Telewizor 28 cali do oglądania

Kpc21

New member
Nie wiem jeszcze, czy telewizor będzie wymieniany, natomiast chcę się rozeznać w tym, co jest dostępne.

Przekątna 28 cali może trochę dziwić, ale takie jest życzenie widza który będzie z tego telewizora korzystać. Może ostatecznie kupi się większy, ale na chwilę obecną interesuje mnie ta konkretna przekątna, nie większa.

Poza tym są przesłanki za tym by nie kupować zbyt dużego telewizora - częste oglądanie nagrań DVD zrobionych w złej jakości.

Wiem że wybór w tej przekątnej nie jest duży (szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ograniczenia dotyczące liczby wejść), ale chcę się zorientować, z czym mam do czynienia.

Użytkownikiem telewizora będzie osoba starsza, telewizor jest do małego pokoju.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
3 metry na 4,5 metra.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Ok. 1,5 metra - 2 metry.

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Jedna.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Raczej na wprost, albo prawie na wprost. Inaczej - w naprawdę wyjątkowych przypadkach.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Bardzo słabe nasłonecznienie.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Był Philips 21 cali kineskopowy z płaskim ekranem, ale padł kineskop.
Obecnie stoi Curtis 21 cali, jeszcze z "okrągłym" ekranem.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
1x Scart
2x HDMI, chyba że będzie miał tuner DVB-S (co byłoby preferowane, ale wątpię by dało się coś takiego znaleźć w tej przekątnej), to wtedy 1x HDMI
Tuner DVB-T

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Cyfrowy, czasem analogowy.

10 .Jakie urządzenia?
- odtwarzacz DVD (nagrania robione stacjonarną nagrywarką DVD w kiepskiej jakości), przy czym może podłączę go analogowo po composite video, kabel cieńszy a pewnie w jakości nie będzie widocznej różnicy (raz podłączałem go pod 37 cali po Scarcie z braku kabla HDMI na stanie i obraz był naprawdę OK) - wtedy też wystarczyłoby 1x HDMI
- tuner satelitarny od Polsatu (używany jako FTA) - chyba że telewizor będzie mieć obsługę DVB-S
- stacjonarna nagrywarka DVD po Scarcie - jako odtwarzacz (część nagrań daje się tylko na niej odtworzyć)
- DVB-T z wewnętrznego tunera

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
- dużo, często praktycznie cały dzień

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Raczej matową, ale takie w ogóle jeszcze produkują?
Przy takim poziomie nasłonecznienia jaki tam jest w zasadzie nie ma to znaczenia, może być i błyszcząca.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy (ale często z płyt DVD nagrane w złej jakości - z dużą kompresją), wiadomości, programy rozrywkowe. W takiej właśnie kolejności. Sportu zero.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Nie.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie.

16. Preferencje co do marki?
Kilka lat temu kupowałem Panasonica w 37 calach (może niektórzy forumowicze pamiętaja) - i sprawuje się bardzo dobrze. Ale mniej niż 32 cale ta firma chyba nie produkuje. Natomiast nie jestem raczej zwolennikiem Samsungów - gdy kupowałem tego Panasonica, obraz w Samsungach niezbyt mi się podobał, poza tym to firma która robi wszystko (choć trzeba przyznać że jakość ich produktów nie jest znowu taka zła). Philipsy z kolei miewały wtedy problemy ze stabilnością menu - choć może do dziś to poprawili, nie wiem.

17. Preferencje co do wielkości?
28 cali i tylko tak.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Niestabilne firmware.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Mniej więcej po równo. Wieczorami - przy średnim oświetleniu.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Chcę się rozeznać w różnicach między różnymi półkami cenowymi - bo znalazłem i takie za 700 zł, i za 1000 zł, i za 1600 zł - cały czas w przekątnej 28 cali.

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie musi mieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale modeli 28" Obecnie się nie produkuje.
Z najbliższych jednak 32"
Ale cenę podaj bo tak możesz sprawdzić ceny na ceneo.
 

Kpc21

New member
Cena - tak żeby był w miarę sensowny, nie padł za dwa lata tuż po zakończeniu gwarancji.

Nie wiem, czy w takiej sytuacji nie lepsze 24 cale będą (to i tak więcej niż było dotychczas). Najchętniej bym coś zarówno z 24, jak i 32 cali wybrał.

Wiadomo, że nie jakiś Loewe ani nie zakrzywiony Samsung z najwyższej serii, ale i nie najtańsza Manta.
 

Kpc21

New member
Którego już się nie kupi :)

Zdaje się że już na Elektrodzie sam mi poleciłeś czekać do wtorku na nowe modele.
 
Do góry