Telewizja VECTRA w HD

baasior

New member
Slaba jakosc SD

Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem dekodera stb hd HD 5810cd. Wczesniej mialem zwyklego technisata i wszystko bylo ok, ale od wczoraj wszystkie kanaly SD sa strasznie blade i jakby lekko zamazane. Tv mam raczej porzadny Samsung le37b651 czern hdmi ustawiona ,wszystkie ustawienia probowalem ale dalej wyglada to nie zaciekawie. Kanaly HD sa raczej ok. Czy ktos moze znalazl juz na to rade. Jak dam wszystkie czernie jakie sa w tym tv na maxa to potem nic nie widac jak jest ciemna scena:).
 

gotong

New member
Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem dekodera stb hd HD 5810cd. Wczesniej mialem zwyklego technisata i wszystko bylo ok, ale od wczoraj wszystkie kanaly SD sa strasznie blade i jakby lekko zamazane. Tv mam raczej porzadny Samsung le37b651 czern hdmi ustawiona ,wszystkie ustawienia probowalem ale dalej wyglada to nie zaciekawie. Kanaly HD sa raczej ok. Czy ktos moze znalazl juz na to rade. Jak dam wszystkie czernie jakie sa w tym tv na maxa to potem nic nie widac jak jest ciemna scena:).
Witaj a z jakiego kabla HDMI korzystasz?
bo może masz dołączony od vectry, a ich kable są wądpliwej jakości.
Ja na kablu euro do dekodera, też miałem problemy, zrywanie dźwięku, buczenie, po wymianie na porządny jest wszystko ok.

pzdr
 

baasior

New member
Kabla do dekodera nie dostałem. Kupiłem w euro rtv za 50zł 2m (niby jakis laur konsumenta mial w 2008r :). Wydaje mi sie ze jest ok poniewaz kanaly hd leca ok i nic nie zarywa.
 

gotong

New member
Kabla do dekodera nie dostałem. Kupiłem w euro rtv za 50zł 2m (niby jakis laur konsumenta mial w 2008r :). Wydaje mi sie ze jest ok poniewaz kanaly hd leca ok i nic nie zarywa.
To w takim razie wina kabla to na pewno nie jest.
Jeśli dobrze rozumiem kanały HD wyglądają bardzo dobrze, problem jest tylko ze zwykłymi?
Może zgłoś problem do Vectry.
 

htb

New member
Nowe/stare kanały

Czy coś może wiadomo czy Vectra ma zamiar w końcu udostępnić TVPHD i przywrócić Polsaty Sportowe ?
I pytanie z rozjazdem dźwięku i obrazu ? Myślicie że to wina dekodera/Vectry czy kanału ? Mam tak często na ES HD, ale dźwięk rozjeżdża się z obrazem tylko przy polskim języku. jak przełączę na angielski wszystko jest ok.
 

htb

New member
Pvr ?

To jeszcze jedno pytanie :) czy tylko dekodery Vectry tak mają że nie da rady nagrać dwóch programów w tym samym czasie, czy każdy PVR tak ma ?
 

viper-ek

New member
Czy coś może wiadomo czy Vectra ma zamiar w końcu udostępnić TVPHD i przywrócić Polsaty Sportowe ?
I pytanie z rozjazdem dźwięku i obrazu ? Myślicie że to wina dekodera/Vectry czy kanału ? Mam tak często na ES HD, ale dźwięk rozjeżdża się z obrazem tylko przy polskim języku. jak przełączę na angielski wszystko jest ok.

ja nie wiem czego to wina, ale na pewno nie sprzętu, który posiadam w domu. Więc albo dekoder cos rozwala, albo sygnał jest tak dziwnie nadawany. Bo np u mnie (Łomża) większość kanałów ma opóźniony obraz względem dźwięku, ale np na TVPInfo obraz jest szybciej niż dźwięk. Niestety ja nie mam amplitunera i nie mogę sobie dźwięku opóźnić.

To jeszcze jedno pytanie :) czy tylko dekodery Vectry tak mają że nie da rady nagrać dwóch programów w tym samym czasie, czy każdy PVR tak ma ?

