Telewizor 37-42 2200zł do PS4 i DVB-T

Dudziek

New member
Witajcie!

Bardzo uprzejmie proszę Was o pomoc w jak najbardziej ekonomicznym wydaniu moich mozolnie zarobionych pieniędzy (studiuje dziennie dwa kierunki i naprawdę nie łatwo jest mi znaleźć czas na jakieś dorywcze prace). Za około miesiąc będę dokonywał zakupu telewizora. Mam do przeznaczenia około 2200zł (BARDZO niechętnie dopłacę jeżeli będzie to tego warte). Korzystać będę z niego w połowie do gier (póki co z PC, w grudniu może dorobię się PS4) i w połowie do TV. Co do moich potrzeb to określę je tak:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m - 3m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 90% na wprost ekranu :)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój jest raczej jasny, ale telewizor będzie stał w kącie pod spadzistym dachem, z dala od okien. Nie ma możliwości by słońce świeciło bezpośrednio na niego, poza tym mam dobre rolety :p
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Grundig Vision 7 37-7850 i jestem niespecjalnie zadowolony bo kiedy coś się szybko porusza na ekranie to tv jakby nie nadąża i zostawia taki "duszek" jakby (ale to nie smużenie)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Chciałbym, żeby wyświetlał przede wszystkim dobry obraz, oraz nie pozostawiał tego tych rozmytych pikseli na poruszających się obiektach o których napisałem w punkcie wyżej. Hm, może jeszcze WiFi mile widziane, ale na pewno nie chcę za nie dopłacać np 100 zł bo mam komputer :p
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Tylko HD
10.Jakie urządzenia ? Komputer, odtwarzacz BDP-S370. Z czasem PC zamienię na PS4.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W tygodniu pewnie ok. godziny-dwóch. W weekendy ok. 3-4.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie znam się, bez różnicy mi :p
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Kanały informacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry? Gry to będzie ok 50% działalności TV.
16.Preferencje co do marki ? Żadne.
17.Preferencje co do wielkości ? Na odległość 2,5 - 3m to chyba 37-42 cale będzie w sam raz?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ta chmurka wokół szybko poruszających się obiektów :D
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Efekt 3D mnie kompletnie nie pociąga, bo bolą mnie od niego oczy.

Jestem niemal 100% zdecydowany na Sony KDL-42W655, ale potrzebuję jeszcze Waszego potwierdzenia: czy to telewizor o najlepszym stosunku jakości obrazu do ceny w moim budżecie (2200zł)? Trochę martwi mnie to 50Hz (mój obecny telewizor tyle ma i przez to mam problem graniem z PC co opisałem w tym temacie na forum: KLIK, ale zakładam że ten Sony ma tryb pixel w pixel 1:1 i skończy się bolączka grania w 25 klatkach. A kiedy kupię PS4 to już w ogóle nie będzie problemu bo konsole dają 50Hz nominalnie.
To co, nie mylę się chyba? Wyciągać już powoli pieniążki z bankomatu na tego Soniacza czy rozejrzeć się za czymś innym? Czym? A może nie warto przepłacać i lepiej jak kupię coś tańszego bo przy moich zastosowaniach tv nie zauważę różnicy między czymś tańszym a 42W655?

Z góry dziękuję za poświęcony mojemu wątkowi czas i okazaną pomoc!
Marcin
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Powiem Ci tak - jeśli chodzi o brak płynności i smużenie, czy duszki - to jest po części kwestia wrażliwości użytkownika.
Ostatnio z pewnym użytkownikiem prowadziłem na ten temat dyskusje
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/108233-co-daje-opcja-clearscan-w-toshibie.html

Ja nie mam problemów z grą na 60hz - kolega woli na 120, kosztem laga.

Sony jest modelem 50/60hz, z pełnym odwzorowaniem kolorów i pikseli przy podłączeniu komputera - więc do tego sie sprawdzi jak najbardziej. Jeśli jednak telewizor 50/60hz daje Ci się we znaki brakiem płynności, to sugerował bym coś z matrycą 100hz - w tym budżecie np. Toshiba 40L7335 czy Samsung 40F6500. One także sobie bez problemu poradzą z obsługą sygnału z komputera, natomiast przy potrzebie będziesz mógł włączyć przetwarzanie sygnału x2 tj. osiągnąć 120hz przy sygnale z pc / konsoli, kosztem większego opóźnienia.
 

Dudziek

New member
Tylko, że ta Toshiba 40L7335 i Samsung 40F6500 będą raczej już miały gorszej jakości obraz co nie? Gdzieś producenci musieli dokonać cięcia dodając obsługę 3d (na której mi nie zależy).
Być może te niedogodności na obecnym tv o których piszę wynikają nie z 50Hz tylko po prostu z faktu, że jest on... bardzo słaby :p I stary. Przejdę się w poniedziałek do EURO i przyjrzę się obrazowi na tym Sony, bo pytałem już kolegi który tam pracuje czy mają go na stanie i powiedział, że tak :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czy będą gorsze? Niekoniecznie.
3d jest związane bezpośrednio z matrycą 100hz - kiedy takowa istnieje, to wystarczy dodać algorytmy - kosztuje to bardzo mało.
Samsung z pewnością góruje multimediami i możliwością połączeń nad Sonym. Toshiba z pewnością naturalnością barw i możliwościami kalibracyjnymi. Po prostu są to lepiej wycenione oraz 2" mniejsze ekrany.
 

