Telewizor 40-50 cali do PC i PS4

Jaki kształt ekranu wybrać?


  • Total voters
    0

phyrexia2007

New member
Witam. Chcialbym kupic TV głównie pod PC i jako dodatkowy monitor do grania i oglądania filmów. Przejrzałem już wiele telewizorów ale nie mogę się zdecydować co do konkretnego modelu. Zastanawiam się czy warto inwestować w telewizor z zakrzywioną powierzchnią? Tak jak wspomniałem TV będe używał głównie do grania (symulatory wyścigowe i lotniczne, strategie turowe lub ekonomiczne). Do tego PS4 żeby pograć od czasu do czasu w jakieś excliusive'y więc konsola zdecydowanie nie jest dla mnie priorytetem.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Od 70-80cm do 2,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Głównie na wprost, okazyjnie z pozycji dość niskiego łóżka umieszczonego na wprost do TV ustawionego (linia wzroku pod kątem 20-30 stopni patrząc w prawo)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Ma wisiec nad monitorem. Zamierzam kupić uchwyt z regulowaną wysokością żebym mógł go opusić do poziomu monitora, a monitor odsunąć i wtedy telewizor by był na mojej linii wzroku patrząc na wprost.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce świeci od prawej strony telewizora, okna od wschodu. Zasłonięte roletami 24/7. Rolety lekko przepuszczają swiatło szczególnie w godzinach porannych.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Aktualnie 23' monitor z funckją TV, Samsung T23A750.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, SMART TV (najlepiej Android ale to chyba nie ta półka cenowa), rozdzielczość Ultra HD, zakrzywiony ekran (zastanawiam się czy warto dopłacać), opcjonalnie 3D ale mi na tym nie zależy.
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy przez złącze HDMI. Fajnie jakby była dostępna opcja streamingu obrazu bezprzewodowo.
10.Jakie urządzenia ? (PSX, PS2)?, PS3, PS4, Laptop (HDMI), PC (HDMI)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Błyszcząca.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie będzie wykorzystywany do gier, z filmów Sci-Fi i od czasu do czasu jakieś dokumentalne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Na telewizorze nie, ale fajnie jakby miał taką funkcję + (pilot z pointerem)
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Tak, głównie PS4 i PC.
16.Preferencje co do marki ? Brak (chociaż mam sporo sprzętu Samsunga więc fajnie jakby był kompatybilny)
17.Preferencje co do wielkości? 42-48". Napewno nie więcej niż 48" i nie mniej niż 37".
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Duża ramka, słąby upscaling.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500zł zakrzywiony, 2500-3000zł płaski.
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Bez różnicy, jeżeli będzie płaski to fajnie jakby 3D było.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze :)
Pozdrawiam,
phyrexia2007.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz odpowiedź w ankiecie którą zbudowałeś. To dlaczego na zakrzywiony chcesz wydać 4500 skoro na płaski 3000 zł ?
Osobiście wybierałbym i wspierał cenowo jakość na 1 miejscu.
I do Twoich warunków super będzie Philips 48PFS8209 na matrycy natywnej 100Hz, z poczwórnym ambilightem, Androidem, wsparciem flasha ( jako jedyny), Kodi, MxPlayer, PIP, DualPlay, miracast, Kamera skype, Wifi smart screen.

Z dobrych masz jeszcze Panasonica 47AS750, Sony 48W705 - ale ten na matrycy 50Hz.
 

phyrexia2007

New member
Dziękuję za pomoc, telewizor kupiłem już w sobotę. Zdecydowałem się na Sony 49X830C i w sumie to jestem zadowolony. Upscaling działa bardzo fajnie i nie zauważyłem, żeby input lag mi jakoś mocno przeszkadzał. Zależało mi na 4K z uwagi na to, że będe go wykorzystywał również jako dodatkowy monitor i przy takiej przekątnej i odległosći 4K to dla mnie absolutne minimum.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego funuman,kto Tobie powiedział,że się nie nadają ? Ten Sony z tego co wiem ma 35ms. Topowe na przykład Samsungi poniżej 30ms...
 
Do góry