Telewizja VECTRA w HD

janusz

New member
Bez reklam
Niestety mylisz się, w dniu podpisywania umowy sprawdzałem ofertę na stronie internetowej i wśód superpromocji nie było nic z platyną, więc nie mogli mi zaoferować. Tak uważm, że oferta jest nie do pobicia. Nie ma szans u innych operatorów zejść poniżej 100 zł, a w/g cenników to często około 150 zł.
 

coolbooy

New member
Zła sygnatura czasu w związku ze zmianą czasu - EPG był godzinę do tyłu

Witam,
Czy jest na to jakieś lekarstwo ?
Wyłączenie dekodera nic nie pomaga.
Aktualizacja softu również.

Pozdrawiam
 

szneider

New member
media2 podaje że w przyszłym tygodniu pojawi sie oferta tv Vectra w HD, dekodery Technisat, ja po wielu korespondencjach dostałem maila ze faktycznie prowadzone są prace nad HD w tv vectra ale szczegółów nie chcieli podac, ciekawe czy to znowu mącenie w głowie czy na prawde bedzie HD w TVVectra, juz raz informacja była ze HD bedzie w kwietniu i oczywiscie w kwietniu nic nie było, zobaczymy co zycie pokaże w przysżłm tygodniu, jak mnie znowu oszukaja to chyba im coś zrobie

pozdrawiam HDmaniaków
Witam na forum. Czy udało się komuś zdobyć (ustalić) kod do pilota dekodera HD VEC-5810CD. Wczesniej miałem dekoder Technisat Digit MF4 tam bez problemu znalazłem kod (trzy cyfrowy 071), a tu wstukuje różne kody i żaden nie pasuje.
 

tentypborus

New member
Słuchanie radia bez włączenia TV

Witam!! Jestem stosunkowo świeżym urzytkownikiem cyfrowej Vectry i nie mogę rozgryźć pewnej kwestii, mianowicie w momencie gdy mam wyłączony TV, włączam dekoder to pojawia się błąd. Włączam TV, przełączam AV na HDMI, dopiero po momencie znika błąd i pojawia się obraz. W sytuacji gdy chciałbym posłuchać radia bądź kanału muzycznego z Vectry podłączonej do wzmaka, bez włączenia TV obecnie jest to nie możliwe, musi być odbierany sygnał przez HDMI, żeby błąd zniknął. Czy mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu, z góry dziekuję, pozdrawiam.
 

Q.bak

New member
tentypborus, widocznie Twój tv nie wspiera hdcp jak jest wyłączony... pozostaje zakup kabla iHDMI albo podłączenie przez komponent zamiast hdmi (dużo gorszy wybór moim zdaniem).
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam!! Jestem stosunkowo świeżym urzytkownikiem cyfrowej Vectry i nie mogę rozgryźć pewnej kwestii, mianowicie w momencie gdy mam wyłączony TV, włączam dekoder to pojawia się błąd. Włączam TV, przełączam AV na HDMI, dopiero po momencie znika błąd i pojawia się obraz. W sytuacji gdy chciałbym posłuchać radia bądź kanału muzycznego z Vectry podłączonej do wzmaka, bez włączenia TV obecnie jest to nie możliwe, musi być odbierany sygnał przez HDMI, żeby błąd zniknął. Czy mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu, z góry dziekuję, pozdrawiam.
Po to właśnie są kable iHDMI i iHDMI plus CEC.

Praktycznie każdy telewizor wyłączony do stand-by nie prowadzi HDCP - jego elektronika obsługująca te zabezpieczenia nie jest wówczas zasilana. Normalną reakcją dekodera na wykrycie podłączenia do wyjścia HDMI urządzenia, które nie obsługuje HDCP jest blokada drugiego wyjścia wizji (YPbPr) i wyjść fonii. Kable typu iHDMI rozwiązują ten problem. I tak jeśli korzysta się z dwóch telewizorów podpiętych do dekodera, jednego do wyjscia HDMI, drugiego do wyjścia component, to kabel HDMI koniecznie trzeba zmienić na iHDMI.
 

damiantomek2

New member
USB w dekoderze?

Witajcie
Mam dekoder Vectry 5810CD i zastanawia mnie do czego służy gniazdo USB w nim zamontowane?
W instrukcji brak info. na ten temat.
Proszę też o opinie jak się sprawdzają dekodery z PVR? Czy może lepszym rozwiazaniem jest
zakup jakiegoś odtwarzacza z możlwością nagrywania? W dekoderach Vectry z tego co wiem
brak bowiem możliwości uspienia dysku.

