Telewizor 2D 46-47"

radek04

New member
Witam.
Poszukuję telewizora do kablówki i filmów Full HD z dysku przenośnego z internetem o przekątnej ok. 46". Naczytałem się na różnych forach i stronach z testami tyle, że jestem głupszy niż byłem. Wydawało mi się, że wybór będzie prostszy. Dlatego proszę o pomoc doświadczonych Kolegów, bym nie musiał żałować wyboru.

1. Odległość od ekranu: 2,2 - 2,8 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój południowo-zachodni, okno od południowego-zachodu oraz balkonowe od północnego zachodu, nasłoneczniony prawie cały dzień (założone rolety).
3. Jak duży jest pokój: 4x5m
4. Preferowana technologia: LCD LED lub LCD standard w związku z mniejszym poborem mocy, ale ponoć z tą prądożernością plazm to przesada, więc niekoniecznie. Jednak zależy mi na energoszczędności (telewizor przez większość czasu włączony).
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 29''
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, popularno-naukowe, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w ciągu dnia programy z kablówki (seriale, bajki), wieczorem filmy Full HD (dysk USB lub DLNA) oraz popularno-naukowe (kablówka)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: słabe oświetlenie świetlówkami zza pleców
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: na co dzień łagodny, ale przy programach przyrodniczych przydałyby się żywe kolory
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem (może matowa, bo słońce przez okno świeci na ekran)
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-47" (ewentualnie nieco większy w podobnym przedziale cenowym)
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: grubej ramki ekranu, ale to od razu nie wyklucza danego modelu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: cyfrowa telewizja kablowa, odtwarzacz DVD, dysk zewnętrzny USB, komputer przez WiFi,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 10% komputer, 20% filmy, zdjęcia z USB
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: niewielkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: tak, (ewentualnie zwykły LAN plus AP)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie (ew. jakieś sprawdzenie pogody)
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak (YouTube, poczta, może NK)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekoniecznie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: SCART do kablówki, SCART do DVD, w przyszłości konsola po HDMI, w przyszłości BD po HDMI, USB do dysku, USB do adaptera WiFi
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy z dekodera od kablówki (jeżeli może być wbudowany w TV, to fajnie by było)
27. Ile programów HD: aktualnie jeszcze żadnego, w najbliższym czasie nie planuję
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: raczej tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: bezproblemowa obsługa filmów MKV (ew. innych Full HD) z USB, DLNA, dobra jakość sygnału SD (skalowanie), niemęczący wzroku obraz. Nie wiem czy się zmieszczę w cenie, ale mógłby być superpłaski (LED).
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od 12-14
33.Ile osób ogląda: 2-3
34.Jaka klasa cenowa? do 3000-4000 zł, ale płynna, przy czym nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać.
PS. Czy warto poczekać do nowego roku na obniżkę, czy lepiej jeszcze przed świętami. A może polować na świąteczne promocje?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie wszystko wskazuje że ceny z uwagi na rosnące kursy walut mogą iść do góry.
Co do wyboru to stanowczo optowałbym za 46 le 830 Sharpa z uwagi na matrycę matową aktywną.
Ma dobrą obróbkę cyfrową , skalowanie SD i płynność. Dobrze współpracuje z komputerem, a ponieważ ma pracować 14 godzin dziennie to dzięki temu że mały pobór energii wiele oszczędzisz.
Pamiętaj tylko o kalibracji obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...arto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html
 

radek04

New member
Bardzo ciekawa propozycja. Poczytałem test na stronie HDTV i jest super (model 40", ale to chyba ta sama jakość?). Ale raczej nie będę korzystał z 3D. Więc może coś tańszego bez 3D? Czy np. model
46LU824E będzie gorszy?
Jak wygląda sprawa odtwarzanie filmów MKV przez USB lub DLNA? Tylko jakieś konkretne kodeki? Czy jest z tym większy problem? Rozumiem, że to kwestia oprogramowania i kiedyś będą lepsze wersje obsługujące np. większą ilość kodeków?
 
Ostatnia edycja:

radek04

New member
W końcu wybrałem 3 modele:
Toshiba 46VL 733
Panasonic 46 G30
Sharp 46 LE 830

Czy ktoś mógłby mi pomóc wybrać między nimi biorąc pod uwagę moje zastosowania?
Coraz bardziej zwracam uwagę na wygląd i dlatego nie wykluczam droższego Sharpa. Modele 820 mają jednak grubszą ramkę. A może i do 3D się przekonam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli cena nieprzekraczalna to zostałbym przy 46VL 733 a jeśli dołożysz to Sharp 46LE 830.
017_P1250282.JPG

Największe wrażenie jedna zrobił test Monstera.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 

radek04

New member
No właśnie chyba dołożę trochę i kupię 830. Najpierw sprawdzałem ten model i teraz, gdy porównuję go z innymi, to de drugie wypadają gorzej. 830 jest cienki i ma wąską ramkę. Ale plazma Panasonica na stronie HDTV otrzymała wyższe noty mimo większego poboru prądu. I dlatego się zastanawiam.

Do tego dziś zobaczyłem w pewnym markecie Samsung 51" D550 za cenę 2400zł. Ale chyba będzie za duży...
 

radek04

New member
Byłem dziś obejrzeć w sklepie i w sumie to znów wygrał Sharp 830. Ewentualnie zastanawiałbym się nad serią 630 o 1 tys. tańszą, ale widać różnicę w obrazie (brak żółtego piksela). Natomiast G30 (GT30 nie mieli) ma już bardzo dobry obraz. Ale jednak wyglądem przegrywa z Sharpem.
 

radek04

New member
Zdecydowałem się na Sharp 46LE830E. Dzięki za rady.
Teraz szukam dysku zewnętrznego. Myślałem o USB 3.0, bo to zawsze szybciej z kompa zgrać, a i cenowo nie odstają wiele od USB 2.0. Ale czytałem, że niektóre telewizory rozpoznają takie dyski jako USB 1.1 i nie wyrabiają z transmisją przy dużym bitrate. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi dyskami?

Poszukuję też okularów. I nie wiem czy kupić AN3DG10 czy AN3DG20. Czy różnią się tylko zasilaniem? Akumulator może z czasem stracić pojemność, więc może lepsze na baterie? A okulary innych producentów też będą dobre?
 
Ostatnia edycja:

radek04

New member
Widzę, że 3DG20 tańsze (nie wiem dlaczego), więc takie kupię. A jeśli chodzi o dysk, to wybrałem A-Data SH14 1TB USB 3.0. Trzeba się spieszyć, bo podwyżki cen są ogromne.
 

radek04

New member
Z telewizora, jak i zakupionych peryferiów jestem bardzo zadowolony. I jak zwykle tylko żal, że nie kupiło się większego:)
 
Do góry