Telewizor 49-55" do sportu do 2.500 zł.

JacentyMarki

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
4 x 4 m.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3 - 3,5 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost i lekko po skosie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
stać do dość wysokiej szafce 115cm
6. Jak słońce świeci w pokoju?
okna od południa, po prawej stronie od telewizora, rolety w pokoju
7. Jaki masz obecnie telewizor?
SONY Bravia KDL-40EX501
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Najchętniej natywne 100Hz albo dobra matryca o ile to możliwe 50Hz która umożliwi oglądanie piłki nożnej i w ogóle sportu oraz filmów akcji w miarę komfortowy sposób, filmy z USB i nagrywanie na USB w miarę możliwości, Netflix i IPLA w aplikacjach SmartTV też mile widziane
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
dekoder NC+ i internet LAN albo WiFi z routera po światłowodzie
10 .Jakie urządzenia?
konsola, dysk zewnętrzny, pendrive, czasem może laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Około 5-6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie wiem szczerze mówiąc. Która lepsza? Matowa?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
sport, filmy, programy dla dzieci
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak. 3-4 razy w tygodniu, nie więcej niż 1-2 godziny dziennie
16. Preferencje co do marki?
Najchętniej Samsung, najmniej chętnie Panasonic.
17. Preferencje co do wielkości?
Minimum 49 cali, najlepiej 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Nie lubię smużenia przy oglądaniu sportu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Popołudniami i wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Chciałbym wydać poniżej 2500zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
Najczęściej jak się zepsuje


Z góry dziękuję za wszelką pomoc - telewizor do salonu, do użytku przez wszystkich domowników - ja do sportu i filmów, żona do filmów i seriali, dzieciaki do bajek a najstarszy do grania na konsoli. Myślałem o Philipsie 49PUS6561 ale nie wiem czy to dobry pomysł. Czekam na informacje i propozycje bo szybko dość zamierzam kupić sprzęt. Pozdrawiam
 

JacentyMarki

New member



Hej, czy ktoś pomoże w wyborze? Czy tylko 100hz do oglądania piłki czy może jednak niekoniecznie i będzie coś fajnego nie 100hz? Jak do tego się ma Panasonic TX-50EX700E? Może Kiki coś pomoże?


Pozdro
 

JacentyMarki

New member
Kurczę no właśnie nie wiem co brać - bo propozycje Kikiego tzn. TLC mnie do końca nieprzekonują. Jakoś obawiam się i trwałości i jakości samego tv i zapchania się androida za jakiś czas podobnie jak to bywa ze sprzętem - telefonami i tabletami.
Kiki mi zaproponował:
TCL 55C7006 za 2550 zł
Thomson 55UC6406 za 2299 zł
TCL 55P6046 za 2299 zł
Philips 55PUS6262 za 2199 zł.
Wszystkie 50hz i co do wszystkich mam te obawy jakościowe i wytrzymałościowe.
Ja z kolei myślałem o:
Panasonic TX-50EX700
Samsung UE50MU6102
Samsung UE55NU7172
Philips 49PUS6561
przy czym mimo że ten Philips niby 100hz ale jakościowo też chyba nie poraża. Więc pewnie coś bym z pierwszej trójki wybrał bo jak już ma być 50hz niech będzie w miarę niedrogie i w porządku, aby tylko nie waliło smużenie piłki po oczach, a pozostałych niuansów i mega płynności jako człowiek aż tak nie przywiązujący uwagi nie zauważę.
Więc co ewentualnie z tej trójki jako pierwszej przeze mnie wymienionej warto i w jakiej kolejności brać?
 

JacentyMarki

New member
Wiem że ma, tylko jakościowo jeśli chodzi o sam sprzęt i wyświetlanie obrazu to tak średnio na jeża, i płynność w sporcie mimo tego 100hz jak czytałem opinie też d...y nie urywała. Kiki dopomóż jeśli chodzi o tą pozostałą trójkę pliz... Jak byś je ustawił w kolejności? Czy też w tym przedziale z tych bardziej popularnych marek idzie coś wyrwać? I czy posiadasz takowe w swojej ofercie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też czytam opinie użytkowników - nie mylić płatnych hejterów, i średnia ocen to 4,5 gwiazdki.
Więc nie jest źle.

Panasonic ma najgorsze multimedia na rynku, spada w tempie kosmicznym. Na największym rynku na świecie - w Usa już nie ma sprzedaży .
W Polsce już spadła sprzedaż na 4% więc również grozi im zamknięcie działu.

Samsung MU6201 na najsłabszej matrycy IPS i to 8 bit.

Jedynie Samsung MU7102 ma dobre parametry:
https://www.displayspecifications.com/en/model/7d3b1273

To model TCL C7006 wygrywa pod każdym względem 10:0.
Ale Twój wybór.
 

Maciej43

New member
Jako świeży co prawda ale użytkownik 49" TCL C7006 mogę śmiało stwierdzić , że jak dla mnie oglądanie sportu na tym TV jest w 100% bezproblemowe - aktualnie śledzę US Open - tenis do jakichś szczególnie błyskawicznych sportów nie należy ale piłka całkiem szybko śmiga :) i nie ma problemu z jakością czy smużeniem, piłka kopana też oglądana z zadowoleniem.
Oczywiście nie jestem specem i pewnie jakieś minusy będą ale z punktu widzenia laika stosunek ceny do jakości i oferowanych możliwości jest rewelacyjny, jakość wykonania dla mnie 11/10 :).
Nadmieniam ,że TV podpięte do UPC.
Dla mnie spełnienie oczekiwań w 100%.
 

JacentyMarki

New member
No i jeszcze wracając na moment do Philipsa 55PUS6262. Jak obecnie jest u niego z input lagiem w graniu na konsoli i jak z funkcją smart? Nie jest to pełny android? Posiada opcję odtwarzania filmów po sieci lokalnej ze źródła na kompie podłączonym do sieci albo hdd do routera? Ma iplę i playera? Bo netflixa na bank. Coś finalnie muszę wybrać. I jeśli skorzystałbym z Twojej oferty jak wygląda kwestia dostawy i ewentualnej kalibracji któregoś z tych trzech modeli?
 
Do góry