Pozdrawiam
 

scrabit

New member
Mam do Was pytanie, dziś zamontowano mi pakiet platynowy + 8Mbit + dekoder HD PVR. Instalacji dokonano w mieszkaniu, w którym poprzedni właściciel miał również Vectrę - pakiet złoty. Telewizor to Philips 42 100Hz FullHD.
Po podłączeniu (instalacja po poprzedniku) moim oczom ukazał się obraz gorszy aniżeli u teściowej na analogowej kablówce i kineskopowym tv. Najgorsza jakość to TVP1 i TVP2 oraz jakieś kanały sportowe. Obraz jest fatalny. nSportHD również szału nie ma... Kanały HD. Mając porównanie z telewizją n, górą "enka". Szczerze powiedziawszy nie wiem z czego to wynika. Liczyłem na to że kanały nie nadające w jakości HD, będą prezentować przyzwoity poziom, natomiast źle się patrzy na telewizję w tej jakości. Z czego to może wynikać? Pogoda? Stara instalacja (która może gdzieś nie łączyć)? Czy może oni tak mają?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witajcie
Mam dekoder Vectry 5810CD i zastanawia mnie do czego służy gniazdo USB w nim zamontowane?
Możesz do niego podłączyć komórkę, aby ładować ją przez USB, lub jakąś lampkę nocną... Na wiele więcej nie licz.

Proszę też o opinie jak się sprawdzają dekodery z PVR?
Bardzo dobrze. Jak przyzwyczaisz się do telewizji na żywo, którą można zatrzymywać i przewijać, to już inaczej nie będziesz chciał oglądać.

Czy może lepszym rozwiazaniem jest
zakup jakiegoś odtwarzacza z możlwością nagrywania?
Jak na razie nie żadnych stacjonarnych nagrywarek, na których mógłbyś nagrywać program z dekodera Vectry w HD.
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam do Was pytanie, dziś zamontowano mi pakiet platynowy + 8Mbit + dekoder HD PVR. Instalacji dokonano w mieszkaniu, w którym poprzedni właściciel miał również Vectrę - pakiet złoty. Telewizor to Philips 42 100Hz FullHD.
Po podłączeniu (instalacja po poprzedniku) moim oczom ukazał się obraz gorszy aniżeli u teściowej na analogowej kablówce i kineskopowym tv. Najgorsza jakość to TVP1 i TVP2 oraz jakieś kanały sportowe. Obraz jest fatalny. nSportHD również szału nie ma... Kanały HD. Mając porównanie z telewizją n, górą "enka". Szczerze powiedziawszy nie wiem z czego to wynika. Liczyłem na to że kanały nie nadające w jakości HD, będą prezentować przyzwoity poziom, natomiast źle się patrzy na telewizję w tej jakości. Z czego to może wynikać? Pogoda? Stara instalacja (która może gdzieś nie łączyć)? Czy może oni tak mają?
Coś musisz mieć źle w ustawieniach, bo obraz powinien być kropka w kropkę identyczny z N-ką, tym bardziej, że Vectra i N-ka korzystają z tych samych nagrywarek. Przy prawidłowym ustawieniu obraz jest nieporównywalnie lepszy od analogowego.
 

Adamelab

New member
Witajcie
Mam dekoder Vectry 5810CD i zastanawia mnie do czego służy gniazdo USB w nim zamontowane?
W instrukcji brak info. na ten temat.
Proszę też o opinie jak się sprawdzają dekodery z PVR? Czy może lepszym rozwiazaniem jest
zakup jakiegoś odtwarzacza z możlwością nagrywania? W dekoderach Vectry z tego co wiem
brak bowiem możliwości uspienia dysku.

Pozdrawiam
Właśnie "przesiadłem" się z N-ki na Vectrę (5810 CDX)- nie ukrywam że z konieczności.
Co do USB - dekoder Vectry jest produktem ADB , która produkuje sprzęt z wyposażeniem " na zapas ", czyli instaluje dane gniazda ( USB, Ethernet ) licząc się z wprowadzeniem nowego oprogramowania i usług, przez danego operatora. Tak było w przypadku N-boxa, gdzie gniazdo sieciowe wykorzystano do szybszego pobierania kolekcji VOD, a USB w pewnym momencie pozwoliło na podłączenie sticka DVB-T ( oglądanie i nagrywanie( w przypadku dekodera PVR) kanałów telewizji naziemnej). Prawdopodobnie tu też będzie się dziać podobnie , po dołączeniu usługi VOD.Już samo to , że ja odebrałem tuner z dyskiem 500GB pokazuje podobną drogę rozwoju jak w N-ce.
Co do nagrywania , to zależy do czego się nagrań używa.
Na dekoderze można nagrać i odtworzyć w jakości z jaką program został nagrany np.HD. Ale nie da się tego zgrać na inny nośnik, więc w przypadku problemów z dekoderem traci się nagrania.
Podłączenie odtwarzacza z możliwością nagrywania, da szansę nagrywania tylko w SD, z gniazda SCART ( ze względu na zabezpieczenia HDCP).
Co do uśpienia to z tego co widzę u mnie , już jest ta opcja.
 

