Telewizor 48-55" , kwota do 4 tyś.

dj.doc

New member
Witam.
Proszę o sugestie , jaki telewizor byłby dla nas odpowiedni.
Ankieta przedstawia się następująco:
1. Odległość od ekranu: ~ 2-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Nie ma bezpośredniego słońca
3. Jak duży jest pokój: pokój dzienny 25 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: LG 27"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Żona seriale, ja sport i publicystykę, razem filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W tygodniu późne popołudnie i wieczór, weekend różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Różnie
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora: 48 - 55"
12. Preferowana marka: Nie mam konkretnej ulubionej
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Słabej czerni
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% filmy z pendrive lub twardego dysku
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:Jedna na wprost, druga patrzy pod kątem 22 stopni
16. Czy ważne jest wifi: Tak
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: Tak
18. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: Tak
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: Nie wiem
20. Ma mieć 3D: Raczej tak
21. Ma mieć slot na karty SD: nie
22. Ma mieć tuner DVB-S: Nie musi
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dekoder kablówki UPC, planuje zmianę dekodera na kartę CI+, twardy dysk, pendrive
24. Jaki masz sygnał: Telewizji kablowej
25. Ile programów HD: około 40, w tym te oglądane najczęściej
26. Ma stać czy wisieć: Stać na szafce, wysokość około 35 cm od podlogi
27. Rozdzielczość: FULL HD, 4K nie koniecznie
28. Dvb-t: Tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, płynność, czerń, wygląd zewnetrzny
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: W tygodniu 4-5 godz., w weekendy wiadomo ;)
31. Budżet: Do 4 tyś. maksymalnie.

Z miłą chęcią poznam wasze propozycje.
Pozdrawiam
 

dj.doc

New member
Witam.
Ankieta wypełniona, lecz zanim do tego doszło już od pewnego czasu zastanawiam się co kupić. Wstępny wybór marki: Samsung, LG. Poszliśmy więc z żoną do sklepu i nic nam się nie spodobało, no prawie nic kilka modeli wzieliśmy pod uwagę. Jednak chyba tylko Panasonic spodobał nam się od razu. Naprawdę ładny desing. Wiem co teraz pomyśleliście, ale uważamy, że oprócz walorów technicznych ważne są też walory estetyczne, czyli wygląd zewnętrzny. Modele spisane, zabrałem się za szukanie informacji. Po przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów wybór został podjęty. Wygrał Samsung z serii H6700. Dlaczego? Za możliwości Smart TV, za dobre wyposażenie, za przystępną cenę no i za akceptowalny wygląd. Do wyboru pozostała wielkość ekranu. Żona twierdzi, że 48" zupełnie wystarczy, ja obstawiam 55". Postanowiłem więc zadać pytanie co wybrać tu na forum, licząc na sugestie od specjalistów, którzy pewnie z nie jednego telewizora obraz ogladali ;-).
Czekając na propozycje, trafiłem na dział poświęcony Samsungowi a tam na temat dotyczący gwarancji. Zacząłem go czytać od samego początku i nie mogłem uwierzyć jak pod koniec zobaczyłem zdjęcia swojego faworyta po pół rocznym uzytkowaniu, na których widoczne są zabrudzenia matrycy powstałe wskutek osadzającego się kurzu. Szok!
Wróciłem więc do punktu wyjścia. Przeglądając wczoraj oferty sklepów w internecie, zauważyłem pewny interesujący model Panasonica TX-50CX700E w promocji za kwotę 3990 zł. Nie będę ukrywał, nawet mi się spodobał jednak dalej waham się czy to dobry wybór. Ponawiam więc jeszcze raz pytanie do was szanowni forumowicze, co kupić tak abym był przez następne kilka lat zadowolony :D.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam
Ja mam podobny dylemat.
Chodząc po sklepach najbardziej spodobał mi się Sony KDL-55W829B.
TX-50CX700E Panasonica również oglądałem ale poczekam aż będzie w sklepach model 55", ma podobno inny tym podświetlenia, full led a w modelu 50' jest podświetlenie krawędziowe.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Stałem przed podobnym dylematem miesiąc temu. Moim zdaniem przy takiej odległości od ekranu optymalnym będzie 50 cali. 55 to troszkę za dużo. Odwiedziłem parę sklepu, aż trafiłem do Sony Center (gdzie akurat nie kupiłem TV), ale tam jeden nad drugim wisiał 50 i 55 cali. Odszedłem na 2-2,5 metra od telewizora. Ustawiłem telewizory na te same parametry i obraz 50 calowy wydał mi się bardziej ostry, wyraźny. Nie pisałeś niż o kątach oglądania, jeżeli oglądasz głównie na wprost to matryca VA. Sony W829 spełnia Twoje wymagania, a do tego (TV możesz kupić z dowolnego sklepu) udajesz się do Sony Center i za chyba 349 zł wykupujesz 5-letnią gwarancję na ten TV, w tym wliczają uszkodzenia mechaniczne. Rozważ również ten TV w porównaniu do Samsunga...
 

