Telewizor 40-43 cale full hd do około 2tyś

Bl4ke

New member
Witam,

Szukam 40-43 calowego TV Full HD o jak najlepszym obrazie, rozsądnej płynności, reszta mało istotna, może ewentualnie z nie za wysokim imput lagiem.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku, małe nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 32LN5400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz :) , co najmniej 2 HDMI , 1 USB, gniazdo optyczne do kina
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T, PC
10 .Jakie urządzenia ? PC, pendrive. kino domowe, być może kiedyś PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, piłka nożna
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? okazjonalnie
16. Preferencje co do marki? – Panasonic, Sony, LG
17. Preferencje co do wielkości? 40 - 43 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności, powolne działanie tv
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? nie


Na razie rozważałem :

Panasonic TX-40ES510E
lub
Sony KDL-40WE660

Który z nich byłby lepszy? A może jakiś inny?


 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najmniej 43” i tu mistrzem jest 43p60 za 1850 zł z kalibracja gratis i pilot do obsługi głosowej gratis.
 

Bl4ke

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Najmniej 43” i tu mistrzem jest 43p60 za 1850 zł z kalibracja gratis i pilot do obsługi głosowej gratis.
Chodzi o TCL U43P6046 ?

Chodzi mi o zakup jak najlepszego tv (do kwoty około 2tyś) ale full hd.
Z tych co ja podałem wyżej, lepszy Sony czy Panasonic?
I czy ktoś się orientuje jak wygląda gwarancja u tych producentów, realizowana jest d2d?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, TCL 43P60 - czyli 4K.
Podałeś modele entry lewel nawet nie produkowane przez firmy , tylko zlecane do produkcji.
Fullhd - to tak jakbyś chciał teraz doradzać komuś hd ready. Umarło i koniec.
TCL wciąga ich nosem pod każdym względem. To jet miażdżąca różnica.
Ale to Twój wybór.
 

Bl4ke

New member
Panasonic TX-40ES510E - 1900zł
Sony KDL-40WE660 - 1700zł

Żaden z tych tv nie jest warty uwagi? Panasonic deklaruje Motion Rate 800 Hz, jest to chwyt i ten tv nie ma żadnych upłynniaczy?
lepiej dołożyć i kupić coś innego? Tylko co? (nie chciałbym 4k ze względu na podłączony PC)

Ewentualnie jak ma się do tego Panasonica, Sony co podałem wyżej np jakiś zwykły tv powiedzmy: LG 43LJ515V, Philips 43PFS4112/12 etc (nie zależy mi na smart, pytam pod kątem obrazu / płynności)
 

Bl4ke

New member
Chodziło mi o to czy np ten Panasonic TX-40ES510E będzie miał lepszy obraz, płynniejszy podczas ruchu niż np LG 43LJ515V czy Philips 43PFS4112/12 ?

Czy tv 4k będzie dobrze skalował obraz z PC (po hdmi, 1920:1080, 60hz) ?
Bo w sumie tego się boję, raz już miałem takie problemy (z tym że dawno) na 1 tv właśnie ze skalowanie (obraz wyglądał dużo gorzej jak nie był w natywnej rozdzielczości 4k) ale może coś się zmieniło, teraz byłoby wszystko ok i niepotrzebnie szukam full hd ?
Jeżeli tak, to jaki tv do powiedzmy 2200 z najlepszym obrazem, dobrym skalowaniem?
 

Bl4ke

New member
Zrobiłem większy rekonesans po sklepach (z materiałami testowymi na pendrive).
TCL - może faktycznie ma bardziej dopracowane funkcje smart ale to dla mnie nieistotne no i tv miał nierównomierne podświetlenie oraz fatalną płynność ruchu (0 upłynniaczy, bardzo smużył)

Sony KDL-40WE660 - ten jest na poziomie telewizorów za 1200 zł, na plus tylko wygląd :)

Panasonic TX-40ES510E - wydawał się odrobinę lepszy od Sony (i od TLC )ale także nie ma upłynniaczy ruchu i nie jest wart 1900zł

o LG do 2000 tyś nie będę pisał bo szkoda czasu.


Pozytywnym zaskoczeniem okazały się Samsungi (upłynniacze ruchu faktycznie są i działają) teraz pytanie który model wybrać? Czy są jakieś istotne różnice między modelami:

Samsung ue43m5572 - 1690zł (full hd)

Samsung UE 43M5602 - 1799zł (full hd)

Samsung ue43m5672 - 1799zł (full hd)

oraz

Samsung UE43 MU6102 - 1980zł (4k) - i tu pytanie: jak ten tv będzie skalował sygnał / współpracował z PC (1920:1080 60hz po HDMI) ?
Czy ten telewizor będzie lepszym rozwiązaniem od np ue43m5572 ?

Z UHD jeszcze sprawdzałem Sony 43XE7005 (od samsungów m.in lepsze kolory, ogólnie subiektywnie obraz ale płynność ruchu gorsza) - cena 2500zł
jest jeszcze Panasonic EX600E za 2400zł ale tu nie miałem możliwości jego wypróbowania.

Wypada więc raczej na Samsunga, tylko którego?
 

berys

New member
Witam, przyłacze sie do tematu, kasa-2kola z hakiem, zastanawialem sie czy dobry full hd czy slaby 4K (43cale), przydało by sie dobre odświeżanie, kiki rozwial moje watpliwosci, nie korzystam z telewizji UHD ale mam dostęp do filmów 720, 1080p.BluRay.x264, kiki ktory bys wybral: Philipsa 43PUS6501 czy U43 P6046 TCL, dziekuje
 

berys

New member
mam samsunga UE32D5500, :), pokój 16 m2, ogladam w odleglosci 2,5m. mysle ze 43 cale wystarczy, za 2tys jest PHILIPS LED 50PUS6162 nie wiem na jakiej matrycy i czy warto, taki wielki to masakra, TCL ma fabryczna konfiguracje?
 

janusz

New member
Bez reklam
Ja bym brał 55 cali (mam taki w 14 m2), zdecydowana większość użytkowników poleci Ci taką wielkość. Jednak rozumiem obawy i jeżeli zdecydujesz się na 49-50 cali top też na wiele lat będziesz bardzo zadowolony (czytałem ranking popularności TV w 2017 roku dominują 32 calowe). Jednak zakup mniejszego niż 49 cali może pozbawić Cię części frajdy.
Jeżeli nie znasz się zbyt dobrze na TV, to chyba najlepiej kupić u Kikiego, ma lepiej niż dobre ceny a TV masz już skalibrowany, tego w sklepie nie dostaniesz. Nawet jeżeli niektórzy twierdzą, że doradza marki na których ma największą marżę, to wydaje się to mało logiczne. Czytałem jak polecał tu zarówno TCL, Philipsa, LG, Sony, Samsunga, Hitachi (każdę z tych firm w innym zakresie cenowym i do innych potrzeb).
 

berys

New member
nie wiedzialem ze kiki ma sklep, tzn nad awatarem jest strona podana ale ceny od 3 kola, dobrze wiedziec, zobaczymy co kiki napisze, moze faktycznie wiekszy, no i kalibracja. o TCL nie slyszalem wczesniej ,moze nie zwracalem uwagi w sklepie bo myslalem ze jakas lipa, a widze ze ma spora popularnosc.Dziekuje ci za podpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info.
Faktycznie powinieneś sięgać po 55".
Ile masz faktycznie max kasy ?
 
Do góry