Telewizor 29'' 100Hz

BTK_BLR

New member
Mam zamiar kupic nowy telewizor. Moge przeznaczyc na to ok. 1500zl.
Wybor padl na CRT, poniewaz za takie pieniadze nie kupie dobrego LCD.

Mysle nad tym modelem- Funai 29D-0528HS
http://www.skapiec.pl/site/cat/23/comp/114450

Jednak nie ma on Pixel Plusa, lub innego "upiekszacza" obrazu w jakie wyposazone sa telewizory Philipsa.
Z tego co wiem inni producenci jak np. JVC, Panasonic dysponuja technologiami podobnymi do Pixel Plusa jak np. HiPix, AUCITY itd.

Moje pytanie- brac tego Funai'a czy doplacic do jakiegos Philipsa lub innego telewizora? Apropo Philipsa czytalem, ze sa awaryjne i maja problemy z kineskopem.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Zwróć uwagę na funkcje dodatkowe tego Funai:
http://www.skapiec.pl/site/cat/23/comp/114450_komentarze/
Moim zdaniem w porównywalnej cenie nie znajdziesz nic lepszego, widziałem odbiór tego tv, trudno mu cokolwiek zarzucić. Co do "polepszaczy" innych firm - najlepiej sprawdź ich działanie oglądając obraz w sklepie (idealnie byłoby, gdybyś w jednym miejscu miał porównanie). Jeżeli zauważysz znaczącą różnicę, przewyższającą korzyści płynące z PIP z 2 tunerami, weź ten z "polepszaczem". Natomiast nie kieruj się wyłącznie marką - ta w dzisiejszych czasach ma najmniejsze znaczenie.
 

BTK_BLR

New member
Bylem przedwczoraj w RTV Euro AGD i widzialem tego Funai'a. Byl tez Philips 9521 nad ktorym sie zastanawiam. Przy porownaniu nie zauwazylem jakiejs wiekszej roznicy pomiedzy tymi dwomo telewizorami. Philips ma odrobinke lepszy obraz. Moj kolega roznicy nie widzial zadnej.

Porownujac cene- Funai jest najtanszy w RTV Euro AGD i kosztuje 1049zl, natomiast Philips jest dosc drogi, bo kosztuje 1400zl w tym sklepie.
Najtaniej mozna go dostac za ok. 1200zl , ale to juz spoza mojego miasta.

Tak wiec najprawdopodobniej wemze tego Funai'a choc sprzedawca powiedzial ze sie czesto psuja i 2 na 10 nie dzialaja.
 

timur

New member
a może 32"?

No to nieźle zarekomendował Ci tego Funaja...
Może więc jednak Philips albo jakiś Samsung?
Myślałeś o panoramicznym? W przyzwoitej cenie też można kupić przyzwoitego CRT 32" 100Hz. Powodzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wjechały właśnie pierwsze 29 " JVC czarne - jeszcze nie sprawdzałem jak grają . Srebrne grały jak na CRT - extra.
 

brodziu

New member
moj kumpel ma tego Funai, wyglada niezle, a problemow z nim nie mial. Ale jemu tez mowiono ze czesto sie psja. Moze na nich niska marza jest :)))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przestań z tą marżą . Funaj jako firma - to firma low endowa.
Telewizory firmowe mają wiele cech z załozenia :

- mają grać wiele lat bezawaryjnie
- mają mieć w detalach lepszą jakość
- Mają mieć właściwą opike serwisową
============================
Ale decyzja zawsze należy do kupującego.
 

BTK_BLR

New member
Zakupilem tego Funai'a jakies 2 tygodnie temu.
Do jakosci obrazu nie mam zastrzezen, musialem tylko ustawic skanowanie i inne parametry, bo te standardowe mi nie pasowaly, dzwiek bardzo dobry jak na telewizor, ladny wyglad, ciekawe funkcje- naprawde jestem zadowolony.

