Telewizor 40-43' do PC/PS5 [do 3500zł]

maciek26

New member
Witam,
Szukam telewizora do PS5 i pracy na PC (programowanie). Zależy mi na 4k i niskim input lagu no i (rzecz jasna) dobrej jakości obrazie.

Koledzy z forum podpowiedzieli mi że niezłym wyborem będzie Samsung QLED 43" Q65T (dziękuję za rady)
Przeglądając modele konkurencji utwierdziłem się w przekonaniu, że chyba faktycznie ciężko znaleźć coś lepszego.. Chyba że jednak jest jakiś konkurent?
HDMI 2.1 i 120Hz niestety nie mogę wymagać przy takim rozmiarze (bardzo szkoda).. Rozmiar 50' i w górę raczej nie wchodzi w grę bo nie wyobrażam sobie trzymać takiego potworka na biurku i patrzeć na niego z 1-1.5m :)

Z góry dziękuję za porady,
Pozdrawiam, Maciek
 

12jojko

Banned
Miałem 43PUS8505, po profesjonalnej kalibracji jasne sceny miodzio, ciemne takie se, HDR beznadziejne, Dolby Vision dobre. Nie wiem, czy na biurko będzie dobry Philips, bo to trochę kloc, mnie osobiście źle się na nim oglądało z bliska (na początku siedziałem od niego 1,5 metra) i go przeniosłem. Samsung smuklejszy, ale musi mieć swoje wady, bo mi go parę osób odradzało.
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
43xh85. Nie ma 2.1 ale ma 120hz

Z 1,5m 4k od fhd raczej nie rozróżnisz na takim rozmiarze.

Ale ja będę używał tego ekranu również do programowania.. Z metra jak siedzę przy biurku to FHD mnie denerwuje przy 27' :D
120Hz chyba nie ma sensu bez hdmi 2.1 bo i tak ich nie uzyskam ani z PC ani z PS5
 

Petru23

Banned
Co najwyżej z natywnych aplikacji a i matryc a powinna podwoić odświeżenie sygnalu 60hz i dać lepsza ostrość ruchomych obrazów oraz mniejsze migotanie linii.
Czy to zauważysz to już kwestia Twojej percepcji.
A ten model bo ma super obraz. Miałem go, także wypowiadam się nie na podstawie obrazków z neta czy powielania opinii innych.
Gdyby xh85 było w 55 " to bym go nie oddawał. Genialne kolory, ogólna jakość obrazu. Warto choćby dla tego dopłacić w stosunku do innych w tym rozmiarze.
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
Zmieniła się sytuacja.. Byłem dzisiaj w markecie i stwierdziłem że jednaka 43 będzie za mały :p idealny będzie 49 ale pewnie nie ma jakichś rewelacji w takim rozmiarze.. ostatecznie 55 też będzie ok.. Także - jaki 4k 49-55 z HDMI 2.1 i 120Hz będzie dobry? :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
oba najlepsze ogolnie na rynku z LEd 55"

Ja kupilem sony, tez mialem ten dylemat.

Samsung ma wiecej bajerow jesli chodzi o granie, ale nie ma dolby vision oraz nie wspiera dts
 

Petru23

Banned
Samsung ma problem z fluktuacja podświetlenia w skrajnych scenach (gwiezdziste niebo, szybko zmieniajace się światła), do tego DSE. Wisienka ma torcie jest katastrofalna jakość montażu skutkujace odstającymi pleckami, szczelinami między ramka a matrycą czy ogólnym poczuciem tandety.

LG nano90, sony xh90. W te bym celowal w zależności od promocji. W cenach standardowych to sony, bo oba blisko 4tys PLN. Ale lg potrafi kosztować i 3100-3200pln, co przy cenie 3800zl za sony stawia go na lepszej pozycji. Jakość obrazu bardzo zbliżona, różnice do wylapania w porównaniu 1:1. Lepsza bo czarna czern a nie składająca się z czerni i szarości jest na lg. Widać to w odległości około 1-1,5m. Oczywiście zależy od materiału, bo 4k pikne na każdym ;)
Drugi egz xh90 też wykazuje "taką" czerń.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Samsung ma problem z fluktuacja podświetlenia w skrajnych scenach (gwiezdziste niebo, szybko zmieniajace się światła), do tego DSE. Wisienka ma torcie jest katastrofalna jakość montażu skutkujace odstającymi pleckami, szczelinami między ramka a matrycą czy ogólnym poczuciem tandety.

LG nano90, sony xh90. W te bym celowal w zależności od promocji. W cenach standardowych to sony, bo oba blisko 4tys PLN. Ale lg potrafi kosztować i 3100-3200pln, co przy cenie 3800zl za sony stawia go na lepszej pozycji. Jakość obrazu bardzo zbliżona, różnice do wylapania w porównaniu 1:1. Lepsza bo czarna czern a nie składająca się z czerni i szarości jest na lg. Widać to w odległości około 1-1,5m. Oczywiście zależy od materiału, bo 4k pikne na każdym ;)
Drugi egz xh90 też wykazuje "taką" czerń.

Na temat qleda Samsunga była ostatnio jakaś mała burza na zagranicznym forum, nie pamiętam dokładnie, ale chyba chodziło o soft i serwis Samsunga, czyli mniej więcej to, co serwis Philipsa odwala - trylion zgłoszeń, ale wg serwisu to wina źródła.
 

maciek26

New member
Za niewielką dopłatą masz Oleda 55".

Chodzi o CX55? to są okolice 5000zł. To jest 1500zł dopłaty.
Samsung 55Q80T jest aktualnie na promocji (rabat na 2 produkty) i cena za niego wychodzi około 3550 :) Samsung ma mniejszy input lag, fajniejszą i stopkę na biurko.. Chyba że faktycznie Sony jest lepszy? Czytałem że ta przepustowość HDMI 2.1 wyszła lekko oszukana i jakaś burza o to była?

Może jeszcze inaczej.. Gdyby była jakaś dobra promocja na sony.. Samsunga mam za 3550 - tanio
Czym właściwie się różni 55XH9096 od 55xh9005? Mam poważny dylemat pomiędzy sony i samsung.. Samsung ma tylko 1x HDMI 2.1 co też mnie zastanawia
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Rozstawem stopek. W 96 masz dwa ustawienia, szerokie i wąskie.
9005 wg niektórych ma ciut lepszy obraz od 96 aczkolwiek w to wątpię, a różnice wybijają raczej z różnic w poszczególnych egz.
Samsung średnio nadaje się do korzystania poza 4k, średnio czyści tło i obrabia choćby sygnał tv. Kolory są mdłe, bez życia a tło zaśnieżone. Zarówno q70t seria jak i q80t. Masz wątki na forum poruszające te kwestie.
 
Do góry