damiantomek2

New member
Już samo to , że ja odebrałem tuner z dyskiem 500GB pokazuje podobną drogę rozwoju jak w N-ce.

Dziwna sprawa iż dostałeś dekoder z dyskiem 500GB bo 06.12 chciałem zmienić dekoder na PVR
to powiedziano mi iż są dostępne tylko dyski 320GB i zrerzygnowałem. Wysłałem zapytanie do
centrali i brak odpowiedzi.
 

Adamelab

New member
Może dlatego , że to nowa umowa? Człowiek który podpisywał ze mną umowę , powiedział że teraz mają tylko 500Gb. I faktycznie taki dostałem.
Może to zależy od lokalizacji? ( u mnie Warszawa Bielany).
 

janusz

New member
Bez reklam
Potwierdzam, też dostałem dekoder z dyskiem 500 Gb, taki sam jak jest w N-ce. Mi bardziej odpowiada Vectra niż N-ka, z wielu powodów.
 

damiantomek2

New member
Potwierdzam, też dostałem dekoder z dyskiem 500 Gb, taki sam jak jest w N-ce. Mi bardziej odpowiada Vectra niż N-ka, z wielu powodów.

No to wygląda na to iż dekodery 500GB są dostępne ale nie na mym biegunie czyli w Suwałkach.
Mnie powidziano iż dopiero są testowane i nie mają pojecia kiedy będą dostępne.
 

podgóros

New member
Witam wszystkich posiadaczy Vectry.
Przydłużyłem umowe na kolejne 24 miesiące. Napewno chcecie wiedzieć co jest możliwe do zyskania, czy można coś ugrać. No to wyjaśniam.
Miałem obecnie Platyne + 8 Mega + telefon 500 czy jakoś tam. Złożyłem wypowiedzenie oczywiście miesiąc przed upływem końca umowy wiadome pytali się dlaczego no to powiedziałem że za drogo. Żadna promocja dostępna na stronie niejest warta uwagi a szczególnie te super promocje na 36 miesięcy!! 24 to jest i tak maX.
To pancia zadzwoniłą w tamtym tygodniu z ofertą którą już przyjołem po namysłach a jest to :
oczywiście umowa na 24 miesiące!!! :
8 Mega internet i Platyna + canal plus z HD plus PVR 500GB.
25zł + 56+ 19,90 + 9,90 = 111zł/ miesiąc
Wydaje mi się że jest to dobra promocja!!
Mogłem wziąść samą platyne i 8mega z dekoderem zwykłym HD za 81zł/miesiąc
ale dożuciłem canal plus.
Co do PVR to chyba była jakaś aktualizacja ale czy teraz dysk twardy nie pracuje jak jest dekoder uśpiony to chyba nie. 20wat to jednak sporo jak na czuwanie, w skali roku to jest około 200zł!!!
Mam nadzieje że to jakoś rozwiążą.
Pozdrawiam
 

podgóros

New member
No to wygląda na to iż dekodery 500GB są dostępne ale nie na mym biegunie czyli w Suwałkach.
Mnie powidziano iż dopiero są testowane i nie mają pojecia kiedy będą dostępne.

Z tym że są testowane to ściema!!
mi też tak mówili że są tylko 320 obecnie a 500 dopiero testują, ale troche mina zbledła panci jak jej powiedziałem że już nie testują tylko dają w warszawie to powiedziała że tam zawsze jest wcześniej. To ładnie wtedy powiedziałem że przedłuże umowe na 24 miesiące ale pod warunkiem że będe mógł potem za darmoche podmienić PVR na 500, oczywiście się zgodziła. Miło się zaskoczyłem jak dzisiaj otweiram PVR a tu 500 a nie 320 (nagle jakoś się znalazły i przyfruneły z warszawy). Oni poprostu muszą się pozbyć 320. To logiczne jak byś miał do wyboru 320 i 500 to wiadomo że każdy weźmie 500.
Pozdrawiam
 
Do góry