Telewizor 46-52 cali i do 5000zł

siekier_90

New member
Witam,
Przyszedł czas na zmianę ogromnego i nieporęcznego telewizora, a dobrym pretekstem jest nadchodzące EURO i Olimpiadę. Potrzebna jest pomoc kogoś obeznanego w temacie.

1. Odległość od ekranu: Docelowo od 2 do 4m
3. Jak duży jest pokój: ok. 25m2
4. Preferowana technologia: LED i Plazma(?)
5. Jaki masz obecnie telewizor: Kineskopowy Samsung 27"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Głównie i w dużej ilości filmy i sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Przeważnie wieczorem i w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Przy słabym lub normalnym świetle
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Bez znaczenia
12. Preferowana marka: Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Brzydkiego wyglądu, rozmazywania, słabej jakości obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder, Radmor jako kino domowe oraz kino domowe Samsunga (starszy model)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80%TV, 20% pendrive/dysk przenośny
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: NA wprost oraz z lekko z boku
17. Czy ważne jest wifi : Fajnie by było, gdyby było
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem, nigdy nie miałem przyjemności w TV
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Tak
22. Ma mieć 3D: Nie musi, i dobrze by było, gdyby nie było, wszyscy domownicy już noszą okulary
23. Ma mieć slot na karty SD: Nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: TV cyfrowa? Tak poproszę.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB, HDMI oraz tych, których się używało te ~5 lat temu
26. Jaki masz sygnał: SD i HD
27. Ile programów HD: ~15 - filmowe i sportowe najczęściej oglądane są
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Średnio 5h dziennie
28. Ma stać czy wisieć: Stać
29. Rozdzielczość: FULL HD
30. DVB-T: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu i możliwość oglądania filmów z pamięci przenośnych w popularnych formatach (jak .mkv) z napisami oraz ładnym wyglądzie.
32. Ile osób ogląda: Do pięciu
33. Jaka klasa cenowa: Do 5.000zł, ale im mniej tym lepiej.
34. Rozmiar: 46-52"
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Przy takiej odległości to idealnie byłaby wielkość 55-60 cali. W pierwszej chwili po przejściu z 27 cali wyda się ogromny ale szybko się przyzwyczaisz i uznasz za strzał w 10-tkę. Dodatkowo jako, że głównie oglądasz wieczorem i w nocy mimo wszystko lepiej sprawdzi się plazma - czerń, przyjemniejszy obraz dla oka w ciemnych warunkach.

Świetny model to plazma Panasonica ST50 w 50 calach masz za 4300 zł - świetny telewizor. Tylko, że:

1. Nie wiem czy dasz sie przekonać na Plazmę (dlaczego chcesz Led?)
2. Mimo wszystko 50 cali może być trochę mało

Z LCD w słusznym rozmiarze 60 cali udany model Sharp 635. Mniejszy 55 cali Sony EX720. Jednak obraz będzie gorszy niż na plazmie przy Twoich warunkach oglądania.
 
Ostatnia edycja:

siekier_90

New member
Przy takiej odległości to idealnie byłaby wielkość 55-60 cali. Dodatkowo jako, ze głównie oglądasz wieczorem i w nocy mimo wszystko lepiej sprawdzi się plazma - czerń, przyjemniejszy obraz dla oka w ciemnych warunkach.

Świetny model to plazma Panasonica ST50 w 50 calach masz za 4300 zł - świetny telewizor. Tylko, że:

1. Nie wiem czy dasz sie przekonać na Plazmę (dlaczego chcesz Led?)
2. Mimo wszystko 50 cali może być trochę mało

1. Sąsiad ma plazmę z wypalonym znaczkiem TVNu na wszystkich kanałach. Prądożerny. No i nie mam zaufania do tej technologii i nie jestem do niej przekonany. Może dziwne powody, ale każdy ma inny gust ;)

2. Myślę, że starczy. Teraz mamy 27"... albo 32, ale i tak jest to znacznie mniej niż ma być. Poprawiłem trochę odległości, bo się też pomyliłem. Liczyłem też tak, że odległość * 20 = ilość cali. Poza tym, pokój jest nietypowy i duży TV może źle wyglądać.
 

micmus

Member
Bez reklam
Rozumiem na siłę nie będę przekonywać w takim razie skupmy się na LCD, jednak obraz pamiętaj, ze szczególnie w nocy będzie gorszy.

Jeśli sąsiad ma plazmę sprzed kilku lat to to całkiem inna technologia do obecnej jeśli chodzi o prądożerność i wypalanie (idealnie oczywiście nie jest ale znaczni lepiej - jaka to plazma?).

Z wielkością postaw jednak zdecydowanie na chociaż około 50 cali nie 46. Jednak w LCD 50 cali jest mały wybór większość to 46-47 cali.

