choć nie wiem czy jest mi potrzebnyc. Fajnie gdyby przy okazji zakupu tv nie potrzebował już tego ustrojstwa dodatkowo odpalać. do tv podpięty będzie upcowy horizon i tyle. Tv ma być do tv, filmów, chciałbym wkoncu wykorzystać możliwości 4k. Nagłośnienie mam Yamahy z wyjściami optycznymi, ale nie będę do samej telewizji je włączał,. więc Głośniki mają znaczenie, ale na tyle,.aby nie były denne jak te z tanich smartfonów. Ma być po prostu komfortowy odsłuch.

Ta Toshiba się sprawdzi? Jak nie? To co będzie lepsze i dlaczego? A nie tak bo tak. W czym jest np lepszy stary TCL DP660 którego polecano w innym temacie odchodząc od Toshiby. Może jeszcze coś innego..

Budżet no tak twardo do 2000. +-200zl
Ale naprawdę żeby to miało znaczenie te dopłacanie w i tak niskiej klqsie


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest 55EP680 Masz go w specjalnym programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wyślę program. Ma lepsze wyposażenie, parametry, możliwości, aplikacje.
 

kszyhu

New member
Panowie,
A gdyby tak pominąć androida jeśli już mam boxa.
Taki troszkę większy Philips 58pus6504.. starszy model już w fajnej cenie. ma wszystkie zalety nowych tv, ale nie wiem jak z możliwościami konfiguracyjnymi obrazu w stosunku do takiego tcl,a. Zwolennicy philipsa piszą że dają fajne obrazy z fabrycznych ustawień.

Co myślicie. Sam nie wiem czy 58 to nie za dużo do 2,5-2,8 metra od oczu
 
Do góry