Telewizor 42" do 2500zł dla moich wymagań

Clear

New member
Cześć:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4.40m x 4.10m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.60m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost oraz bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Telewizor ma stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Patrząc na telewizor słońce będzie świecić z prawej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Tam, gdzie planuję postawić telewizor aktualnie nie mam żadnego, mamy w domu gdzie indziej telewizor Grundig 29" kineskopowy.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? hmm... 2x HDMI, kilka USB, wbudowane WiFi, wyjście audio, żeby podłączyć wzmacniacz i głośniki.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sygnał ze standardowej anteny, możliwe, że kiedyś dojdzie jakać telewizja cyfrowa.
10 .Jakie urządzenia? Komputer (gry, internet), dysk USB (oglądanie z niego filmów, zdjęć), w przyszłości może dekoder telewizji cyfrowej, wzmacniacz z głośnikami
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam pojęcia :) .
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Rozrywkowe.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 30%.
16. Preferencje co do marki? Nie mam.
17. Preferencje co do wielkości? 42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Na razie nic :D .
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 2500zł (ew + 100zł)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć, i tak nie będę tego używał :) .


Chcę używać telewizora do oglądania telewizji (co chyba nie dziwi :D), oglądania filmów i zdjęć z dysku USB, chcę też podłączyć go do komputera, żeby grać np w Fifę lub GRIDa, serfować po internecie. Chciałbym, aby telewizor miał jak najmniejszy input lag, żeby nie było smużenia :p . Mam nadzieję, że coś ciekawego mi doradzicie :) .Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
naturalniejszymi kolorami, lepszymi kątami bocznymi, dużo wyższym kontrastem, lepszym skalowaniem czy lepszymi upłynniaczami.
Kosztem oczywiście desingu, zużycia energii, braku stabilności obrazu, możliwemu wypalaniu się oraz braku koloru białego.
 

Clear

New member
Witajcie ponownie, na dniach chciałbym dokonać zakupu telewizora. Czy wyszło może coś nowego ostatnio, co mogę brać pod uwagę :p ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nadal nic. Za chwilę co prawda będą nowe serie, ale ich ceny pewnie do najniższych należeć nie będą.
Jeśli chcesz, możesz poczekać, może jakaś fajna 42" wpadnie.
Chyba że jakoś Ci się budżet zmienił :)
 

otu12

Banned
Philips 42PFL5008. Zalety: ambilight, jakość obrazu na poziomie, wielką zaletą są bardzo dobrej jakości głośniki (rzadko spotykana rzecz w dzisiejszych telewizorach), przyzwoite smartTV, jedna z lepszych na rynku powłok antyrefleksyjnych (słońce) Wady: niektórzy się skarżą na wolne ponoć menu. Ale w kluczowych punktach moim zdaniem świetny. Ewentualnie dorzuć 300 zł to weź 6008 - jeszcze lepszy obraz z uwagi na odświeżanie.
 

ravon

New member
Witam,
Też mam na oku Panasonica ET60, ale zastanawia mnie jak on wypada na tle Samsunga 6770, głownie w jakości obrazu? Czy Samsung ma 100Hz matryce tak jak Panasonic?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung jest bardzo dobrym telewizorem jeśli chodzi o multimedia. Jeśli chodzi o kolory, skalowanie Panasonic robi to extra.
 

Clear

New member
A co powiecie o TV Sony KDL42 W655A ? Na innym forum użytkownik poleca, używa go też jako monitor od komputera, aby grać w gry typu GRID albo FIFA (i mówi, że bardzo fajnie się na nim gra), co ja też chciałbym uczynić :) .
 
Do góry