Telewizor ~48cali do 3000zł

Grzegosh

New member
Witam. Szukam telewizora max do 3k zł, ale oczywiście tańszy też kupię :)
Telewizor około 48-49 cali.
Będę go oglądał z odległości około 3-4 metrów.

Czytałem, że nie opłaca się kupować i płacić więcej za telewizory 4K w tej cenie, gdyż nie oferują one dobrych matryc, ale wolałbym przeczytać opinię kogoś zorientowanego na tym forum.
Ponadto słyszałem również, że lepiej kupić droższy, starszy model, który staniał bo posiada lepsze matryce.

Nie chcę ekranu zakrzywionego, ze względu na możliwość oglądania TV przez większą liczbę osób więc lekko z boku.

Telewizor najlepiej firmy Samsung, ze względu na Tizen, który wydaje mi się najlepszym systemem.
Ale jeśli polecicie tv innej firmy też rozważę tę opcję.

Zależy mi oczywiście na jakości oglądanego obrazu.
Telewizor chciałbym kupić w sklepie stacjonarnym, przez allegro bądź przez sklep internetowy.

Co sam znalazłem:
http://allegro.pl/telewizor-samsung-full-hd-3d-ue48h6400-dodatki-i5978057698.html

Ewentualnie ten, ale 4K i nie wiem czy warto dopłacać.
http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue48ju6400-4k-900hz-smart-tv-i5980898806.html

Serdecznie dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Ewentualnie ten, ale 4K i nie wiem czy warto dopłacać.
Telewizor LED Samsung UE48JU6400 4K 900Hz SMART TV (5980898806) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Serdecznie dziękuję za pomoc.
Nie warto.
Tizen to system używany w serii na 2015r (J, JU, JS). Jeżeli chcesz Samsunga to z FHD na 120 Hz matrycy z płaskim ekranem jest tylko J6200.
H6400 to bardzo dobry model ale z 2014 roku. Dodatkowo posiada 3D, 2 pary okularów w zestawie i osobnego pilota do obsługi Smart czego nie uświadczysz w J6200. Zastanów się nad modelem 55" 3-4 metry od ekrnu to dosyć spora odległość.
 

Grzegosh

New member
Hmm może przesadziłem lekko z tymi 4 metrami, poza tym problemem jest wielkość mieszkania - nie wiem czy pomieszczę 55 cali na tej ścianie.

Czyli z tych dwóch H6400 oraz J6200 lepszym wyjściem jest ten pierwszy?

A telewizory innych producentów? Jest jakieś inne ciekawe wyjście, które jest lepsze niż te telewizory?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Czyli z tych dwóch H6400 oraz J6200 lepszym wyjściem jest ten pierwszy?
A telewizory innych producentów? Jest jakieś inne ciekawe wyjście, które jest lepsze niż te telewizory?
To zależy czego oczekujesz od TV. Jeżeli chcesz 3D to tak. Jeżeli 3D jest ci kompletnie zbędne to celowałbym w J6200.
Zobacz jeszcze 50W755c (bez 3D) i 50W805c/807c/809c (z 3D ale bez okularów w zestawie)
 

Grzegosh

New member
3D jest mi zbędne.

Dlaczego j6200?
Czytałem, że Tizen się na nim ścina, ogólnie niedopracowany jest.
Ponadto jak to jest z matrycą, w H jest to 100 (albo 120) Hz (tak wyczytałem tu na forum) w J też więc nie będzie smużenia? I jak w tych 2ch telewizorach z jakością ekranu, gdzie jest lepsza?
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
3D jest mi zbędne.

Dlaczego j6200?
Czytałem, że Tizen się na nim ścina, ogólnie niedopracowany jest.
Ponadto jak to jest z matrycą, w H jest to 100 (albo 120) Hz (tak wyczytałem tu na forum) w J też więc nie będzie smużenia? I jak w tych 2ch telewizorach z jakością ekranu, gdzie jest lepsza?
Niedopracowany to jest na chwilę obecną Android. Każdy telewizor działa w oparciu o system operacyjny a wiadomo, że każdemu systemowi operacyjnemu zdarzy się zaliczyć zawieszkę. Nie mniej jednak, Tizen jest moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem niż Android (a przynajmniej na chwilę obecną). Nie trzeba instalować żadnych wtyczek. Wybór oczywiście należy do Ciebie.
H6400 i J6200 to te same matryce, 120 Hz, z tym że jeden posiada 3D, a drugi nie.
 

