Telewizor 4k 49/50" za ok. 3500zł (Panasonic ex700 czy samsung mu7002)

Scrabi

New member
Witam wszystkich forumowiczów :) Już jakiś czas przekopuje forum w poszukiwaniu telewizora 4k 49/50 cali. Odrzuciłem już kilka modeli, m.in. samsunga mu6402 za matrycę PLS. Obecnie wybieram między Panasoniciem ex700 (3400 w promocji) i Samsungiem mu7002 (3600 w promocji).

Nie interesują mnie inne rozdzielczości. Zależy mi na matrycy VA - telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów, często wieczorami. Przeżyję bez 120 Hz, bo sport oglądam dość rzadko. Konsoli póki co nie posiadam. Wiem, że samsung mu7002 ma inną matryce niż ten 55 calowy i wypada gorzej w testach.

Może ktoś z Was zetknął się z modelami, które podałem i może coś podpowiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź koniecznie TCLA 49C70 za 2799 zł z pakietem specjalnym.
A jaką masz odległość od ekranu ?
Większy Ci nie wejdzie ?
 

strazakp

Banned
Ja się zetknąłem z Panasonic iem bo mam takiego z poprzedniego roku ale kupiony w tym roku.
Model ex700 od mojego różni się chyba tylko szczegółami.
Ja swojego mam od marca i jestem zadowolony.
Mam 58" i oglądam z odległości 2,5m więc jeżeli jest możliwość to wybierać jak największy.
Mi mój tv służy do: filmy, sport, konsola, Smart to tylko YouTube. Posiadam telewizję od nc+.
Mój tv cenowo wyszedł mi 3500zl i również z tego powodu jestem zadowolony.
Na rozdzielczości nie ma co patrzeć bo pewnie i fullhd by mi wystarczył w zupełności.
Fajnie że ten Panasonic ma va bo to dużą przewagą nad ips (miałem też Sony z ips więc miałem porównanie).
Jak wspominałem oglądam również sport i choć mam 50hz to Panasonic ma bardzo dobre upłynnia że które bywa że wygrywają z innymi telewizorami które mają 100hz.
Ja polecam panasonica ale równie dobrze można się zastanowić nad tcl który ci proponuje kiki głównie ze względu na stosunek jakości do ceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak. TCL został wybrany jako najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości - EISA BEST BUY.
 

Scrabi

New member
Większego niestety nie mogę plus budżet ogranicza. Jeśli zejdę poniżej 3.5k to wolę zapłacić mniej niż dokładać do większej rozdzielczości. Odległość będzie stosunkowo mała. Myślę, że do 2m. 49/50 to u mnie maksimum.

Kiki, O jakim pakiecie specjalnym mówisz?

Patrzyłem trochę na tcle i nie mam obaw odnośnie takich firm, ale odrzuciłem go jakoś ze względu na niską dostępność i brak możliwości obejrzenia (może coś źle sprawdziłem).

StrazakP jak oceniasz właśnie smartTV w panasonicu? Czy wszystko chodzi jak należy, jak interfejs? Odpalałeś filmy w przeglądarce?
 

strazakp

Banned
Smart TV ocenia dobrze ale mogę tylko powiedzieć tak na tyle że pracuje bardzo płynnie i bez zacięć. Nie korzystam z niego tak naprawdę a tylko z YouTube więc tutaj nie będę pomocny. Dla mnie tv nie musi mieć smarta byle by był YouTube :) Do aplikacji u multimediów mam tablet lub laptop.
 
Do góry