Telewizor 37-40" do 2000zł

hun19

New member
Szukam telewizora dla rodziców jak w tytule

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? bez wpływu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv ale wtedy musi być wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? pendrive / dysk twardy z filmami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? wiadomości sport, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? ew. VOD.TVP
15.Czy zamierzasz grać w gry? NIE
16.Preferencje co do marki ? Nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 37-40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do max 2000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? nie musi

Dodatkowo, ja obecnie mam samsunga ue37d5500, ogólnie jesteśmy z żoną zadowoleni, ale gdyby w tych pieniądzach dało się znaleźć coś fajnego na tyle że odczulibyśmy różnicę to może rodzice wzięliby nasz odbiornik a my ten nowy - za całego opisu jedyną różnicą jest to, że ja okazyjnie gram na XBOX 360
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie powinieneś sprawdzić :
Panasonic 42E6
Philips 42PFL 4208
Sharp 39LE 752
Jeśli ma być Samsung to od serii 6500
 

hun19

New member
Najbardziej z wymienionych zainteresował mnie Sharp, nie mogę tylko dotrzeć do listy aplikacji w ramach smart TV sharpa - konkretnie chodzi mi o to czy da się tam odbierać VOD.TVP.PL?
 

Conq

New member
Wg mnie powinieneś sprawdzić :
Panasonic 42E6
Philips 42PFL 4208
Sharp 39LE 752
Jeśli ma być Samsung to od serii 6500

Podłączę się do tematu. Dla mamy chciałbym kupić TV 42 cale. Czy któryś z powyższych TV może współpracować z modemem USB + Aero2 ? Chciałbym mieć kontakt z mamą przy pomocy Skype gdyż wyjeżdzam z rodziną za granicę
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Podłączę się do tematu. Dla mamy chciałbym kupić TV 42 cale. Czy któryś z powyższych TV może współpracować z modemem USB + Aero2 ? Chciałbym mieć kontakt z mamą przy pomocy Skype gdyż wyjeżdzam z rodziną za granicę

Musisz miec router który rozdzieli sygnał, sam modem nie zadziała w tv. :)
 

hun19

New member
Sharp ma: iplę i vod onet, czyli słabego smarta.

A który smart jest ogólnie najlepszy? Strasznie ciężko znaleźć coś na ten temat w internecie, wiem tylko, że LG nie ma tvn playera i wiem co ma Samsung na bazie doświadczeń własnych, ale co oferują Philips, Panasonic, Sony czy Toshiba jest dla mnie zagadką :/
 

hun19

New member
Dzisiaj widzialem Panasonica w sklepie - wyglada super, jutro jade poszukac sharpa i wtedy zobaczymy.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
 

hun19

New member
Czy z wymienionych telewizorów:
Toshiba 40L7335DG
PANASONIC TX-L39BL6E
Panasonic TX-L42E6E
Philips 42PFL4208H
któryś jest wyraźnie lepszy, albo któryś wyraźnie odstaje w dół?
A może w tej klasie cenowej to wszystko jedno i brać co najtańsze?

Kurcze nawet nie będę korzystał z tego telewizora a zaangażowałem się jakbym wybierał dla siebie, muszę zakończyć temat ;)

A czy funkcja nagrywania USB jest bardzo przydatna na codzień czy to raczej zbędny bajer?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wg mnie powinieneś sprawdzić :
Panasonic 42E6
Philips 42PFL 4208
Sharp 39LE 752
Jeśli ma być Samsung to od serii 6500

A jakie modele byś dorzucił do 2500zł i powyżej 42" do 46-50"

Sony KDL-42W655 ??? Sony KDL-46R470A ???
3D i SMART nie ważne, bardziej jakość obrazu
 
Ostatnia edycja:

hun19

New member
Tak na gorąco pierwsze wrażenia z używania Panasonic Tx42e6e (przez pryzmat użytkownika Samsunga D5500):

- telewizor jest naprawdę bardzo ładny, cieniutka ramka wokół ekranu, dyskretna dioda, wąski profil sprawia, że prezentuje się bardzo fajnie, o niebo lepiej od mojego Samsunga. Jedynym mankamentem jest podstawa która wydaje się być wykonana z taniego plastiku
- TV uruchamia się chyba 2 sekundy, po prostu ekspres jak stary Sanyo po nagrzaniu :D
- interfejs działa błyskawicznie, fajny jest podział na ekrany główne - trochę jak w smartfonie, ale fajnie też że można tę funkcję wyłączyć i po uruchomieniu telewizora od razu mamy cyfrową TV (w Samsungu muszę przełączać źródła)
- pilot dość wygodny, guziki w miarę duże, nie powinien sprawiać problemów (ale Samsung ma lepszy)
- co do obrazu ciężko mi się jednoznacznie wypowiedzieć bo podpięty jest dekoder SD przez eurozłącze, w wolnym czasie podłączę jakiś film w dobrej jakości i sprawdzę odtwarzanie filmów przez USB
- internet działa
- dźwięk taki o, ale to typowe dla obecnych TV, w każdym razie nie odstaje wyraźnie w dół.

Jak przez jakiś czas mu się poprzyglądam to może napiszę coś więcej, szczególnie o obrazie. Pierwsze wrażenie na pewno na plus
 
Do góry