Telewizor 40-42" dla Dziadków do 3000 zł

ali69

New member
Witam,
Szukam TV dla dziadków, w zasadzie 99% czasu to podstawowe polskie kanały TV z kablówki.
1% filmy Divx

Oto warunki w domu:
odległość od ekranu – 2.8-3.5m
jak słońce świeci w pokoju – bez znaczenia korzystam z rolet.
wielkość pokoju – 4.8mx4.8m
jaki masz obecnie telewizor – crt 32 cali
jakie programy najczęściej oglądasz – TVP1/2 Polsat TVN
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – popołudnie, wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez – włączony żyrandol miedzy kanapą a tv
wolisz obraz ostry czy łagodny – bez znaczenia
matryca błyszcząca czy matowa? - bez znaczenia
preferowana wielkość telewizora? 40-42”
preferowana marka ? niema
czego nie lubisz w telewizorach? --
Jakie urządzenia będą podłączone ? dvd nie HD
czy ważne jest wifi - nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? bez znaczenia
ma mieć 3D ? - bez znaczenia
ma mieć slot na karty SD ? - bez znaczenia
ma mieć tuner DVB-S ? – bez znaczenia
jaki masz sygnał ? - kablówka
ile programów HD ? - na razie brak
ma stać czy wisieć ? - stać
budżet: do 3000zł.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

sander602

New member
Z wymienionych wyżej punktów wynika ,że nie ma sensu kupować dla twoich dziadków nowego 40`` tv .Będą mieć gorszy obraz,a filmy oglądają pewno z lektorem więc najlepiej dla nich i twojej(albo ich) kieszeni ,żeby zostali przy 32`` crt.Jak by się zepsuł to kupcie następny 32`` crt.
Wesołego Jaja.
 

ali69

New member
Dla mnie to TROLUJESZ a nie dowcipkujesz. Jak będą mieli TV Full HD to wtedy moga sobie włączyć HD kanały!
Wesołego Jajka również
 

ali69

New member
TOSHIBA 40TL838 to konieczność kalibracji i brak polskich "ogonków" w filmach z napisami przez USB - koniecznośc dokupienia jakiegoś odtwarzacza i musiałbym sam pojechać i skalibrować :-(
Panasonic 42GT30 - czy światło z żyrandola lub lampki nie będzie psuł tej "legendarnej" czerni bo na pewno jakieś światełko podczas oglądania bedzie właczone i to "przed/nad" TV

Na razie obstaje przy panasie 70/30 cena +/- to samo a w elec..pl daja za 2zl chociaż 1 okularki, tylko czy "światełko" nie zaszkodzi oglądaniu plazmy ?

Jakieś inne propozycje??
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie powinenes sie rozejrzec za marketowa wersja Samsung UE40D5003 lub 4003. Te wersje z 3 na koncu to mocno okrojone wersje pelnych tysiecy., nawet ilosc zbednych gniazd jest zredukowana. Zadnego 3D, zadnego interentu, klasyczny ledowiec Samsunga. Ja niedawno kupilem taki 40 cali 5003 tesciom, dalem smieszne pieniadze niecale 1900 zł w Auchan. Tesciowie tez ok. 60 lat i nie potrzebuja zadnych pierdól poza wejsciem antenowym. Jednak ten tv ma nawet USB i mozna na nim ogladac filmy z pendrive (trzeba wlaczyc to menu serwisowym, co uczynilem :) ) smiga. Sa bardzo zadowoleni, a wnuczek czasem i bajki z pendraka obejrzy :). Tez mieli wczesniej starego CRT. Nie ogladaja DVD, a jesli nawet to raz na rok, po SCART. Amplitunera nie maja, dekodera sat tez nie. Jedynie jak czasem przyniose im jakis material full HD to sie zachwycają. Za te pieniadze polecam wszystkim starszym Kowalskim. Uwierz mi, ze dziadkowie nie odróżnia obrazu z tv za 2000 zl od tego za 5000 zl, nie potzrebują 4 wejsc HDMI, 200 Hz, super procesora, itp. Zaoszczedzisz sporo kasy.

Nawet jest o tym tv watek na forum.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/70852-menu-service-do-ue40d5003.html

tam dowiedziales sie o mozliwosci urochomienia filmow z USB. Niestety nie wiem czy napisy dzialają. Co jeszcze ważne; pilot ma duze wygodne przyciski, na co zwracają uwagę starsi ludzie.
 
Ostatnia edycja:

ali69

New member
Byłem, oglądałem decyzja padła na Panasonic 42GT30, Samsung wali po oczach, toshibka fajna ale jednak 2" robią różnicę . W sklepie buczenia panasa nie słyszałem z 1m więc w chacie z 3m też będzie dobrze. Dzieki za podpowiedzi, mam nadzieje że dziadkowie będą zadowoleni ;-)
 

ali69

New member
"Częsta zmiana decyzji świadczy o elastyczności dowodzenia" :bober:
Dzisiaj miałem zamawiać dziadkom TV , bo dopiero jutro się do nich wybieram i............zmieniłem decyzję - to był impuls ( CENEO) :D
Zamówiłem LG LM660s zamiast Panasa, różnica nie całe 600zł - uważam że warto.
Trochę sobie dogodziłem, bo WiFi, pełna przeglądarka+dodatkowy pilot, 3D pasywne(mi bardziej pasuje) z przeznaczeniem dla siebie brałem ;)
 
Do góry