Telewizor 48-55''

zombisz

New member
Witam wszystkich, jak w temacie poszukuje TV 48-55'' który posłuży do oglądania tv-sat, filmów i sportu. Co możecie polecić do kwoty 4500 (ewentualnie troszkę więcej)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? wprost na TV, pokój można zaciemnić;)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic tx-l37e30e
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry i wyraźny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+
10.Jakie urządzenia ? amplituner, czasami laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile h dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? zastanawiam się nad Philipsem i TCL
17.Preferencje co do wielkości ? 48-55''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 zł może być ciut więcej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej nie

Zastanawiam się nad takimi modelami:
Philips 48PUS7600/12
Philips 55PUS6561/12
TCL U55S7906
TCL U58S7806s

Proszę doradźcie, z góry dziękuje
 

zombisz

New member
A jaka jest różnica między TCL 55S7906 a U58S7806s? I czy te chińskie telewizory są dobre? Bo cena obydwóch jest atrakcyjna, czy lepiej nie ryzykować i postawić na Philipsa 55PUS6561. Chociaż o Philipsach z zeszłego roku czytałem że lubią się wieszać
 

dejwis218

New member
Philips-y są na Android TV jest z tym więcej problemów niż pożytku też chciałem Philips ale się wyłączyłem po przeczytaniu innych wątków o tym co się wyprawia z tym Android TV w tych telewizorach.
Ostatecznie mój wybór padł na LG 55UF850V 4K 3D za 4.8 tyś zł. Mam go od kilku dni i jeżeli chodź o system to nic się nie wiesza wszystko śmiga jak należy ale tu nie ma Android TV tylko dedykowany do TV system WeBos.
Na razie tv daje radę zobaczymy dalej mam nadzieję że było to trafny wybór.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

zombisz

New member
Ponawiam prośbę o opinie i różnice w TV - TCL 55S7906(50S7906) i U58S7806s, bo chyba jednak zdecyduje się na jeden z powyższych, z góry dziękuje:)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ponawiam prośbę o opinie i różnice w TV - TCL 55S7906(50S7906) i U58S7806s, bo chyba jednak zdecyduje się na jeden z powyższych, z góry dziękuje:)

Jedyne Co Ci mogę poradzić, to wizytę w sklepie z własnym materiałem i sprawdzenie tych modeli. Ja ich nie sprawdzałem, więc się nie wypowiem co do ich jakości. Jedno jest pewne, modeli tej marki w życiu bym nie kupił w ciemno bez ich uprzedniego sprawdzenia w sklepie. Jeśli mieszkasz daleko od sklepu, który je posiada, to możesz sobie ewentualnie zamówić przez neta, dzięki temu przez 14 dni będziesz miał prawo zwrotu (odesłania do sprzedawcy), jeśli nie będziesz zadowolony. Model 7906 to rocznikowo model 2016, a 7806 to model ubiegłoroczny.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Myślę że nie zależnie od tego gdzie mieszka, może mieć problem by spotkać te dwa modele w tym samym sklepie.

Najważniejsze, aby je sprawdził w ogóle, nawet w oddzielnych sklepach. Może być bowiem tak, że po testach w sklepach dojdzie do wniosku, że modele tej marki nie spełniają jego oczekiwań. Może być też tak, że np. model 7906 przypadnie mu do gustu, jeśli tak, zawsze może zlecić profesjonalną kalibrację, która wyciśnie z TV jeszcze więcej. Punktem wyjściowym powinna być jednak odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy z TV zadowoleni już na ustawieniach fabrycznych, jeśli tak, to warto kupić i wykonać kalibrację.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL wymaga na 100% kalibracji. ALe za to po kalibracji gra znakomicie.
Dla niebieskich masz specjalną ofertę i kalibrację profesjonalną gratis.
 
Do góry