Telewizor 32' do 1500zł

mckk

New member
Witam. Szukam telewizora, który będzie służył głównie do grania na konsoli i oglądaniu filmów z pendrive. Proszę o telewizor z możliwie jak najlepszym obrazem, dobrą płynnością i najlepiej bez cloudingu.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? na telewizor (okna zasłonięte roletą)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 40PFL5007
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? możliwie jak najlepszy obraz, niski input lag, dobra płynność
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? być może dekoder multimedia
10.Jakie urządzenia ? ps3,ps4, być może dekoder multimedia
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? kilka godzin dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? piłka nożna i filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie ale jak będzie chociaż jakiś youtube to się nie obrażę
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? czasami nic a czasami kilka godzin dziennie
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 32 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? clouding, słaba czerń, słaba płynność obrazu, zła jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 1500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
 

mckk

New member
Mam obecnie telewizor 40' i jest dla mnie zdecydowanie za duży a różnica między 39' i 40' jest chyba bardzo mała więc potrzebuje coś mniejszego. Myślę, że 32' będzie w sam raz do małego pokoju. Odległość ekranu jest trochę mniejsza - trochę ponad 2m ale czasami siedzę też bliżej. Telewizor w większości tylko do konsoli ps3 i w przyszłości ps4 oraz jakiś film z pendrive lub youtube. Prosiłbym o jak najlepszy telewizor do tej ceny bez cloudingu i z dobrą jakością obrazu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Może być ciężko, bo nic podobnego do 5007 nie znajdziesz.
Ze 100hz matrycą, ale gorszą czernią i wykonaniem masz samsunga 32h6200 - podobnei jak philips ma dosc niski input lag i da rade na tym pograc.
AS600 bedzie tez fajny wyborem od Panasonica, ale na 50hz matrycy - wiec przy ogladaniu tv bedzie widac roznice na niekorzysc nowego.
Podobnie z soniaczami - tutaj masz serie W7, polecam jeszcze szukac z B, bo nowa C nie zmienia nic poza gorsza jakoscia wykonania, a kosztuje sporo wiecej - zeszloroczna w7 mozesz za jakies ~1600zł dostać zapakowane jeszcze.
 

mckk

New member
Czyli mam wybór między tymi 3 telewizorami? Najbardziej bym się chyba skłaniał do tego Sony 32W706, ale Panasonic 32AS600 również wydaje się ciekawy, tylko martwi mnie ta płynność. Który z tych telewizorów byś mi polecił? W zasadzie to będzie on służył do grania i czasami może jakiś film z pendrive albo z youtube. Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości obrazu, dobrej czerni i chciałbym, aby telewizor nie posiadał żadnych wad typu clouding czy strzelająca matryca (jak w przypadku 5007 na matrycy Samsunga). No i przydałyby się jakieś sensowne ustawienia fabryczne, bo nie mam zamiaru zamawiać kalibracji w przyszłości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry