Telewizor 37" do PS3 , XBOX360, WII

maciejm_79

New member
Witam.
Posiadam telewizor Samsung 32LE656 full hd. Kupiłem go głównie z myślą o PS3 i XBOX 360. Niestety model ten to jakaś porażka (problemy z obrazem np. w fifie murawa ulega rozmyciu-brak ostrości, w GTA IV pojawiają sie prz krawedziach postaci, budynków, samochodów "porowate kropeczki" nie wiem jak to nazwać) u kolegi te same gry na telewizorze 37 calowym wygladają o niebo lepiej, bez żadnych problemów z obrazem.
Dlatego też telewizor ten mam zamiar oddać rodzicom do pokoju a samemu kupić drugi. W związku z tym mam pytanie jaki model 37 calowy można polecić (zastanawiam sie nad 3 markami SONY, SHARP, TOSHIBA)? Cenowo do 3500zł
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.
Te porowate kropeczki to zapewne aliasing, czyli tzw. schodkowanie krawedzi. Jest to normalne w grach na next geny. Jednak wystepuja gry rowniez bez aliasingu. Jaka konsole ma Twoj kumpel i TV? Na jakiej kosoli widzisz te objawy u siebie? Proponuje Ci najpierw posprawdzac wszystko, tj. ustaiwenia konsoli, TV, jakosc przewodu. Moze sie okazac, ze pomimo zmiany TV bedziesz mial taki sam obraz.
 

MJot

Member
Sharp 37xl8, panasonic 37lzd85, samsung 37a656 - wszystkie 100Hz, do gier bardzo przydatna funkcja,

na 32 calowym samsungu a656 naciąłeś się, bo niestety brakuje mu 100Hz
możesz też szukać wyższych modeli samsunga 7, 8, 9 - ale moim zdaniem, nie warto przepłacać,

toshiba w tej chwili nie ma nic ciekawego w ofercie (warty uwagi starszy model z3030),

no i pozostają plazmy, poszukaj na forum - jest dużo zadowolonych graczy używających plazm
 

maciejm_79

New member
drosophilia napisał:
Witam.
Te porowate kropeczki to zapewne aliasing, czyli tzw. schodkowanie krawedzi. Jest to normalne w grach na next geny. Jednak wystepuja gry rowniez bez aliasingu. Jaka konsole ma Twoj kumpel i TV? Na jakiej kosoli widzisz te objawy u siebie? Proponuje Ci najpierw posprawdzac wszystko, tj. ustaiwenia konsoli, TV, jakosc przewodu. Moze sie okazac, ze pomimo zmiany TV bedziesz mial taki sam obraz.

Właśnie nie wiem czy to aliasing, bo np w Uncharted - Drake Fortunes, ta przypadłosć pokazuję się na krawędziach elementu ale np na przodzie koszuli bochatera prz mocno oświetlonym kadrze. Objawy występują zarówno na PS3 jak i XBOX360.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
MJot napisał:
Sharp 37xl8, panasonic 37lzd85, samsung 37a656 - wszystkie 100Hz, do gier bardzo przydatna funkcja,

na 32 calowym samsungu a656 naciąłeś się, bo niestety brakuje mu 100Hz
możesz też szukać wyższych modeli samsunga 7, 8, 9 - ale moim zdaniem, nie warto przepłacać,

toshiba w tej chwili nie ma nic ciekawego w ofercie (warty uwagi starszy model z3030),

no i pozostają plazmy, poszukaj na forum - jest dużo zadowolonych graczy używających plazm

To, ze TV nie posiada 100 Hz nie oznacza, ze gry beda zle na nim wygladaly. Mam JVC LCD bez 100 Hz juz dwuletniego i wszystko jest ok, no moze czern moglaby byc lepsza...
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Zaskoczyleś mnie z tym A656...jest on znany zawsze z bardzo dobrej współpracy z komputerem i konsolą....
Jeśli nie on to postaw i to zdecydowanie na Sharpa XL8E....
 
Do góry