Tego akurat nie wiem, bo nie korzystam. Ale szum dysku jest dość znaczący i uciążliwy.
 

srafal

New member
witam,
czy udało ci się może skonfigurować pilota od rx-v4465 (ampiltuner) aby obsługiwał decoder vectry. Ja próbuję i mi nie wychodzi. Ewentualnie proszę o podpowiedź.
 

pox

New member
Witam,

Mam u siebie Vectre z dekoderem PRV i mam taki problem, ze w trakcie ogladania, dźwięk samoistnie cichnie, a po kilku, czasami kilkunastu minutach znowu wraca do poprzednich ustawień.
 

hary111

New member
Ja tez mam Vectrę z PVR i mam czasami nie wiem jak to opisać, dźwięk robi się taki elektroniczny, trzeszczący trudny do zrozumienia ale po przełączeniu na inny kanał i powrocie na ten sam wszystko jest ok. Próbowałeś po zaniku zmienić kanał?
 

Adamelab

New member
htb
"To jeszcze jedno pytanie :) czy tylko dekodery Vectry tak mają że nie da rady nagrać dwóch programów w tym samym czasie, czy każdy PVR tak ma ?"

Tak ma każdy dekoder jednogłowicowy , jakim jest między innymi dekoder Vectry. Ale nie wiem czy jakakolwiek kablówka używa dwugłowicowych ( doprowadzenie podwójnego sygnału), tak jak to można zrobić przy dekoderach satelitarnych.
 

bartur

Member
htb
"To jeszcze jedno pytanie :) czy tylko dekodery Vectry tak mają że nie da rady nagrać dwóch programów w tym samym czasie, czy każdy PVR tak ma ?"

Tak ma każdy dekoder jednogłowicowy , jakim jest między innymi dekoder Vectry. Ale nie wiem czy jakakolwiek kablówka używa dwugłowicowych ( doprowadzenie podwójnego sygnału), tak jak to można zrobić przy dekoderach satelitarnych.

Panowie,

Tak się da na 100% przy dekoderze PVR Aster'a, z tym że jeżeli już nagrywamy 2 naraz to nie można oglądać nic więcej - tylko jeden z tych nagrywanych. Co nie zmienia faktu ze faktycznie 2 jednocześnie można nagrywać...

Teoretycznie wiec sytuacja jest dokładnie taka jak w tych Vectrowych - jest możliwość niezależnego ustawienia 2 kanałów (bo jeden nagrywamy a drugi oglądamy) z tym że tego drugiego już nie można nagrywać w Vectrze.

Mniemam, że może to być czysto software'owe ograniczenie pozwalające dekoderowi nie-zawieszać się tak często jak robił to dekoder Astera (hebel-reset co 3-4 dni mimo kilkukrotnej wymiany - więc to chyba kwestia nadwyrężenia mocy procesora i sprzęt idzie w krzaki).

Pozdrawiam
BArtur
 

BlackC

New member
W UPC mogłem nagrywać 2 różne programy i oglądać jeszcze inny jednocześnie . Wiecie może kiedy będą dostępne dekodery PVR ?
 

ra74

New member
czy może ktoś korzystał ostatnio z promocji na c+ i hbo i może się pochwalić ceną ?
bo podpisałem umowę z vectra tylko konsultanci vectry zgodnie z nauką książkową próbowali poznać potrzeby klienta i poznali że potrzebuję hd i pvr i że mam duży telewizor ale o extra opłacie 6zł za hd do c+ to się nie zająknęli przy pierwszych rozmowach dopiero w momencie podpisania umowy
 

Adamelab

New member
Panowie,


Mniemam, że może to być czysto software'owe ograniczenie pozwalające dekoderowi nie-zawieszać się tak często jak robił to dekoder Astera (hebel-reset co 3-4 dni mimo kilkukrotnej wymiany - więc to chyba kwestia nadwyrężenia mocy procesora i sprzęt idzie w krzaki).

Pozdrawiam
BArtur

No i wygląda że miałeś rację : SATKurier.pl / Polski kabel / Vectra wprowadza Vectra Novo

Najważniejsze cechy Vectra Novo to:
nowy intuicyjny interfejs, przyjazny i estetyczny dzięki nowym, przestrzennym ikonom;
interaktywne Media menu, ułatwiające dostęp do wszystkich funkcji dekodera;
menu kontekstowe dające możliwość szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji;
intuicyjne menu w usłudze PVR, pozwalające na zaplanowanie nagrań zarówno pojedynczych programów, jak i całych serii. Możliwość nagrywania dwóch programów oraz oglądanie trzeciego lub innego nagrania jednocześnie.

