Telewizor 32 cale dla starszych ludzi

qead

New member
Witam, potrzebuje kupić telewizor 32 cale dla mojej babci i dziadka. Mają 70 lat. Większy nie wchodzi w grę gdyż musi zmieścić się w regale o szer. 90cm. Zależy mi aby obraz był jak najlepiej wyrazisty a sam telewizor prosty w obsłudze(oczywiście jak będzie miał dodatkowe bajery nic się nie stanie jednak chodzi o to żeby nie mieli problemu w jego obsłudze). Cena max 1500zl, mile widziany tuner DVB-T gdyż obecnie korzystają z kablowej telewizji analogowej. Full HD chyba jest zbędne gdyż z tego co się orientuje to ma to znaczenie dopiero powyżej 40 cali. Byłem wczoraj w RTV- AGD i przypadł mi do gustu Panasonic Viera TX L 32 CX 3 E oraz Sony Bravia- nie pamiętam modelu. Zależy mi aby miał w miarę dobre głośniki bo jak to u starszych ludzi bywa słuch już nie jest taki dobry. Tak więc proszę o rady i dziękuję z góry
 

tdx

New member
Bez reklam
CX będzie dobrym modelem z dobrymi głośnikami i dużym przyciskami na pilocie i prostą obsługą.
 

qead

New member
Dzięki za pomocne odpowiedzi. Mam pytanie odnośnie sklepu internetowego sontel(kropka)pl Znalazłem tam ten telewizor PPanasonic Viera TX L 32 CX 3 E za 836zl. Cena jest strasznie niska bo o 250zl niższa niż w najtańszym jakimkolwiek innym sklepie. Od niektórych sklepów nawet o 500zl.Inne telewizory również są naprawdę sporo tańsze nawet o 700zl Czy ktoś z Was miał może do czynienia z tym sklepem. Jak sprawdzić czy ten sklep jest prawdziwy?
 
Hmm, trudno coś powiedzieć o tym sklepie.
Nie ma żadnych opinii. Ani pozytywnych ani negatywnych, zupełnie jakby dopiero został otwarty.
Przynajmniej ja żadnych nie mogę znaleźć.

Dyskusja toczy się też tutaj: Kupował ktoś w www.sontel.pl - HDforum

Myślę, że jeśli ktoś mieszka blisko, to może łatwo sprawdzić wiarygodność.
Dane za stroną https://sontel.pl/content/4-o-nas


SONTEL
Waldemar Piotrowski
Ul. Rozewska 30 lokal 11
81-055 Gdynia
NIP : 9580006738
REGON : 221474534
tel: (48) 58 732 18 45 / (48) 58 732 18 46 fax: (48) 58 732 18 83

tel. kom.: 506 846 366 / 506 846 388
infolinia : 800 800 991
email : sontel@sontel.pl / bok@sontel.pl
 
Ostatnia edycja:

qead

New member
Odnawiam temat. Wybiłem już sobie z głowy zakupy w sklepie sontel. Jest to albo nowy sklep albo niezłe oszustwo. Jeśli chodzi o mój temat to telewizory które mnie interesowały muszę sobie odpuścić ze względu na szerokość. Mają dokładnie 80cm. Jak pisałem regał na którym będzie stał telewizor ma 90cm jednak po odliczeniu zewnętrznych ścian tego regału, które są bardzo grube(mają po 4,5cm z każdej strony) zostaje mi 81cm miejsca na telewizor. Telewizor się zmieści ale zostanie po 0,5cm z każdej strony co mnie strasznie niepokoi gdyż po pierwsze będzie na styk a po drugie podczas wycierania kurzu ( a u mojej babcie to zabieg codzienny czasem nawet kilkukrotny w jednym dniu) telewizor może zostać poobijany). Chciałbym dać im choćby trochę większą swobodę poruszania telewizorem. Patrząc na rozmiary telewizorów 32 cali zauważyłem, że niektóre są odrobinę węższe(mają 78cm a każdy cm w tym wypadku jest na wagę złota). Znalazłem dwa telewizory które wyglądają na solidne i moim zdaniem warte są głębszemu przyjrzeniu. Pierwszy z nich to Panasonic tx-l32ux3e wygląda na to, że jest to młodszy brat w.w. telewizora o którym pisałem na początku posta. Nie znalazłem dużo opinii na temat tego telewizora ale wydaje się być OK. Najniższa cena jaką udało mi się znaleźć za ten model to 1350zl. Drugi telewizor to Samsung LE32C530. Telewizor jest już dostępny na rynku dużo dłużej niż Panasonic więc i opinii dużo więcej. Niewątpliwym plusem jest design. Wątpliwości mam natomiast jeśli chodzi o jakieś buczenie z matrycy (dużo osób o tym pisze), drugi problem to słaby kąt widzenia oraz nie za dobra jakość dźwięku. Są to jednak jak wspomniałem wcześniej opinie użytkowników posiadający ten model.Pomijając te fakty telewizor jest w dużo przystępniejszej cenie 1120zl i posiada bardzo zbliżone wszelkie parametry. Tak wiec bardzo jeszcze raz proszę o poradę, który model jest lepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie raczej powinno brzmieć , który lepszy dla dziadków.
A dla dziadków lepszy Panasonic 32CX 3.
 
Do góry