Przy 46-47 calach wybór duży:

- LG 660/670 47 cali (różnią się kolorem, bardzo gadżeciarski - multimedialny telewizor, 3D pasywne nie męczy wzroku i sa nakłądki na okulary korekcyjne)
- Philips 5007 46 cali (ponoć rewelacyjny obraz i przede wszystkim czerń oraz równomierność podświetlania matrycy - brak chmurek). Bardzo tani przy tym i bez 3D - około 3200 zł.
- Samsung ES6800 46 cali
- Panasonic E5 47 cali bez 3D lub ET5 z 3D pasywnym podobnie jak w LG
 
Ostatnia edycja:

siekier_90

New member
Rozumiem na siłę nie będę przekonywać w takim razie skupmy się na LCD, jednak obraz pamiętaj, ze szczególnie w nocy będzie gorszy.

Jeśli sąsiad ma plazmę sprzed kilku lat to to całkiem inna technologia do obecnej jeśli chodzi o prądożerność i wypalanie (idealnie oczywiście nie jest ale znaczni lepiej - jaka to plazma?).

Z wielkością postaw jednak zdecydowanie na chociaż około 50 cali nie 46. Jednak w LCD 50 cali jest mały wybór większość to 46-47 cali.

Przy 46-47 calach wybór duży:

- LG 660/670 47 cali (różnią się kolorem, bardzo gadżeciarski - multimedialny telewizor, 3D pasywne nie męczy wzroku i sa nakłądki na okulary korekcyjne)
- Philips 5007 46 cali (ponoć rewelacyjny obraz i przede wszystkim czerń oraz równomierność podświetlania matrycy - brak chmurek). Bardzo tani przy tym i bez 3D - około 3200 zł.
- Samsung ES6800 46 cali
- Panasonic E5 47 cali bez 3D lub ET5 z 3D pasywnym podobnie jak w LG

Dzięki Ci wielkie za zainteresowanie tematem.

Modelu sąsiada niestety nie pamiętam, ale fakt, TV ma już kilka lat, a mnie się już utarło, że plazma jest zła (jestem ciężki przypadek).

Co do rozmiaru... no właśnie, najliczniejsze jest 46-47 cali, ciężko znaleźć niewiele większe. Na początku i tak myśleliśmy nad 42". Ale jak jakiś 52 cali, tanio się znajdzie to czemu nie.

Co do konkretnych modeli to widziałem, że są polecane Samsung UE46D6750, UE46ES6570, UE46D5520, LG 47LM660S, Philips 55PFL6606H, co o nich sądzisz?
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Ja bym stawiał jednak na nowe modele bo wszystko idzie bardzo do przodu, także Philips 55PFL6606H oraz samsunga serii D bym odrzucił (seria D ma denerwujące nierówne podświetlanie zresztą jak większość LCD LEd). Chociaż proponowany przez Ciebie Philips jest w 55 calach, a to bardzo dobry krok :)

Rozumiem, że masz uprzedzenie do technologii plazmowej, ale prawda jest taka - miej tego świadomość, że wszystko co kupisz w tej cenie będzie w obrazie przy wieczornych seansach znacznie gorsze od nowej plazmy panasonica ST50 w 50 calach. Dodatkowo pobór prądu pewnie będzie nawet o 30-50% mniejszy w takiej plaźmie od obecnego CRT co posiadasz, także nie ma się czego obawiać. Oczywiście LCD Led będzie pobierał jeszcze mniej, ale oszczędność pozorna.

Jeśli chodzi o LCD zapoznaj się z tymi co podałem wcześniej (zwłaszcza z Philipsem 5007 lub 5507 z uwagi na świetną czerń co w wieczornym oglądaniu ma ogromne znaczenie - szczegółowość obrazu, kontrast rzeczywisty)

Acha jest jeszcze jeden bardzo ciekawy model jak nie chcesz plazmy. LCD Led Sharp LC52LE830E
świetna wielkość i super obraz. Postawiłbym go jako nr.1 w Twoim wyborze.
 
Ostatnia edycja:

siekier_90

New member
Doczytałem, że Sharp ma beznadziejny soft i zero wsparcia producenta więc mam obawy wobec tej firmy.
Plazma - pomyśli się. Gdybym się zdecydował na tą technologię, to prócz ST50 co możesz polecić?
A i coś konkretnego Samsunga? Prócz dobrego obrazu zależy mi na pewności, że wszystko będzie działać, że jest dobre wsparcie producenta.
 
Ostatnia edycja:

siekier_90

New member
Czy jeżeli zdecydowałbym się na plazmę to prócz Panasonic 50GT30, 42ST50 i 50ST50 znajdą się inne modele które spełniają moje wymagania?
 

micmus

Member
Bez reklam
O 42 calach nie myśl bo to błąd.

Z plazm masz jeszcze Samsunga 51 cali E6500 bardziej multimedialny niż Panasonic.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz sporo rozbieżności w swoich potrzebach. Rozbieżności te powodują że najlepsze wykonanie Twoich potrzeb spełnia inny telewizor.
Po przeczytaniu Twoich obaw ja byłbym za:
52 le 830 Sharp, Samsung 46D6500, Toshiba 46 YL 863,
 
Do góry