Do minusow mozna zaliczyc niezbyt ergonomiczny pilot i niebieska lampke swiecaca sie w trybie czuwania- swieci jak latarnia.

Co do Funai jako firmy- to jest to firma ktora dlugo juz istnieje i w Japonii jest jednym z glownych producentow takiego sprzetu- razem z Sony.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
BTK_BLR napisał:
Co do Funai jako firmy- to jest to firma ktora dlugo juz istnieje i w Japonii jest jednym z glownych producentow takiego sprzetu- razem z Sony.
To prawda. Ma swój własny ośrodek badawczo - rozwojowy. W latach 70-tych ub. wieku firma była twórcą jednego z systemów kasetowego video, poszedł on jednak w zapomnienie, przegrywając z VHS dzięki polityce marketingowej JVC.
W Polsce firma jest mało znana; na przełomiw lat 80-tych i 90-tych sprowadzano TV Funai, jednak były to modele 20 i 21", racze z dolnej półki (choć jak na tamten czas miały wiele praktycznych funkcji). Ostatnio słyszy się o planach budowy fabryki telewizorów Funai w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

Szamot83

New member
Dziwne pytanie

Ja bym się w ogóle nie zastanawiał. Philips i już. Dlaczego? Dlatego, że ma HDMI, component... sam posiadam 28PW9551, a te modele różnią się tylko kineskopami. Ja jestem bardzo zadowolony, podłączam do niego wszystkie konsolki, telewizja odbiera super. Polecam.Lepsze to niż pchać się w jakieś tanie LCD, czy w nie sprawdzone marki. Nie chcę się wypowiadać na temat marki FUNAI, bo po prostu jej nie znam, ale jako użytkownik Philipsa, mogę go polecić. Z drugiej strony czytałem na tym forum, że czasami kupującym trafiają się wadliwe modele, a z serwisem w philips'ie ciężko.

Nie wiem czy Cię to interesuje, ale zajrzyj na tą aukcję:
http://allegro.pl/item213282671_telewizor_philips_32pw9551.html
Niestety ten nie ma gwarancji.
 

Hollo

New member
Jeżeli można to ja odpowiem tak kilka lat temu też miałem ten dylemat jaki??? BO Samsung dobra cena i jakość, bo LG, bo Panasonic. Kupiłem podstawowy sprzęt SONY 29" oczywiście 100 HZ, a kolega kupił Samsunga i powiem tak nie zamieniłbym go do tej chwili. Jakość obrazu, ostrość, absolutnie żadnych zastrzeżeń. NIe wiem byc może taki mi się udał ale prawdą jest że sprawdzałem akurat mój w sklepie i powiedziałem że ma być ten i żaden inny dodatkowo spisałem numery które potem po przyjeździe jeszcze raz sprawdziłem w domu i tak zamienili mi pilota na podróbę z allegro lecz mo mojej interwencji w SONY Polska bardzo szybko dali oryginała (różnica polegała na tym że z oryginała można sterować DVD , TV i VCR).

CO do JVC rónież jestem jak najlepszego zdania o tych telewizorach. Mówię tu oczywiście o CRT, bo ponoć LCD to już inna bajka.

Pozdro i bez urazy dla nikogo to tylko moja opinia :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Co by się nie działo nie bierz philipsa. Mam do drugiego pokoju 29 PT 8521, tv był już dwa razy w serwisie. Pterwszy raz padł po 1 tygodniu użytkowania ! Za każdym razem w serwisie siedział miesiąc czasu ! Wynik z tego taki że tv mam 3,5 miesiąca z czego więcej był w serwisie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybieraj w większych modelach, skorzystaj z okazji i cen wyprzedaży telewizorów naprawdę z najwyższej półki - sięgaj po CRT 32 bo znikną z rynku.
 

Paweł Dziuba

New member
BTK_BLR napisał:
Mam zamiar kupic nowy telewizor. Moge przeznaczyc na to ok. 1500zl.
Wybor padl na CRT, poniewaz za takie pieniadze nie kupie dobrego LCD.

