Telewizor 3D do PC

Cauti

Member
Witam! Tak jak w temacie chce kupić monitor lub telewizor z funkcją 3D. Monitor jaki mam na oku to LG DM2752D-PZ, a telewizor LG Smart TV 32LM620S, Panasonic Smart TV TX-L32ET5E. Moja karta graficzna to ASUS Radeon 6950 DirectCU II 1GB (2xDVI + 4xDisplayPort) i pytanie czy ona będzie współpracowała z tymi wyświetlaczami co mam na oku? Trzeba instalować jakieś dodatkowe oprogramowanie? I czy jak bym kupił telewizor to bym mógł grać/oglądać filmy w 3D na kompie bez żadnych problemów?
Dotychczas korzystam z telewizora Samsung LE32C530 i jest jak najbardziej ok. (jak i w filmach i grach). Dlatego nie ukrywam że moim faworytem jest LG Smart TV 32LM620S.
 

smolax71

New member
Witam
Sam byłem niedawno zainteresowany 3d tv.
Monitor 27 cali to dla mnie za mało. Budżet w 3d to jak największe 3d. Także tv 32 cale a lepiej 42.
Panasonic lepszy chyba że z Lg seria LM640s albo LM660s.

I po kolei, co do oglądania to;
1. podłączasz przez hdmi tv i komp
2. włączasz na kompie film 3d mkv sbs lub góra dół
3. włączasz w tv 3d - sbs lub góra dół
4. zakładasz okulary i oglądasz
Dobrze też wyglądają filmy BD lub fullHD przerobione przez Power DVD - włącznik 3d i ustawia się głębie (lepsze od tv 3d 2d do 3d).

Nie udało mi się włączyć prawdziwego filmu 3d BD z kompa :( - może ktoś opisze jak ???

Jeśli chodzi o gry to;
1. włączasz grę na pc
2. włączasz w tv 3d - 2d do 3d - i masz tyle fps co w 2d, bo za 3d odpowiada tv i tu ustawiasz głębie
drugi sposób ;
1. włączasz np TriDef 3d i szukasz swoją grę i włączasz
2. tv sam się uaktywnia do 3d - i masz do 40 % fps , bo za 3d odpowiada karta graficzna

Oba tryby grania w 3d są podobne w ''oczach'' z lekką przewagą na drugi sposób ale mocny spadek fps.
 
Ostatnia edycja:

Cauti

Member
A jak moja grafa nie ma wejścia HDMI tylko DVI i DisplayPort? Może być zastosowana przejściówka, którą otrzymałem w zestawie DVI na HDMI?
TriDef 3D współpracuje także z telewizorami, czy tylko z monitorami?
 

smolax71

New member
A jak moja grafa nie ma wejścia HDMI tylko DVI i DisplayPort? Może być zastosowana przejściówka, którą otrzymałem w zestawie DVI na HDMI?
TriDef 3D współpracuje także z telewizorami, czy tylko z monitorami?

Trzeba przejściówkę DisplayPort na HDMI.
DVI na HDMI - raczej nie będzie dźwięku - chyba, że połączy się grafę z dźwiękiem na płycie głównej pc.

Testowałem TriDef 3d na LG 47LK950 - starszy model i działało bez problemu.
Ale z 10 zainstalowanych gier obsługiwało 1, także zostawało 2d do 3d.
Można też izo3d.
 

smolax71

New member
Ale ja mam zewnętrzną kartę graficzną (Asus Xonar D1). Trzeba też kabla HDMI w wersji 1.4a?

Nie kartę graficzną Asus Xonar D1 tylko dźwiękową :)

Najlepiej 1.4a (tzw with ethernet) - ten poda każdy format z dźwiękiem.
Ale tv obsłuży na raz 1 kabel HDMI.
Także dźwięk z głośników Asus Xonar D1 - PC.
Albo tę Asus Xonar D1 kabelkiem połączyć z kartą graficzną - tam powinno być wejście.
 
Ostatnia edycja:

Cauti

Member
Kurde tylko moja grafika obsługuje (tak jest napisane na pudełku) 1.4 - czyli lipa z obrazem 3D?
Nie kartę graficzną Asus Xonar D1 tylko dźwiękową :)
No tak, ano nie wyspany jestem.
Żeby nie było nie jasności chcę mieć dzwięk normalnie na głośnikach od kompa, nie na tv.
Edit: ok, ok 3d bedzie dzialalo trafilem na necie na jakis lipny artykul ze do wyswietlenia obrazu 3d potrzeba 1.4a
 
Ostatnia edycja:

SunTzu

New member
DVI jest zgodne z HDMI, dźwięk idzie z karty graficznej jak masz radeon-a. 3d nie działa na kartach 6770/6750, całej reszcie od HD6 w górę powinno działać.

DP to nie nowsza wersja HDMI. To dwa różne i niezależne standardy. HDMI zamknięty szyfrowany, pilnie strzeżony, który został złamany... DP wolny, darmowy otwarty standard.

Radeony posiadają kartę dźwiękową. Więc dźwięk będzie szedł na 100%. Po drugie karta muzyczna nie ma znaczenia, bo dźwięk idzie cyfrowo i ciężar jakości przesunięty jest na TV. Możesz mieć najlepszego xonar-a, ale jeśli posyłasz dźwięk po HDMI, Optycznym, DP to nie będzie miało znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

Cauti

Member
Wiecie co chyba jednak wezmę LG Flatron DM2752D-PZ. Jak narazie dziękuje bardzo wszystkim co się wypowiedzieli w tym temacie :)


Edit: Panowie jednak nie będe brał tego monitora, bo nie ma czujnika oświetlenia tylko wezme 32lm620s. I kolejne pytania:
-czy warto dopłacić do modelu lm660s? Wydaje mi się że nie bo wi-fi i cienka ramka nie jest mi potrzebne
-w końcu mamy już 2013 rok, może warto jeszcze poczekać na nowsze modele właśnie na ten rok?

Panasonic et5 odpada, ponieważ nie ma chroma subsampling.
 
Ostatnia edycja:
Do góry