Grzegosh

New member
Hmmm to już za drogi telewizor ten TCL.

Zdecyduję się pomiędzy J6200 a H6400.
Czyli matryce te same, rozumiem.
Różnica to tylko 3D oraz system - w którym wypada lepiej?
Wiem, że w H jest starsza wersja, ale słyszałem, że bardziej stabilna?

Bardzo dziękuję.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem obydwa działają bardzo dobrze. Jedno jest pewne. Nie będzie już żadnego wsparcia ze strony Samsunga dla TV nie opartych o system TIZEN.
 

Grzegosh

New member
Rozumiem.

3D i tak chyba w tym H6400 jest słabe, więc być może zdecyduję się na J.

Mam jeszcze jedno pytanie, może warto trochę dołożyć i kupić telewizor 4K? Tylko on będzie wtedy z gorszą matrycą?
 

Grzegosh

New member
Ok temat chyba wyczerpany :) Dziękuję Ci bardzo, Twoja pomoc jest nieoceniona :)

Chociaż może jeszcze jedno pytanie - to 3D w H6400 jest warte rezygnowania z J6200? Oraz jeśli chodzi o ten pilot smart?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Sam sobie zadaj pytanie czy i jak często będziesz oglądał filmy z BD w 3D a na pewno znajdziesz odpowiedź.
Pilota do Smarta trochę szkoda. To trochę tak jakbyś machał myszką w powietrzu, ale zwykły również sprawdza się do obsługi Tizena.
 

1lex

New member
czy serie J6200 i J6250 i j6270 mają te same matryce a różnią się w tylko tunerem sat? Jak wypadają porówując do wspomnianego sony w755?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
czy serie J6200 i J6250 i j6270 mają te same matryce a różnią się w tylko tunerem sat? Jak wypadają porówując do wspomnianego sony w755?
J6250 i J6270 to modele nieprzewidziane na polski rynek. Sony moim zdaniem ma minimalnie lepszą jakość obrazu i czerń, ale za to gorszy system.
 

Grzegosh

New member
3D faktycznie zbędny bajer.
Jeszcze wyczytałem, że obudowa w H jest lepsza niż w J, to prawda?

Nie znoszę tego typu wyborów - gdy 2 rzeczy są bardzo podobne, minimalne różnice, niby prosty wybór bo cokolwiek się nie wybierze będzie dobrze, ale cały dzień głowę zajmuje :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Pod jakim katem gorsza? Niektórzy narzekają na szczelność H6400 i dostawanie się kurzu na matrycę. To nie są telewizory z górnej półki więc co do jakości nie oczekujmy tutaj cudów. W tym przypadku znakomicie lekcje odrobił Sony używając wykończenia ramki z aluminium.
 

Grzegosh

New member
Na tym forum czytałem, że obudowa lekko odstaje w jednym miejscu w J.

Ok to podsumowując, który byś wybrał H czy J, nie biorąc 3D pod uwagę?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Z tego co kojarzę to ten post dotyczył zakrzywionego J6300. Najlepiej przejdź się do sklepu i przekonaj się na własne oczy. Ja osobiście wybrałbym J. 3D również uważam za zbędny bajer. Mam i nie korzystam.
 

Grzegosh

New member
Bardzo dziękuję Ci za pomoc w tym wątku. Jeszcze wczoraj byłem zielony w tym temacie, nie pamiętałem oznaczenia żadnego telewizora, a dzięki Tobie mam już pewne rozeznanie :) Pojadę dziś do RTV Euro Agd i zobaczę na jak prezentują się dane modele.

Zastanawiam się też czy warto dołożyć 2-3 stówki do 50 cali, w sumie to niewielka różnica w rozmiarze, więc nie wiem czy warto, a J wystepuje też w wersji 50"
 
Do góry