Telewizor 48-50 cali do 2800zł, jaki wybrać? KDL-48W705C czy jakiś Samsung?

michalo007

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost, bokiem w znikomym stopniu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? raczej nie świeci na matrycę (rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor? lg 32lc52
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nagrywanie USB, Wifi, jakieś multimedia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder Cyfrowego Polsatu HD, czasem laptop do filmu.
10. Jakie urządzenia? laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tygodniu około 4h weekendy może dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej bez znaczenia aczkolwiek nie wiem czy będzie to miało wpływ znaczny?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Filmy,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Sony Samsung
17. Preferencje co do wielkości ? 48"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Powolne przełączanie kanałów, duże zużycie energii.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 2800ł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Raczej bez 3D

Znalazłem w ofercie dwa Soniaki:

Sony KDL-48W705C - około 2700zł
Sony KDL-48R550C - około 2400zł

Na temat tego drugiego czytałem kilka negatywnych opinii natomiast pierwszy dość dobrze się prezentuje i wparcie dla DVB-T2 i DVB-S2 posiada.

Proszę o konkretne opinie na temat tych dwóch modeli oraz ewentualnie propozycje innych :)

Z góry dzięki za pomoc, mam nadzieję, że uda mi się dość szybko coś wybrać bo na Święta dobrze by było, żeby już był zakupiony :)

Pozdrawiam
 

maxan

New member
Bez reklam
Sony KDL-50W828B - model na 2014rok widzialem ostatnio w media expert za 2800zł. 705C jest niezły- posiadam (świetna czerń, kontrast, kolory ale bardzo słabe kąty widzenia- matryca VA) do tv i sportu to lepszy może był by jakiś tv z matrycą IPS 120Hz- Samsung J6300 - tyle że to curved xd Samsung H6400 z 2014roku był by w sam raz ale ciężko będzie z dostępnością.
 

michalo007

New member
Coś jeszcze z nowych modeli polecacie? Niestety ten Sony jest za drogi :/ A ten R550C w porównaniu do W705C różni się matrycą? Może właśnie jakiś z nowych Samsungów? Nie wierzę, że nie ma nic dobrego w tej cenie na obecnym rynku :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android jest zawsze zaletą i to bardzo dobrą.
Wystarczy jak wgrasz do Kodi właściwe wtyczki i działa rewelacyjnie.
 

michalo007

New member
Witam,

Byłem dziś w euro i coś chyba wybrałem, tylko potrzebuję dodatkowe info na temat tych trzech modeli:

Philips 48PFH5500/88
Tutaj bardzo dobrze się oglądało zarówno sport jak i inne kanały wydaje mi się, że nie było najgorzej.

Philips 50PUH6400/88
Tego niestety nie widziałem uruchomionego natomiast wg. testów z internetu i ceny całkiem mi pasuje.

Sony KDL-50W755C
Tu obraz też był Ok, być może nawet lepszy od Philipsa.

I teraz pytanie czy różnią się dużo te modele? Który najlepszy i dlaczego? Który Wy byście wybrali i też dlaczego? Muszę do jutra zdecydować się na konkretny model bo musi to być jutro odebrane ze sklepu.

Pozdrawiam i czekam na komentarze
 

vigoo

Banned
Zdecydowanie Sony KDL-50W755C. Jako jedyny z grona ma matrycę 120Hz.
Według mojej subiektywnej oceny, oferuje lepszy obraz niż Philips.
 

racuh

Banned
Zdecydowanie Sony KDL-50W755C. Jako jedyny z grona ma matrycę 120Hz.
Według mojej subiektywnej oceny, oferuje lepszy obraz niż Philips.

Żaden sony i philips z tego roku, dziadostwo, 2 razy tyle wydasz na terapeutę bo nabawisz się nerwicy i depresji przez te TV. Lepszy już będzie PANASONIC TX-50CS630 albo LG 50LF652V. Nie ma idealnego TV ale w tych przynajmniej serwis jest na przyzwoitym poziomie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma słabe podświetlenie w tym roku.
Sony jest znacznie lepszym wyborem niż Panasonic.
Philips PFH5500 jak zainstalujesz właściwe wtyczki , gra bardzo dobrze.
 
Do góry