Dudziek

New member
Poczytałem troszeczkę o tych telewizorach (także na naszym forum) i sam już nie wiem. Wszystkie trzy propozycje mają jak rozumiem matrycę MVA (lepsza niż IPS). Napaliłem się na tego Sonego chyba przez jego kozacki design. Kusi mnie teraz bardzo ta Toshiba (500zł zostaje w kieszeni...) tylko że:
a) nie wiem czy poradzę sobie z tą "kalibracją" - jestem laikiem. Czy bez niej obraz będzie słaby?
b) czy w trybie oglądania 2d obraz jest wyświetlany w 100Hz czy aktywuje się to dopiero w 3d? Bo jeżeli to drugie, to przewaga tych telewizorów nad Sonym dla mnie będzie nieodczuwalna.
c) jak wygląda teraz kwestia tego powolnego menu w Thoshibie? Z tego co zostało napisane na forum , mimo aktualizacji firmware sprawa nadal nie jest idealna. Niby nie jestem jakimś specjalnym zboczeńcem na tym punkcie, ale wiadomo, że będzie to z czasem irytować. Tak samo jak zrywanie połączenia po WiFi.
d) czy input lat na Toshibie umożliwi mi komfortową grę przez PS4 (tutaj też nie jestem żądnym maniakiem prędkości, tym bardziej że grać będę raczej w gry casualowe pokroju Fifa, Worms, Rayman itp)
e) czy w takim razie telewizor Sony ma jakąś wyraźną przewagę nad konkurencją? Do tej pory sądziłem, że jest nią jakość obrazu, ale z tego co piszesz i piszą inni na forum nie jest to do końca prawdą. A 500zł dopłacać za napis SONY i 2 cale większy ekran nie uśmiecha mi się (2,5-3m odległości od ekranu, więc czterdziestka jest chyba w sam raz?). Niby mógłbym wtedy odpalić tryb 24p z mojego odtwarzacza Blu-Ray, ale podejrzewam nie jest on tyle wart.
Na Samsunga chyba się nie zdecyduję, bo cena ta sama co w Soniaczu, obraz nie lepszy, a ta tandetna chromowana podstawka mnie odrzuca :(
 

Karpaj

New member
Bez reklam
a- Kalibracja fabryczna stoi już na wysokim poziomie + jak będziesz chciał więcej to wypożyczasz sobie od kogoś autokalibrator który robi całość automatycznie
b- 100/120hz dotyczy jakiegokolwiek sygnału. Tj. i sygnał z tv zostanie zrobiony x2 = 100hz, jak i sygnał z konsoli stanie się x2 = 120hz. Przy takim dodawaniu nowych klatek pośrednich zwiększa się niestety opóźnienie, ale to jest kwestia gustu czy komuś to przeszkadza.
c- Na najnowszej aktualizacji działa wystarczajaco płynnie - jedyne co może lekko irytować to ze całe menu musi się wczytać - 2/3sekundy, potem działa i smart, i opcje płynnie, bez przycięć.
d- input lag w trybie do gier jest jak najbardziej odpowiedni - w okolicach 30ms, podobnie ma się sprawa na Samsungu. Stąd bez problemu rozgrywka po sieci nie będzie problemem (tyczy się to trybu do gier z wyłaczonymi upłynniaczami)
e- na pewno skalowanie tego telewizora jest na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak podświetlenie matrycy - niemal idealnie rozprowadzona temperatura barw na całym ekranie. Kolorystyka także jest w porządku - ale biorąc pod uwagę cenę oraz 50hz - nie jest to najlepszy telewizor jaki jesteś w stanie kupić.

Pamiętaj że telewizor idealny nie istnieje :> Mój kosztujący na starcie 19tyś ma 66ms input laga i brzydką plastikową ramkę :D I jakoś z tym żyję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale czemu chcesz modele z matrycą 50Hz, skoro mieścisz się prawie z telewizorem z matrycą natywna 100 Hz?
 

Dudziek

New member
Dzięki wielkie za odpowiedzi na trapiące mnie pytania!

Z tych modeli chyba tylko Sony ma matrycę 50Hz? I to nie jest tak, że go chcę. Z tego co gdzieś przeczytałem nie ma potrzeby więcej, bo PS4 i tak wysyła obraz w 50Hz. Ale już zostały naprostowane moje wątpliwości. Chyba zdecyduje się na poleconą tu Toshibe, po jej dokładnym obejrzeniu w Euro.
 

theblock

New member
Jestem niemal 100% zdecydowany na Sony KDL-42W655, ale potrzebuję jeszcze Waszego potwierdzenia: czy to telewizor o najlepszym stosunku jakości obrazu do ceny w moim budżecie (2200zł)?
Słuszny wybór, zeszłoroczne i tegoroczne Bravie w większości są najlepszym wyborem dla graczy, poczytaj chociażby avforums.com.

A może nie warto przepłacać i lepiej jak kupię coś tańszego bo przy moich zastosowaniach tv nie zauważę różnicy między czymś tańszym a 42W655?Marcin
Jeśli input-lag nie jest priorytetem, to doskonałym, a tańszym zamiennikiem będzie Panasonic TX-L42E6E.

Nie daj się nabrać na marketing stu herców, bo graczom to potrzebne jak umarłemu kadzidło.
 

Dudziek

New member
Strasznie mi się ten Sony podoba wizualnie, ale to jednak 500zł dalej od PS4 niż w przypadku Toshiby... :( Nie teraz pewny, po przeczytaniu pochlebnych opinii na temat tego drugiego, że warto jest dopłacać.
 
Do góry