Telewizor 3D do 3,5-4 tyś

RaaDeeK

New member
Witam.
Obecnie nie mam żadnego telewizora bo jestem świeżo po przeprowadzce. Chcę sobie kupić porządną maszynę do mojej kawalerki.

1. Odległość od ekranu: 2-3
3. Jak duży jest pokój: ok. 10m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, programy typu xfactor itp. (filmy i seriale z komputera)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w większości popołudnie i wieczór/noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
12. Preferowana marka: Samsung (nie wiem dlaczego... chyba z uwagi na komenty głosowe/gesty, ale czy warto za to płacić?)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenie, słabe kąty widzenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone: upc z kanałami HD, laptop/pc przez HDMI - gry, filmy, seriale, ps3,xbox360
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 20% kablówka, 80% PC - filmy/seriale/gry
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: również z kątów
17. Czy ważne jest wifi : tak (ale chyba kazdy smart tv ma wifi, prawda?)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem, nigdy nie miałem, ale pewnie tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie wiem, raczej tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : tvn player
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : będę podłączał kompa więc raczej nie
22. Ma mieć 3D: MUST HAVE
23. Ma mieć slot na karty SD: nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (dysk zewnętrzny, aparat,telefon), HDMI (laptop, pc,xbox,ps3)
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. Ile programów HD: około 10
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4 h
28. Ma stać czy wisieć: raczej stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: po co jak mam kablówke?
31. Na czym najbardziej Ci zależy: 3D, dobre kąty widzenia, jakość obrazu, brak rozmycia, możliwie równe podświetlenie
32. Ile osób ogląda: 2 osoby
33. Jaka klasa cenowa: do 3500 zł, MAX 4000zł
34. Rozmiar: 40" - 42" (ale raczej 40 bo to kawalerka).


Telewizor chciałbym 3D z wysokim odświeżaniem, żeby nie bolała mnie głowa przy oglądaniu (samsung serii 8000 ma chyba 400hz). MUSI mieć konwersje z 2D na 3D (chcę grać w gry z pc->konwertowane na 3D (fifa) i oglądać też takie filmy - z PC/laptopa).

Czemu Samsung? Już pisałem, jeżeli jakiś inny tv ma lepsze 3D niż samung serii 7000/8000 to chętnie się mu przyjrzę. Z tego co czytałem lepsze jest 3D aktywne, więc takiego potrzebuje - mniej istotną sprawą są te widgety itd. głównie zależy mi na jakości 3D i świetnym obrazie - chociaż tv z takimi parametrami na pewno też ma te bzdury (aplikacje itd).

Proszę o pomoc w wyborze. Jestem z Warszawy, więc jak ktoś ma jakiś cynk odnośnie sklepów z promocjami proszę o info.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli faktycznie zależy Ci na gestach i głosie to ok.
Raczej stawiałbym na jakość i obróbkę sygnału.
 

RaaDeeK

New member
Przymierzam się do tego Sharpa LE830, ale mam pewne obawy. To świetny telewizor do 3D i 2D z tego co czytałem na tym teście... ogólnie jakość obrazu świetna, ale co z multimediami? To nie jest smart TV czyli nie ma aplikacji tak? Aktwyne 3D więc jest spoko.

Ten philips 6007 ma pasywne 3D (czego się boję ;/) ale jest chyba bardziej smart niż sharp tak? Gdzieś wyczytałem opinię, że ma jakiś lipny soft, to prawda?

Gdzieś też wyczytałem opinie na temat telewizorów samsunga, że to lipa i nikt ich nie poleca... to prawda? One chyba są najbardziej smart, ale jakość obrazu 2D/3D jest aż tak kiepska?
 

RaaDeeK

New member
Byłem dziś w Saturnie i porównywałem sobie rozmiary telewizorów. Przy odległości okoloło 2,7m, mogę brać 46 cali? Czy dla bezpieczeństwa 40?
 
Ostatnia edycja:
Do góry