Telewizja VECTRA w HD

martok

New member
wczoraj odebrałem dekoder HD z vectry, wcześniej miałem SD. Moje problemy z vectrą zaczęły się od kiedy zmieniłem tv z CRT na LGls560...
obraz na dekoderze był w wielu programach(wszystkie muzyczne, niektóre dokumentalne, sportowe) nie do przyjęcia. Kiedy udało się skalibrować obraz, tak aby były ładne kolory, to ciągle pojawiały się pixele. Miałem cichą nadzieję ze nowy dekoder trochę poprawi jakość, nie mówiąc o HD, ale nawet wydaje mi się ze jest trochę gorzej na kanałach SD (obraz jakby za mgłą). Na HD jest lepiej jednak z bliska widać pixele, czego nie uświadczę u teścia na N-ce i jakimś najtańszym samsungu. Do tego dochodzi problem z opóźnieniem dżwięku do obrazu (problem pojawił się po podłaczeniu nowego tv, jednak kiedy jest podłaczony do odtwarzacz nie ma żadnych opóźnień).
Generalnie śmiało mogę stwierdzić ze te kanały HD to tylko na papierze.
Aha pan monter mówił ze pikseloza to oże być wina mojego TV, nie wiem czy miał rację, ale po przeczytaniu całego wątku oraz przeczytaniu funpage Vectry na facebooku, nie tylko mnie trapi ogromna pixeloza.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przypominam, że zostały już tylko 2 tygodnie na bezkarną rezygnację z usług Vectry w związku z wycofaniem od 01.01.13 kanałów Planete, Kuchnia i Domo. Dla porównania w W-wie MM daje 30 Mb z cyfrówką za 60 zł a UPC za 75 zł.
 

martok

New member
nie, to oznacza ze teraz płace za net i kablówkę 60 zł, gdybym zrezygnował to płaciłbym osobno za kabel i net, czyli 2x drożej
 

Jawosz

Member
Przypominam, że zostały już tylko 2 tygodnie na bezkarną rezygnację z usług Vectry w związku z wycofaniem od 01.01.13 kanałów Planete, Kuchnia i Domo. Dla porównania w W-wie MM daje 30 Mb z cyfrówką za 60 zł a UPC za 75 zł.

A skąd ten wniosek? Zgodnie z regulaminem nie można juz bo ma się na to 30 dni po otrzymaniu informacji a infromację otrzymalismy w sierpni/wrzesniu. Chciałbym to zrobić ale proszę daj mi podstawę :)

Natomiast mam jeszcze jeden problem mam dekoder HD Vectry (bez nagrywarki) i niestety nie podaje mi dzwięku DD do Amplitunera :/ - tzn nie jest rozpozanwany jako DD.
Czy macie podobny problem? A może macie pomysł jak to rozwiązać ?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
A skąd ten wniosek? Zgodnie z regulaminem nie można juz bo ma się na to 30 dni po otrzymaniu informacji a infromację otrzymalismy w sierpni/wrzesniu. Chciałbym to zrobić ale proszę daj mi podstawę :)

Dziecko internetu ? Jak czegoś nie ma w sieci to nie wie jak żyć...
Info poszło w sierpniu by jak najmniej osób zareagowało właściwie. Jest jednak jeszcze takie coś jak przepisy prawa a te wyraźnie definiują ten problem i mówią, że można wycofać się z umowy na 7 dni roboczych przed następującymi zmianami.
 

Jawosz

Member
Dziecko internetu ? Jak czegoś nie ma w sieci to nie wie jak żyć...

Czy ja Ciebie obrażam ?!? :x

Zwróciłem się z prośbą o podanie podstawy prawnej twojego twierdzenia.
Bo ja pokierowałem się logiką i przeczytałem regulamin.
Doszedłem do wniosku, że jak podpisujemy (akceptujemy) regulamin usługi to zobowiązuje on zarazem nas jak i dostawcę do stosowania się do jego zapisów.

Chciałbym rozwiązać z nimi umowę...:niewiem:
I liczę na twoją pomoc.

Jednak jeżeli planujesz dalej mnie obrażać to poprostu nie musisz odpowiadać.
 

Jawosz

Member
HDMI
Jeszcze musze sprawdzić jedną rzecz - czy są kanały które non stop nadają w DD (oczywiscie z pominięciem reklam) ?
 
Ostatnia edycja:

gonzo2000

New member
Witam mam takie pytanie jeżeli umowa kończy mi się dopiero we wrześniu 2013 r , jasne jest że nie mogę zerwać umowy wcześniej gdyż wiąże się to z konsekwencjami finansowymi , ale w siedzie BOK vectry poinformowano mnie iż muszę jeszcze opłacać 3 m-c abonament po wygaśnięciu mojej umowy czyli do grudnia , czy to jest zgodne z prawem opłacać za okres 3 m-c przecież umowa już mocy prawnej nie ma bo wygasła po tym czasie .

Pozdrawiam

Artur
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
Przeczytaj umowę i zobacz co jest w niej napisane.\
Brzmi to troche niewiarygodnie ale cholera wie co wpisali w te nasze dziadowskie umowy.
Sprawdz kiedy możesz wypowiedzieć umowę, bez ponoszenia skutków finansowych.
Sprawdz ile wynosi okres wypowiedzenia i jak jest liczony (tzn od kiedy).
 
Do góry