Telewizja

olbrzym1

New member
Witam!
Zastanawiam się, czy do oglądania na projektorze telewizji potrzebuję satelitę.
Poprzednio do oglądania telewizji polecony został mi tuner. Sprzedający podaje całkiem spore rozdzielczości, ale nie jestem przekonany. Czy może jednak kupić satelitę i mieć pewność co do HD?
 

wUodek

New member
Witam!
Zastanawiam się, czy do oglądania na projektorze telewizji potrzebuję satelitę.
Poprzednio do oglądania telewizji polecony został mi tuner. Sprzedający podaje całkiem spore rozdzielczości, ale nie jestem przekonany. Czy może jednak kupić satelitę i mieć pewność co do HD?

Ten polecony tuner to z powietrza miał zbierać kanały ?

Co rozumiesz przez satelitę ? Bo do satelity możesz podłączyć tuner i cieszyć się darmowymi kanałami a możesz też podłaczyć dekoder tv cyfrowej.

Żeby oglądać telewizję na projektorze to musisz podłączyć źródło sygnału: tuner, dekoder.
 

olbrzym1

New member
Nie wyraziłem się dosyć jasno.
to miał być taki tuner, jaki można sobie podłączyć do komputera, do którego podłącza sie zwykłą dachową antenę. Boję się po prostu, że pomimo, że sprzedający podaje na swojej stronie całkiem spore rozdzielczości, to jakość obrazu na tak dużym ekranie będzie słaba.
Jeśli uważacie, że ten tuner to nie najlepszy pomysł, to może dekoder telewizji cyfrowej razem z kartą i talerzem byłby najlepszy?
 

P_M_

New member
Nie wyraziłem się dosyć jasno.
to miał być taki tuner, jaki można sobie podłączyć do komputera, do którego podłącza sie zwykłą dachową antenę. Boję się po prostu, że pomimo, że sprzedający podaje na swojej stronie całkiem spore rozdzielczości, to jakość obrazu na tak dużym ekranie będzie słaba.
Jeśli uważacie, że ten tuner to nie najlepszy pomysł, to może dekoder telewizji cyfrowej razem z kartą i talerzem byłby najlepszy?
Z g..a bicza nie ukrecisz. Skalowanie to zawsze skalowanie i tyle. Mam w kompie i nie ma cudow. Generalnie TV odbiera lepiej, bo tuner do kompa jest slabszy (jednak).
Zeby miec prawdziwe FullHD trzeba jakas telewizje cyfrowa na abonament wziac. Naziemna cyfrowa nie jest HD, jesli mozesz ja juz odbierac. Natomiast tunery dvb-t odtwarzaja divxy i mkv zwykle, wiec komp bylby zbedny, a cena podobna, jak za sensowna karte do kompa.
 
Do góry