Telewizor 3D do 3000zł

bugger

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 13m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2, czasem więcej
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? za plecami osoby oglądającej, z lewej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepszą jakość 2D, 3D - oddałbym wszystkie funkcje smart w zamian za lepszą jakość - od smart mam komputer. Niski input lag?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? co najwyżej antena naziemna. Głównie będzie obraz z urządzeń
10.Jakie urządzenia ? komputer, konsola, odtwarzacz dvd/ bluray (w przyszłości)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, z użyciem komputera
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 50%
16.Preferencje co do marki ? obojętne
17.Preferencje co do wielkości ? 47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ogromna różnorodność i trudność w wyborze
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, pasywne

Przepraszam jeśli coś źle napiszę, ale jestem całkowicie zielony w temacie telewizorów i wszystkiego dopiero się uczę. Te matryce 50Hz, 100Hz, o których widzę ciągłe dyskusje na forum mają jakieś duże znaczenie?
Pomóżcie proszę, bo spędziłem już wiele dni na poszukiwaniach i chyba sam sobie nie poradzę z wyborem. Czy jest bardzo duża różnica w jakości obrazu pomiędzy LG 47la620s a np. LG 47lm620s? Ten LM bardzo kusi, bo jest wyraźnie tańszy. W jednym podświetlenie jest direct, w drugim krawędziowe, czy jakoś tak? Co to za różnica w obrazie? Czy wybierając wersję LG 47la620s stracę bardzo dużo w stosunku do LG 47la660s? Przypominam, że żadne funkcje smart, magic piloty itp. nie mają dla mnie żadnego znaczenia - liczy się tylko jakość obrazu, a dodatkowe okulary 3D i do dual view w razie czego dokupię. Może moglibyście polecić jeszcze jakiś inny telewizor? Myślałem też o Philipsie 47PFL6007K. Podoba mi się funkcja Ambilight. Czy jest coś z podobnymi funkcjami w niższej cenie? Bo te dwa, które mi się podobają (Philips 47PFL6007K oraz LG 47LA660s) są na razie poza moim zasięgiem. A może powinienem poczekać z zakupem i kupić koniecznie te, bo inne są znacznie gorsze?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W zasadzie na wiele rzeczy sam sobie odpowiedziałeś.
Ja bym dopłacił te 400 zł i wziął Philipsa i nie tylko ze względu na 100 Hz, Ambilitght ale z uwagi na czerń i głębię obrazu.
 

bugger

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedź. To jeszcze jedno pytanie w takim razie - czy dobrze zrobiłem skupiając swoje poszukiwania głównie w telewizorach LED? Bo rzuciło mi się też w oczy, że telewizory plazmowe są bardzo chwalone za jakość obrazu w nocy, a ja zamierzam oglądać głównie wieczorami lub z zasłoniętymi roletami. Jest jakiś godny polecenia tv plazmowy 3d w tej cenie, czy lepiej zostać przy tym Philipsie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W plazmach ma 3D aktywne (migawkowe) w LCD masz pasywne (polaryzacyjne).
Do tego co napisałeś brałbym Philipsa.
 

bugger

New member
Zdecydowałem się na tego Philipsa ale teraz mam inny problem. Czy można go gdzieś dostać nowego za mniej niż 3,5 tysiąca złotych? Dodatkowo mam wrażenie, że te modele są jakieś felerne (wszystkie oferty na ceneo poniżej 4k zł zawierają zastrzeżenie, że w obudowie występuje wybrzuszenie na odcinku 1,5cm...)
 
Do góry