Telewizor 43" do sypialni (matryca VA)

czaro49

New member
Czemu badziewny ips. Miałem xh80 i byłem zachwycony tym badziewym ips. Zależy do czego i jak z tv korzystamy.
ty już chyba miałes wszystkie tv ... znawco kompletny .... proponuje ci kup se telewizor 32'' to bedziesz miał idealny obraz ,,, bo na 43-48'' znow bedziesz widział jakies artefakty czy mikrobloki .... to już ten panasonic tak zachwalany ci nie pasuje ?? :)... żal mi ci facecik ...
 

rush9999

New member
lcd 43cale

Jaki lcd 40-43cale 4k matryca va(chyba android),mysle o tcl 43p615(va?),pozniej moze philips(va?)-do 1500max.Tv do ogladania wszystkiego.
 

Irokez99

New member
Czemu badziewny ips. Miałem xh80 i byłem zachwycony tym badziewym ips. Zależy do czego i jak z tv korzystamy.


Dlatego - "LG 55SK9500 Full Array Local Dimming Pro - fail?":
https://www.youtube.com/watch?v=6EdpH54GsEs


Mam ten śmietnik w salonie. Takie ohy i ahy były w recenzjach. Przestałem wierzyć w jakiekolwiek recenzje w internecie.

To nie jest wada tylko "feature".

Ten typ matrycy jak dla mnie totalnie nie nadaje się do oglądania filmów. Co najwyżej teleexpres czy "dlaczego ja".

Więc nie chcę nic co ma IPS na pokładzie. Polak mądry po szkodzie. Niestety.
 

Petru23

Banned
no bo badziewny to jest LG 55SK9500 a nie IPS.
Ja po kilku niby najlepszych w budżecie VA kupiłem IPS. I na tyle mnie zadowolił, że po oddaniu ze względu na rozmiar wziąłem mniejszego ale również IPSa.


przeciez wszystko zalezy od danego TV a nie rodzaju matrycy. A na filmie masz przykład badziewnego strefowego wygaszania. Wyłącz w opcjach i będzie po problemie.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
Po wyłączeniu czarny przestaje istnieć, jest szary, jak w rosyjskim Rubinie 714 z lat '70.


Nie wiem jaki IPS jest dobry, wszystkie mają kontrast co najwyżej 1000:1 nie do przeskoczenia. W sklepie nie widać czy będzie grał dobrze w zaciemnionych warunkach, więc po prostu wolę nie eksperymentować bo szkoda kasy.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
LG po wyłączeniu wygaszania świeci szarością jak po lewej od 4:00. Po włączeniu jak na Youtube link dałem. Lepszy obraz ma stare 32C650 Samsunga.
Panasonic niestety dołaczył do Samsunga i LG, i wyciął obsługę dźwięku DTS. W salonie to nie byłby problem bo i tak amplituner zawsze się włącza automatycznie. Ale w sypialni nie mam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelach 32" sensacji już się nie doszukasz.
Ale w modelach 43" znajdziesz już dodatkowo specjalne rozwiązania.
 

Irokez99

New member
No i wygląda na to, że trzeba troszeczkę poczekać na dostępność i jest coś, co pasuje do wszystkiego czego mi trzeba: Sharp 43BN5EA
 

Irokez99

New member
Nie mam sztywnych widełek. Ma być sensownie. Byłem skłonny przez moment kupić Panasia 43XH8096 ale okazało się że ma wycięte też DTS.
Po prostu coś sensownego do sypialni gdzie pochodzi z kilka godzin w miesiącu. Wspominano wcześniej o Hitachi, ale nie ma nigdzie do oglądnięcia mimo że pisze że jest w sklepie dostępny, poza tym wyczytałem że są na IPS a nie VA, co w sumie potwierdza kontrast 1000:1 w parametrach technicznych. Wspomniany Sharp wydaje mi się więc sensowny, wersja 40 cali już jest w sklepach, poczekam na 43". Nie wiedziałem że taka jazda jest, coraz nowsze TV są coraz uboższe. No i nie ciśnie mnie tak bardzo z zakupem. Pozdrawiam.
 

Irokez99

New member
Ok, dzięki. Przejrzę sobie ten TV jeszcze i spróbuję gdzieś na żywo obejrzeć, bo tak na szybko z ponad 200 postów o tej serii wychodzi że jest to bubel roku, zwłaszcza że znalazłem że są pewne ilości tych telewizorów dostępne na Allegro z opisem "po zwrocie regulaminowym" za 1700 złotych z fakturą, w kartonach, pełne komplety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są chyba używane , z wadami ii po refreshingu.
Sprawdź dobrze, bo nowe kosztują drożej.
Wystarczy sprawdzić przed zakupem przy kalibracji.
Grają bardzo dobrze !
 
Do góry