Telewizor 43" do sypialni (matryca VA)

Irokez99

New member
Witam.

Chcę powiesić sobie w sypialni TV.

Ciężko obecnie znaleźć jaki TV ma jaką matrycę a te wszystkie autorskie nazwy NANOled/QLED/itp nic mi nie mówią o typie matrycy. Jeszcze niedawno było prosto. W każdym razie odpada kategorycznie IPS zwłaszcza z tym beznadziejnym wygaszaniem lokalnym które tylko dodatkowo pogarsza sytuację latającymi białymi plamami. Mam świetny pod względem obsługi LG 55SK8500 z matrycą IPS na której jak mam oglądać wieczorem film to płaczę, bo gorszy obraz był chyba tylko w ruskim Rubinie, i najczęściej idę do pokoiku na starego Samsunga 48H6400 z o lata świetle lepszą matrycą.

Poza matrycą umożliwiającą oglądanie w przyciemnionym pomieszczeniu, chciałbym aby ten TV:
- dał się zawiesić na standardowym uchwycie VESA (bo będzie pod sufitem)
- odbierał TV naziemną DVB-T/T2/HEVC
- działało DLNA i wyświetlał poprawnie napisy (LG 55SK8500 robi to doskonale z mojego serwera QNAP)
- działało dekodowanie dźwięku DTS z MKV/DLNA (czyli Samsung odpada)
- działało HBO GO
- fajnie jakby głośniki nadawały się do słuchania jak w posiadanym LG 55SK8500. Nie chcę wieszać soundbara.


TV będzie włączany sporadycznie, pewnie ze trzy-cztery razy w miesiącu przed snem, więc OLED odpada, raczej średnia półka cenowa.

Pasuje mi obsługa tego LG WebOS, tylko czy LG robi takie 43 cale ale z matrycą VA?
Nie wiem jak inni... Philips? Sony? Mają dekodowanie DTS z MKV i DLNA działa bezproblemowo? Nigdy nie miałem, kumpel strasznie narzekał na Sony z Android TV i chyba się finalnie pozbył.

Samsung odpada w przedbiegach ze względu na brak wsparcia dla dźwięku DTS. Pilot bez numerycznej z kilkoma przyciskami na krzyż też jest anormalny dla mnie.

Pozdrawiam serdecznie.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Telewizory LG (wszystkie modele na 2020 rok) już niestety nie wspierają dźwięku DTS.
Firma LG (podobnie jak Samsung) całkowicie wycofała się z tego.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
Telewizory LG (wszystkie modele na 2020 rok) już niestety nie wspierają dźwięku DTS. Firma LG (podobnie jak Samsung) całkowicie wycofała się z tego.


Serio? ale niefajnie. No to IPS + brak wsparcia DTS pogrzebało dla mnie LG.



Zobacz ten TV : Jest na matrycy VA, Direct LED, Microdimming :
https://www.euro.com.pl/telewizory-...-43hal7250-uhd-android-tv-frame-hitachi.bhtml
Może się nada do sypialni


Wygląda nieźle na papierach choć firma trochę dzika ;) Ale poszukam jakichś testów, obejrzę.

Wygląda na to że dużego wyboru nie ma aktualnie. Albo kupić używanego Samsunga sprzed usunięcia DTS'a.


Dzięki.




PS. Jest też 200zł taniej model 43HAK5750. Porównując parametry ma DLNA a HAL nie ma. Wychodzi że jest to model jakby wyższy od HAL. Oglądnę go jutro, jest w moim sklepie.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
Zobacz 40xh810 Panasonica.


Zacząłem szukać różnic w serii HX800 i jak się okazało że tylko podstawa to prawie już kupowałem HX820 za 2350zł, ale znalazłem test na HDTV Polska i zapis "Wsparcie dla ścieżek audio DTS zostało porzucone kilka lat temu podobnie jak u koreańskiej konkurencji, więc nie da się usłyszeć fonii w plikach zakodowanych w ten sposób". No więc odpada.

Myślę aktualnie o używanym ostatnim Samsungu jaki miał jeszcze DTS, czyli jak patrzę roczniki 2017 i model 40MU6400 czy 43MU6400. Wychodzi na to, że to najrozsądniejsze i jedyne rozwiązanie. Wszyscy poszli w zarabianie kasy na soundbarach z obsługą DTS za drugie tyle co TV.

Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
 

Irokez99

New member
Gdzie w takiej cenie znalazłeś hx820? Czy mówisz o 40"?


Tak, w RTVeuroAGD promocja do 2 stycznia do 11:00




A przy okazji kontynuując temat.


SONY 43XG8096 - jaka tam matryca? W specyfikacji wygląda że ma DTS i DTS+.
Nie wiem jak wygląda też sprawa DLNA na Androidzie. Jakaś extra apka czy "normalnie" jak w Samsungach czy LG wybiera się źródło (u mnie Servio na QNAP).
Również jeszcze ujdzie cenowo KD-43XH8096 ale znowu nie mogę znaleźć co tam siedzi.


PS. znalazłem, oba SONY na badziewnych IPS'ach. Nie było tematu. Trzeba kupić używany.
 
Ostatnia edycja:

Irokez99

New member
Czemu wracam?
W temacie jest 43 cale.
Mam Samsunga 48H6400 i bym go powiesił, ale jest za duży. 2,5 metra będzie mnie dzielić od TV. W dzień taki 48" jest fajny ale wieczorem jak pogasisz światła to nagle ta wielkość przytłacza. U rodziców stoi Samsung 40F6400, siedzę w odległości jakieś 2,2m. W dzień - mógłby być większy, gasisz światło i jest na styk, a leżąc w łóżku nawet 32 cale jakbyś postawił to tragedii nie ma (stał tam kiedyś 32C650).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego masz zrobiona kalibrację żeby nie przytłaczał.
Ok. brałbym nawet wg tabel większy model.
Ale jak się nie mieści to ok.
Model 43" Philips PUS8535 za 2199 zł z pakietem gratisów o wartości 500 zł
 

Iskr11

New member
Witam wszystkich, planuje zakup telewizora i przeglądam forum od kilku dni.
Wybór padł na dwa modele, wymieniony wyżej PHILIPS 43PUS8535/12 ewentualnie w wersji 50" alternatywnie LG 49NANO80 49 " gdyż jest obecnie dostępny w sieci w dobrej cenie tj 1899 zł.
Jednak ambilight bardzo mnie przekonuje i byłbym skory dołożyć do niego.
Podsumowując czy cena zaproponowana przez kiki jest dalej aktualna? Oraz czy pozostałe modele są dostępne i w jakiej cenie.
 
Do góry