Telewizor 42-50 cali

Xepper

New member
Witam wszystkich, czeka mnie zakup nowego telewizora (budrzet do ok. 3000zł) , i zastanawiam się z czego będę bardziej zadowolony jako amator oglądania folmów, czy z mniejeszego telewizora 42 cale, ale za to lepszego, typu Panasonik TX-P42G30E, czy coś większego ale "słabszego": Panasonic TX-P50C3E/Panasonic TX-P50U30E albo LG 50PV350. Skłaniam się ku plaźmnie, ale jeśli przy moich warunkach był by lepszy LCD to go nie odrzucam. Mam spore oczekiwania i chciałbym aby telewizor zrobił na mnie wrażenie. W sklepie największe wrażenie to LED'y robią (ale nie za tą kasę), bardziej skłaniam się do plazmy, rodzice mają Panasonika TH-50PZ800E i mi się podoba. Pozdrawiam.

Jakie masz warunki - pokój 4x5m
Preferowana wielkość matrycy – 42"-50"
Preferowane marki - otwarty jestem na propozycje
Jaki sygnał – telewizja n, blu-ray, dvd
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost czasami z boku
Jaka odległość od ekranu – 3-4m
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, blu-ray
Jaka klasa cenowa – do 3tyś.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – w nocy ale zdarza się i w dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – wschodnie okno
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-4
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport, programy naukowo-przyrodnicze
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle generalnie, filmy przy wyłączonym świetle
Ma stać czy wisieć - stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
 

eXtremePL

New member
Mam wrażenie, że odległość od telewizora, która podałeś jasno daje do zrozumienia, że potrzebujesz telewizora 50". Koledzy mam nadzieję podpowiedzą Ci więcej, ale Ty sam będziesz musiał podjąć decyzję, czy zależy Ci na tych 8" więcej, czy też na dodatkach, które znajdziesz w g30. Ja np. wybrałem 50 kosztem tych dodatków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz już doświadczenie u rodziców i podoba Ci się to Panasonic
50U 30 powinien być dobrym rozwązaniem.
 

Xepper

New member
Dzięki za odpowiedz eXtremePL, co masz na myśli mówiąc o dodatkach, z twojej wypowiedzi wynika, że przewaga g30 nad niższymi modelami to dodatki typu internet, i inne bajery na których mi wcale ie zależy. Najlepszy telewizor dla mnie to był by taki co nic w sobie nie ma (internet , odtwarzanie nie wiadomo ile formatów i inne cuda, z których nie skorzystam) poza dobrym obrazem.
A co myślicie o tym LG 50pv350 trochę pozytywnych opinii o nim jest na forum a jednak sporo tańszy od panasonica tx-50u30.
 
Ostatnia edycja:

eXtremePL

New member
Internet swoją drogą, tego w pv350 nie ma. Odtwarzanie po podłączeniu do usb w lg działa bardzo dobrze, więc pewnie na tym polu nie ma się lg czego wstydzić. G30 to na pewno też lepszy obraz, lepsza czerń, ale to również zależy czy potrafisz takie "niuanse" wychwycić.

A no i lustro, które jest w LG. Brak filtra sprawia, że w dzień przy wyłączonym TV nie potrzebujesz już lustra w domu ;)
 
Ostatnia edycja:

Xepper

New member
Co do tego "lusta" to jak to wygląda w stosunku do modelu LG 50PZ570, bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć tego telewizora, wszędzie są tylko te 3d. Jeszcze jedno pytanie, porównując modele na stronie Panasonica natknąłem się na taką informację: "rozdzielczość obrazu ruchomego" i seria U30 ma 900 linii, czyżby to nie było takie pełne FullHD? I jeszcze ponawiam pytanie o tego LG 50pv350 w stosunku do Panasonica Tx-p50u30, bardzo intryguje mnie jego cena plazma za 2200zl, czy może być porównywana z tym panasoniciem.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
LG ma lepszy obraz od tego modelu Panasonica za wyjątkiem czerni, która odrobinę może być lepsza w U30 (porównując tv w zaciemnieniu obok siebie)
kolory i przebieg gammy predysponują LG bardziej do nocnego oglądania
Panasonic choć również ma odbicia, poradzi sobie lepiej w dzień (większa jasność panelu)
bardziej zaufana marka i mniejsze problemy z serwisem to jednak przewaga Panasonica

900 linii to tzw rozdzielczość w ruchu, ostrość w ruchu, nie rozdzielczość panelu
plazmy Panasonica mają najwyższą tzn 1080 linii (mierzone) po włączeniu upłynniaczy, bez mają ok 900 linii, dla porównania przeciętne LCD mają ok 300-500 linii, te najlepsze dobijają do ok 800 linii
w przypadku Panasonica u30 900 linii to jest w danych technicznych, więc w praktyce może być gorzej, bo ewidentnie ten model ma problemy w porównaniu do np serii G30, LG powinien mieć rozdzielczość ok 800 linii w ruchu (gdzieś tyle widziałem w przypadku poprzednika, serii PK)
 
Ostatnia edycja:
Do góry