Telewizor 40-50" do 2500zł

qura12

Member
Bez reklam
Witam, poszukuję telewizora 40 lub 50 cali (nie do końca jeszcze wiem jaki się***zmieści dlatego proszę o propozycje obu, a także pośrednich). Zależy mi na sprawnie działającym smartTV i odtwarzaniu filmów po sieci (mirror link, DLNA), a także na jak najlepszej jakości obrazu.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 20m2.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: Również bokiem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: to zależy od rozmiaru, 40 cali stać, 50 wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju: Także zależy od ustawienia, z boku lub prosto na tv
7.Jaki masz obecnie telewizor: Samsung LE32r82b
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: Rozbudowane funkcje sieciowe
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: dekoder UPC HD
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-50"
12. Preferowana marka: Samsung?
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Sztucznych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder, PS3, amplituner i dvd z podpisu
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% z dekodera 30% filmy/gry z PS3/DLNA
17. Czy ważne jest wifi: Bardzo
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak, a także player.pl i YouTube
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: może, nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PS3 i dekoder po HDMI, DVD po component, do amplitunera fajnie jakby szedł dźwięk z optic out
26. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej od 16/17 do późnych godzin wieczonrych
27. Ile programów HD: dużo
28. Sugerowana cena: do 2500zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips np ma bardzo dobrą czerń , głębię obrazu i podświetlenie matrycy. Ma też Androida, Kodi, Mx Player, dual play.
 

qura12

Member
Bez reklam
Na placu boju pozostały Philips 48PFH5500 i Samsung 48H6400.. Android jest dla mnie baaardzo dużą zaletą Philipsa ale z drugiej strony czy praktycznie tego samego nie da się***zrobić na H6400? Wiem, że nie zainstaluję na nim Kodi ale czy aplikacje natywne nie mają***zbliżonych możliwości? Kusi mnie ta 120Hz matryca w Samsungu w porównaniu do 60Hz Philipsa. Jeśli chodzi o funkcje sieciowe to najbardziej zależy mi na możliwość odtwarzania dowolnych filmów z napisami znajdujących się***na różnych urządzeniach w sieci domowej + aplikacje typu YouTube, player.pl VOD itd.

A jeszcze pytanie z innej beczki.. Czy zakrzywiony ekran (Samsung 48J6300) sprawdzi się***gdy patrzy się***na niego niekoniecznie na wprost? Jeżeli ten w/w tv sprawdziłby się u mnie dzięki systemowi Tizen + 120Hz matrycy to jestem w stanie do niego dołożyć.
 

qura12

Member
Bez reklam
A J6200 nie ma 60Hz? Wydaje mi się, że gdzieś mi mignęła taka informacja.. Tak czy siak, czy oprogramowanie Samsunga w serii H lub J aż tak odbiega możliwościami od Androida? Te drugie miałem okazję***dokładnie przetestować jednak Samsungi są dla mnie niewiadomą.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam J6200 ma na 100% matrycę 100 Hz !. Bierz Philipsa "bije" wszystko co się rusza,a Android to jest bajka dużo "ciekawszy" od Tizen....Samsunga...
 

Pan_S

New member
Android jest na smartphonie.

Po co go mieć dwa razy?

J6200 ma natywny panel 120Hz.

(zresztą tak samo jak J6300).

Działa cda na serii J.

Dziś testowałem i się mocno zdziwiłem ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele nie wspierają Flasha.
Stary model H wspeira Flasha.

Philips
Filmy masz na KODI z Androida Sony lub Philipsa.
Model Samsunga J6300 ma 50 Hz.
 

Pan_S

New member
Model Samsunga J6300 ma 50 Hz.

a0b9f4d33049c.jpg.html
- 32"

b06983a6f7ef7.jpg.html
- 40"

4be26faff4a4d.jpg.html
- 48"

d3194ce81a6f4.jpg.html
- 55"

Klikać w obrazki. Rzeczywistości się nie oszuka.
 

qura12

Member
Bez reklam
No to teraz mam już kompletny mentlik w głowie :) Na flashu mi nie zależy, wolę***filmy z plików. W Androidzie bardzo podoba mi się opcja instalacji Kodi i Google Cast, to chyba jedyne funkcje, których nie będę miał w Samsungu. Z drugiej strony czy ta matryca robi aż taką różnicę? Nie oglądam sportu więc super idealna płynność nie jest mi niezbędna. No i kolejna kwestia, jeśli miałbym brać Samsunga to lepiej nowszy model z Tizenem czy starszy bez niego?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego qura12 wyczyść swoją skrzynkę(pocztę) masz pełną ! Brawo kolego Pan_S takie są fakty,dodam tylko,że wszystkie są na oryginalnych matrycach Samsunga.
 
Do góry