Mysle nad tym modelem- Funai 29D-0528HS
http://www.skapiec.pl/site/cat/23/comp/114450

Jednak nie ma on Pixel Plusa, lub innego "upiekszacza" obrazu w jakie wyposazone sa telewizory Philipsa.
Z tego co wiem inni producenci jak np. JVC, Panasonic dysponuja technologiami podobnymi do Pixel Plusa jak np. HiPix, AUCITY itd.

Moje pytanie- brac tego Funai'a czy doplacic do jakiegos Philipsa lub innego telewizora? Apropo Philipsa czytalem, ze sa awaryjne i maja problemy z kineskopem.

BTK - a czemu nie kupić używanego 2-5-letniego za ok. 50% !
Sam ostatnio kupowałem CRT i kupiłbym używkę gdyby nie niedostępność takiegoż ( praktycznie jedynego ) modelu CRT HD na rynku : Philipsa 32PW 9551 .
Polecam Ci jakiegoś Panasonica 28-36" 100Hz z rynku wtórnego .
Nie masz się co bać używek - tylko kup ( np. na Allegro ) z rękojmią min.
7-dniową i przez ten czas go dokładnie przetestuj .
Czemu polecam Panasonica : ze względu na charakter i jakość obrazu
( - wg. mnie najlepsza na rynku ) , niezawodność .
Mialem 28" Panasa 8 lat ( do sierpnia tego roku ) i gdybym " nie musiał "
kupić Philipsa 9551 to właśnie wziąłbym używkę Panasa 32-36" !

Do Kikiego : co z Twoją odpowiedzią na Moje pytanie ?

p. s. Po 8 latach używania Panasa ( model z 97 roku ) nie zauważyłem żadnego obniżenia jakości obrazu . Co więcej była ona - w bezpośrednim porównaniu - o co najmniej klasę lepsza od ( nowego ! ) obecnie przezemnie używanego Philipsa 32PW 9551 .
Inna sprawa czy Panasy prod. w ostatnich latach nadal mają tą samą jakość obrazu i są takie bezawaryjne .
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
No właśnie. Nie porównuj dzisiejszych tv z tymi sprzed 10 lat. Dziś nikomu nie zależy na trwałości sprzętu - konsumenci chcą mieć ciągle nowoczesny sprzęt a producenci - obrót. Najważniejszym czynnikiem jest niska cena.
 

Dimson

New member
kiki napisał:
wjechały właśnie pierwsze 29 " JVC czarne - jeszcze nie sprawdzałem jak grają . Srebrne grały jak na CRT - extra.

czy możesz teraz powiedzieć coś więcej na temat tych 26L6BU
podoba mi się wygląd tego TV ale ciekaw jestem jak się sprawuje ??
w necie nic nie moge na jego temat znaleźć :(
 

kolo_18

New member
Jaki TV CRT 29" 100Hz w cenie do 1000zl?

Witam

Dołaczam się do prośby, szukam jakiego dobrego TV CRT 29" w cenie do 1000zl (nie wiecej bo to drugi TV, niedawno zakupilem LCD SHARP 32" WD1 SUPER TV :D). Jaki bedzie najlepszy? Zastanawiam sie nad Funai 29D-0528HS. Ale może jest cos lepszego? Bardzo też podobaja mi sie LG slim z czarna ramka na przodzie obudowa typu samsung tylko nie wiem który wybrac.

Zastanaiwam sie nad:
1. Funai 29D-0528HS
2.
LG 29FS4RNX
3.
LG 29FB5RNX
4.
LG 29FS2ANX
5.
Samsung CW29Z508TS

a moze jakis inne? nie typu Slim bo slyszalem ze maja slaba geometrie z noramlana obudowa. Czekam na wasze propozycje....
 
Ostatnia edycja:
Do góry