Telewizor 43-50" do około 3500

Micz84

New member
Witam szukam telewizora oto moje warunki:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? To nie problem
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam (monitor komputerowy 24")
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz, smart tv (preferowany android tv), ale jak coś to dokupie zewnetrzy, wmiare dobre działanie z grami
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? upc, komputer
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? tuner upc, komputer, może jeszcze jakiś mały komputer w sylu intel compute stick
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak aplikacje, youtube,
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak, ale raczej takie typu cauch coop coś casualowego, ovecooked, trine itp.
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? raczej coś w oklicy 48-50, ale od biedy 42-43 też może być ;)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe utrzymywanie głośności kanałów, i włączenie z dużą głośnością (trzeba sciszać po uruchomieniu)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500zł ale mogę dożucić jescze z 200 zł jeśli naprawdę warto
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? raz na kilka lat myślę 6-8
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie jest mi potrzebne, więc jak by nie miał to nie wada, ale jak ma to też nie problem.

zastanawiam się nad KD-49XD7005/KD-49XD8005 ze względu na androida, UHD i HDR, jako bardziej przyszłośćiowe opcje. Choć androida zawsze mogę sobie dokupić w wormie mini pc. Fajnie by było gdyby tv miał wpudowan chrome cast, ale też nie jest to niezbęde.

EDIT: eraz odkryłem jeszcze Philips 49PUS6561. Z tego co wiem sony ma dać androida N do wszystkich swoich nodeli, czy wiadomo coś o telewizorach philips.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz bardzo dobre modele 4K i 100Hz:
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
- Philips 49PUS7101 za 3650 zł
Sony modele które podałeś są 50Hz.
Sony 4K i 100Hz masz 43X8309 za 2699 zł

Jak będziesz niebieski - masz kalibrację profesjonalną gratis.
 

bobtong

Member
Obydwa modele mają HDR ale podświetlanie mają kiepskie i z tego HDR to raczej nie będziesz się cieszył.... Podobny problem mają wymienione przez cb soniaki dopiero model xd850 już coś tam ogarnia w tym temacie
Gdybym był na twoim miejscu z twoim budżetem zastanowiłbym się nad modelami:
TCL p60
thomson Uc
2 bliźniacze modele i za 3 tyś masz tv 55 cali masz modele z kwietnia tego roku z Androidem dużo szybszym niż soniaki i philips i wsparciem HDR lecz podświetlanie ma takie jak reszta modeli wymienionych
 

Micz84

New member
55" to trochę już za dużo dla mnie, w sensie nie zmieści mi się tam gdzie planuję go powiesić. Zastanowię się nad TCL, poczytam o nich, jak pierwszy raz o nich usłyszałem, to myślałem, że to jakaś firma krzak, ale okazuje się, że to całkiem spory producent :). W philipsa podoba mi się ten ambient light.
 

bobtong

Member
55" to trochę już za dużo dla mnie, w sensie nie zmieści mi się tam gdzie planuję go powiesić. Zastanowię się nad TCL, poczytam o nich, jak pierwszy raz o nich usłyszałem, to myślałem, że to jakaś firma krzak, ale okazuje się, że to całkiem spory producent :). W philipsa podoba mi się ten ambient light.
Szkoda bo 55 to fajny rozmiar
Tcl to chyba 3 albo i nawet 2 producent tv ns świcie to musi być konkurencyjna firma ...w zeszłym roku jeden z najelszych tv miała firmia Vizio też mało słyszalna
Ambilight fajny bajer

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Micz84

New member
Vizio znam głównie z profesjonalnych monitorów, nie wiedziałem, że też TV robią.

A modele 49" TCL też godne polecenia?
 

bobtong

Member
Vizio znam głównie z profesjonalnych monitorów, nie wiedziałem, że też TV robią.

A modele 49" TCL też godne polecenia?
Tcl spoko ale z tego roku tylko....
Możesz mieć problem z androidem bo tv jest z kwietnia i zawsze są jakieś błedy w nowych tv
dopiero aktualizacja naprawia większość z nich ale oczywiście tak nie musi być


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry