Telewizor 40 cali tylko do DVB-T do 2000 zł.

switomek

New member
Witam.
Prosiłbym o poradę, jaki wybrać telewizor (39-40 cali) dla starszej osoby.
Będzie on odbierał wyłącznie sygnał telewizji naziemnej, więc nieważne są funkcje multimedialne, przeglądarka internetowa, 3d itp.
Zależy mi więc wyłącznie na jak najlepszej jakości obrazu (zastąpi 100 Hz Crt Philipsa). Nie jest to prosty wybór, bo wiadomo ze nie każdy telewizor daje sobie radę ze słabym obrazem sd w dvb-t.
Z tego względu preferowałbym modele z natywnym odświeżaniem 100 Hz.
Zaplanowany budżet na zakup to około 2 tysiące złotych.
Z góry dziękuję za pomoc :smile:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsung 40F6330
Toshiba 40L7335
Philips 40PFL4508
Sharp 39LE752

Masz na 100hz matrycy. Skalowanie najlepiej wypadnie na Toshibie i Sharpie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie z natywnym odświeżaniem 100Hz to najlepiej wg mnie skaluje Sharp 39LE752
 

prezy

New member
Bez reklam
Zgadzam się z przedmowcą. jednak Philipsa odradzam za wolne menu dla starszej osoby może być to dramat. Toshiba jakoś mnie nie przekonuje miałem 3 produkty tej marki (w tym jeden tzw. topowy) i 3 razy porażka.
Sharp (dobre skalowanie, naturalne kolory) albo Samsung (bardziej multimedialny ale gdy dziadków odwiedzi wnuczek i będzie chciał pokazać film z wakacji to ich zadowolenie ze sprzętu nie da się opisać - przerabiałem to.
39/40 cali uważam za strzał w 10 jak dla NTC. Z pewnością odbiorca będzie zadowolony
 

panasłoik

New member
Dla starszej osoby przy sygnale z DVBT fajny będzie tani Panasonic 39 cali chyba seria ET, ale dokładnie symbolu nie pamiętam. Obraz miał ładny na niskich rozdzielczościach sygnału, a takie są nadawane w naziemnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model Panasonica nazywa sie 39E6 i rzeczywiście zbiera do takich potrzeb extra recenzje.
 

panasłoik

New member
Model Panasonica nazywa sie 39E6 i rzeczywiście zbiera do takich potrzeb extra recenzje.
Miałem okazje porównać ten Panasonic z paroma innymi w tej lidze cenowej ( do 1800zł) na słabym sygnale filmu z DVD konkretnie PREDATOR z lat 80 tamtego wieku :D Panasonic radził sobie najlepiej.
 

switomek

New member
Kupilem w Neonecie Toshibę 40L7335 za 1699 zł. To chyba niezła cena... Obraz z tv naziemnej jest ok i to dla mnie jest najważniejsze.
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. :)
 
Do góry