Pozdrawiam.
 

pierwszy

Banned
Witam, mam pytanie:
Czy w tunerze vectry STB HD Vectra-5800C jest możliwość ręcznego wyszukiwania kanałów poprzez podanie częstotliwości, QAM, symbol rate?
czy ten tuner będzie działał w innej tv kablowej cyfrowej (z wykluczeniem slotu na kartę oczywiście) i pozwalał oglądać kanały niekodowane/bez użycia karty?
 

szymon247

New member
Witam. Mam do Was pytanie i prośbę o pomoc zarazem.

Ze względu na ogromną różnicę cenową przeszedłem dziś z Aster do Vectry, która okablowała mój blok jakiś miesiąc temu. Otrzymałem nowy modem i nowy dekoder HD z pakietem platynowym.

1. Pierwsze co zauważyłem, to gorsza jakość obrazu. Konkretniej jakby dużo wyższy poziom kompresji - wokół kontrastowych ruchomych obiektów pojawia się wyraźna pixeloza, coś jak film w divx na zbyt niskim bitrate. Generalnie obraz jest jakby bardziej wyblakly niz w Aster - nawet moja mama ktora czasem mnie odwiedza w pierwszej chwili zauwazyla, ze jakies takie kolory gorsze i ogolnie obraz jest nieostry a do tego jakby "za mgla", ja zwrocilem uwage na wieksze artefakty kompresji. Czy to normalne w Vectrze?

2. Różnica jakości między kanałami jest ogromna. Niektóre ledwo da się oglądać (rozdzielczosc wygladajaca na 320x240 na bitrate'cie typu 90kbps) a te najlepsze prawie nie odbiegają od tych gorszych kanałów HD . Np TVN w HD przy materiale HD (np program Uwaga) w Aster nie odbiegał znacznie od filmow blu-ray - w Vectrze wyglada co najwyzej jak dobrej jakosci kanal cyfrowy 'nie-HD', co wiecej "wyblakly/zamglony" ale filmy w HBO HD wygladaja juz ok oprocz widocznej kompresji, ktora w Aster nie byla tak zauwazalna.

3. W menu "miernik sygnalu" "Sila" sygnalu wacha sie miedzy 12% a 17% w zaleznosci od kanalu. Przy czym, BER wynosi 0,0E0, C/N (db) ~32-33 a jakosc 100% wiec podejrzana jest jedynie ta sila sygnalu. Czy to moze wplywac na problem? Teoretycznie roznica sily sygnalu i szumow (C/N) wydaje sie byc ok.

I teraz prosze o pomoc - czy to w Vectrze normalne? Dzis podpisalem umowe i dzis rowniez odlaczyli mi sygnal w Aster i zastanawiam się co zrobić. Dodam, ze internet w Aster byl takze bardziej stabilny - w Vectrze sa duze skoki pingow (standardowo opoznienia nie sa zle ale jedna na kilka paczek leci o 20-50ms dluzej, podobnie skacze transfer ale nie spada duzo ponizej deklarowanej wartosci, czesto znacznie ja przekracza przy wysylaniu) ale placę o połowe mniej (Vectra dala dobra oferte za 85zł za wszystko, Aster dla 'stalych' klientow nie przewiduje promocji), Vectra ma wiecej kanalow i lepsze transfery więc w teorii wszystko przemawiało za Vectrą.

Z gory bardzo dziekuje za poswiecenie czasu.

Pozdrawiam,
Szymon
 
Ostatnia edycja:

szymon247

New member
Teraz wiesz skąd ta różnica cenowa ;)

Generalnie zanim przeszedlem z Aster na Vectre szukalem opinii w internecie i nie widzialem raczej takich zlych, ludzie pisali raczej, ze dostawcy ci oferuja podobne uslugi i zeby kierowac sie raczej cena.
Spodziewalem sie podobnej technologii i architektury (badz co badz Vectra od niedawna jest w Warszawie wiec myslalem, ze moze bedzie wrecz lepiej) ale nie znalazlem nikogo kto przesiadal sie z aster na vectre. Moze ktos tu ma porownanie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry