Telewizor 3D LED - ok. 2,5 tyś zł

missza

New member
Witam
Zakup tv planuję na 2-3 tydzień września.
Proszę o pomoc:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 mkw,
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m,
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 osoby,
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Zazwyczaj na wprost,
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć,
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tv będzie na tej samej ścianie co okno balkonowe, słońce wpada od 15-16 do wieczora,
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 32" CRT, +rodzice 42" samsunga plasma
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, dźwięk; może moduł cl+, mały input lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? raczej kablówka
10.Jakie urządzenia ? moduł cl+ bądz dekoder hd z kablówki, ps3, laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4 - 8, czasem i więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?chyba matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy+sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? okazjonalnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30-50% jak się trafi fajny tytuł
16.Preferencje co do marki ? Boje się lg po opiniach
17.Preferencje co do wielkości ? 40", max jaki się zmieści
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? zbyt duże odbijanie słońca, okien
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Mniej więcej tak samo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Raczej tak, zawsze może się przydać, chyba że jest słabe. Aktywne

Pierwsze kilka dni śledzenia forum i powstała lista moich faworytów:
Philips 40pfl5507 (wg testu fajne 3D, także 5007 nie podaję)
Toshiba 40tl933 (tak samo),
Sharp lc-40le730e

Proszę o opinie, który z nich będzie najlepszy. Może jeszcze jakieś ciekawe opcje (Sony itp.)
Może ktoś wie kiedy trafi się jakiś weekend bez vat lub coś podobnego?

Pozdrawiam
Michał
 

joshua87

New member
Ja zakupiłem na allegro lg 42lm615s za 2400 z przesyłką i muszę powiedzieć że jestem zadowolony :)
z minusów to na pewno brak wyjścia audio, kijowa do ułożenia lista programów, brak internetu - tylko sieć
Z drugiej strony kupic leda z 3d pasywnym w tej cenie ciężko ;)
 

missza

New member
Czytałem że przy LG z ps3 kiepsko... Wciąż jestem na etapie zafascynowania philipsem. Niedawno w euro była promocja, philips 40pfl5507 + 2*okulary 3d 2499 zł chyba. Ostatnio już cen podskoczyła do 3000 zł z okularami, szok, 500 zł w górę...

Kiki, dużo osób zwraca uwagę na wolno działające menu, czy rzeczywiście może ono przeszkadzać (Philips)?
Jak w porównaniu do Philipsa 40pfl5507 wypada Sony KDL-40EX720?
 
Ostatnia edycja:

Pavlo

New member
Witajcie ja tez myślę o tym philipsie jak Byście mieli namiar na dobrą promocje to dajcie znać :)
ps. myślałem jeszcze o samsungu UE40ES6100. Przepraszam ze się podpinam ale już bym nie otwieral nowego wątku
 

eM!

New member
Na Twoim miejscu missza nie kierowałbym się w 3D z kilku powodów. Pierwszym z nich jest budżet. W tych pieniążkach dopiero masz "podstawowe" 3D, które niesie ze sobą wiele mankamentów.
Drugim z nich jest to, że zamiast w 3D możesz zainwestować w lepszy obraz.
Niestety chyba już wszyscy dodają 3D do swoich niższych serii.
Pomyśl nad KDL-40EX720. Dużo nie ma już ich na rynku, a w 2500zł warto się nim zainteresować.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Lepsza paleta barw + większy kontrast, większa multimedialność (choć niestety brak wi-fi). Przy Philipsie będziemy mieć lepszy wygląd TV. Efekt 3D i głos będzie porównywalny.
 

missza

New member
Czytałem o nim, ma dość wysoki input lag. Przeglądając dziś ofertę MM zauważyłem model kdl-40hx750 za 2999 zł. Czy ewentualne rozważenie dopłaty ma sens w porównaniu z tv za ok 2500 zł? Czy mocno o od nich odstaje na plus? I czy wie ktoś może jak z input lagiem w tym tv, gdyż jest to istotna kwestia.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Według mnie nie warto przepłacać, i lepiej wybrać Tośkę TL933 lub Philipsa 5507, bo różnica pod względem jakości obrazu jest minimalna, a cena przy Sonym często zwrasta drastycznie za samo logo :)
 

eM!

New member
Według mnie różnica w obrazie po ustawieniach jest odczuwalna, szczególnie pomiędzy różnymi producentami korzystającymi z różnych rozwiązań.
Dla mnie Soniak świeci na prawdę dobrze. Na Twoim miejscu w takich pieniążkach za HX750 nie zastanawiałbym się nad niczym innym ;), ale Twój wybór i Twoje pieniądze :).
 

missza

New member
Ilu ludzi, tyle opinii. Wolę chyba zostać przy tej tańszej wersji, nie chcę zbyt dużo zł wydawać ze względu na remont. Zresztą zobaczymy ile zostanie, bo to podstawa do wyboru tv. Dzięki za opinię
 
Do góry