dj.doc

New member
55H6700 i mniej czytania bajek, więcej dobrego kina.
Witam.
Nie ten temat na dyskusję, ale odpowiem.
W dziale Samsunga jest cały temat poświęcony tym bajką, są tam ilustracje użytkowników i najświeższe pismo serwisanta z 07.04.2015 potwierdzające wadę w postaci kurzu na ekranie.
Poczytaj sobie: Opinia serwisu
Tak jak pisałem Samsung H6700 wydawał mi się idealny dla mnie, ale pomimo siwych włosów na skroniach trochę wierzę w bajki, na dodatek nie stać mnie wydawać 4 tyś. na sprzęt który za pół roku może wyglądać tak:
Zdjęcie telewizora jednego z forumowiczów
Pozdrawiam

Stałem przed podobnym dylematem miesiąc temu. Moim zdaniem przy takiej odległości od ekranu optymalnym będzie 50 cali. 55 to troszkę za dużo. Odwiedziłem parę sklepu, aż trafiłem do Sony Center (gdzie akurat nie kupiłem TV), ale tam jeden nad drugim wisiał 50 i 55 cali. Odszedłem na 2-2,5 metra od telewizora. Ustawiłem telewizory na te same parametry i obraz 50 calowy wydał mi się bardziej ostry, wyraźny. Nie pisałeś niż o kątach oglądania, jeżeli oglądasz głównie na wprost to matryca VA. Sony W829 spełnia Twoje wymagania, a do tego (TV możesz kupić z dowolnego sklepu) udajesz się do Sony Center i za chyba 349 zł wykupujesz 5-letnią gwarancję na ten TV, w tym wliczają uszkodzenia mechaniczne. Rozważ również ten TV w porównaniu do Samsunga...
Witam.
Dziękuję za sugestie. Pod delikatnym kątem około 22 stopni ogląda telewizor jedna z osób (wspomniałem o tym w ankiecie, musiało ci umknąć), myślę więc, że z kątami nie ma u mnie tragedii i matryca VA też będzie dobra. Spojrze na twoją propozycję.
Pozdrawiam
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Faktycznie umknęło. Czesto ogladam filmy nawet z kąta 30 stopni wieczorem i powiem szczerze: po kalibracji - nie widzę różnicy po zmianach pozycji siedzącej.
 

jasssu

New member
Propozycja ode mnie: mniejsza przekątna - Philips 49PUS7909, większa przekątna - model 55PFS7109. Pierwszy w odróżnieniu od drugiego ma Androida na pokładzie (świetny smart, bogatszy ambilight, obraz). Pooglądaj te dwa modele i napisz co myślisz.
 

dj.doc

New member
Witam.
Czas płynie a ja dalej stoję przed dylematem jaki TV wybrać.
Odczekałem trochę, aż na rynku pojawią się nowości na ten rok firm Samsung, LG, Panasonic.
Niestety wg mnie poza pewnymi - nazwijmy to - kosmetycznymi zmianami niewiele wnoszą (chyba, że się mylę to proszę o poprawkę).
Po przeanalizowaniu, na placu boju pozostają tv 55", kwota max. 5500 zł.
Modele:
rok 2014
Samsung UE 55H7000 : Full HD, 3D, dobre wyposażenie (2 piloty, 2 x okulary)

LG 55UB850V : 4K Ultra HD,3D, dobre wyposażenie (2 piloty, 2 x okulary, możliwość aktualizacji systemu Web OS (tak czytałem, że do 1,5)

rok 2015
Panasonic TX-55cx700E : 4K Ultra HD, 3D, brak dodatków, nowy system Firefox OS

Samsung UE55JU6440 (6400 to chyba to samo) : 4K Ultra HD, brak 3D, brak dodatków, nowy system Tizen

Pytania:
Czy warto mieć już tv z 4K Ultra HD, czy dostrzegę różnicę w obrazie (warunki jakie posiadam w pierwszym poście) ?
Czy tv Lg jest wolny w działaniu, czy to odczuje?
Czy warto jeszcze kupić model z 2014 z lepszym wyposażeniem - piloty, okulary?
W jakiej kolejności zakupu ustawilibyście te modele?

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, odnośnie tych modeli to z chęcią przeczytam.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej sytuacji jako nr 1 - Philips 55PFS8209 z Androidem, poczwórnym ambilightem.
 
Do góry