Telewizor 3D - 46" max. 4000

sloniklbn

New member
Witam,
proszę o pomoc w doborze TV. Preferuję Samsunga w związku z rozbudowanym zapleczem internetowym, ale szczerze mówiąc nie wiem jak to jest u innych producentów.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4,5x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - przeważnie 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - w dzień słońce jest, ale raczej mało
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - -
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - płynność + dobra jakość obrazu (TV + konsola)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - UPC/Enterpol/Multimedia
10.Jakie urządzenia ? - laptop, ps3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 4-5
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport!, filmy, materiały z laptopa
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - czasem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, 30%
16.Preferencje co do marki ? - Samsung, ale nie jestem tak w 100% za nim, jeśli trafi się ciekawszy model
17.Preferencje co do wielkości ? - 46" i większy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - "mułowatość"
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak

Bardzo proszę o opinie gdyż jestem w kropce!
Z góry wielkie dzięki!
 

sloniklbn

New member
Jakieś inne propozycje? Bo ten LG to już ponad 4000.. A ten budżet to już zupełne max, wolałbym ok 3500

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

HEROES

New member
Witam najlepszy i najlepiej kup se ten TV allegro pl/tv-3d-toshiba-47vl963-4-pary-okularow-3d-i2752179527.html bo ja właśnie taki kupię bo innego tv nie znajdziesz i ma oceny 5/5 i miałem już brać TOSHIBA 46TL933 bo też ten tv jest zajebisty ale tam ten jest jeszcze dużo lepszy tak czytałem w necie nic dodać nic ująć i tyle w temacie.
 

sloniklbn

New member
Ok dzieki za radę ale to mimo wszystko dalej drogo :-( myślę że ten próg 3500 to sensowne rozwiązanie. Bo jak dałem swoje max to każdy dobija:)
Będę wdzięczny za sugestie!

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

cabanmat

New member
Witam

Też się podpisuję pod pytaniem ?
Czy Philips 47 pfl6007 będzie najlepszym wyborem w tej półce cenowej ?
Również szukam czegoś do 3500zł

Może SONY ? :
SONY KDL46NX7SUBTN.YS

Czy odczuje różnicę jakości obrazu na Philipsie
46 PFL5507K/12 ?
 
Ostatnia edycja:

cabanmat

New member
Potwierdzi ktoś twierdzenie kolegi Lost108 ?

Polecana Toshiba ma aż 8ms czasu reakcji i częstotliwość 200Hz.
Philips którego podałem na częstotliwość 400Hz i czas reakcji matrycy 2ms.

PHILIPS 46PFL5507K/12

Cena identyczna jak polecana Toshiba
 
Ostatnia edycja:

sloniklbn

New member
Ten Philips to podobno dramat. Strasznie wolny procek uniemożliwia normalne korzystanie z TV.
Zaczynam się zastanawiać czy za te cenę 3500, można dostać cos sensownego.
Może bez 3d? Bo w sumie nie mam parcia na to, ale kupuje już tv na parę ładnych lat i nie chce żałować jeśli pojawia się kanały 3d do normalnego użytku.
Bardzo proszę o opinie!
Z góry wielkie dzięki.


Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

gr3go

New member
Osobiście mogę polecić Panasonic TX-L47ET5E. Jakość obrazu bardzo dobra ,dzwięk jak na led całkiem przyzwoity.Kupiłem go za 3200 jakies trzy tygodnie temu. Jedynie czego mi brakuje w nim to aktywna przeglądarka.No i żałuję że nie kupiłem 55" :)
 

sloniklbn

New member
U mnie o 46 jest wojna z Żoną, więc więcej nie da rady :)
A czy aplikacje typu youtube itp chodzą? W sumie aktywna przeglądarka by się przydała bo zamierzam oglądać tv internetową prosto z www

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

gr3go

New member
You tube chodzi bez problemów .Z aplikacji tv jest ipla ,tvn player i inne.Poprzez aktywną przeglądarkę rozumiem korzystanie z netu jak na PC .Przeglądarka w tym Panasonicu opiera się na możliwości korzystania z różnych aplikacji typu właśnie ipla youtube itp.Dla mnie a raczej dla moich latorośli dużym plusem jest korzystanie z bezprzewodowej klawiatury.Przekonaj żonę że rozmiar ma znaczenie:)Ja mam do ekranu około 3m i wydaje mi się że 55" byłoby w sam raz .Korzystam z cyfrowej naziemnej i obawiałem się jakości obrazu ale skalowanie jest ok.3d w tym panasie jest pasywne czyli okulary za grosze( 4szt w zestawie) ,osobiście od aktywnego 3d po 30 min bolała mnie głowa. Początkowo rozważałem zakup Philips 47PFL6007K i pewnie gdyby nie promocja na tego Panasonica kupiłbym tego Philipsa( około 1 tys różnicy)Tv kupiłem po przeczytaniu tego artykułu http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html i osobiście jestem bardzo zadowolony. Jezeli koniecznie samsung to moim zdaniem model 7000 w górę.Z własnego doświadczenia powiem Ci że im dłużej będziesz szukał tym bardziej będziesz niezdecydowany;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo ten Panasonic jest extra telewizorem w klasie cenowej.
Tyle że Philips to klasa Premium:

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

sloniklbn

New member
Dzięki Kiki za udział w dyskusji.

Wszystko super, gdyby te 46 cali kosztowało w granicach 3500...

Mam do ekranu ok 2,5 z kanapy. Jestem skłonny wziąć mniejszy TV, gdy zobaczyłem tego Philipsa.
Nie będzie to za mało?

Mam teraz dileme :)

L47ET5E czy 42PFL6007

A co myślicie o modelu niższym? -> 46PFL550?
Warto schodzić w dół i za 300 mieć 46"?

Macie rację - im więcej się szuka, tym mniej się wie ... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry