Telewizja VECTRA w HD

Sansei6

Member
Bez reklam
U mnie podwyżka wyniosła 10 zł, wiem że kanały może nie jakieś super, ale podnoszenie ceny i usuwanie kanałów ?!
 

mswiniuch

New member
Witam serdecznie :)
Mam pytanko odnośnie ustawienia innego pilota pod dekoder hd z vectry. Czytałem trochę i szukałem ale nie znalazłem więc pisze z prośbą do Was. Posiadam telewizor lg 37lg500 i dekoder vectry hd a moje pytanko czy ktoś zna kod dla tego pilota dla dekodera?

Mam pilota uniwersalnego uczącego się Elmak Oskar. Dla niego kod obsługujący tuner HD był 3333 (chyba) - znalazł standardową metodą szukania. Nie podobało mi się rozmieszczenie guzików więc przeniosłem. Uczyć się nie da (nie czyta sygnału z oryginalnego pilota - nie wiem dlaczego) ale łatwo można przekodować i działa wszystko dobrze - na pewno zadziała też z telewizorem - u mnie obsługuje cały sprzęt.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Czy ktoś coś może słyszał lub czytał o zmianach programowych w cyfrowej Vectrze od 1 czerwca?
 

slawkor

Member
Bez reklam
No to się doczekaliśmy...wypadły jetix play i patio a weszło MTVHD. W sumie niezła zamiana. Ale bardziej oczekiwałem TVPHD. No cóż mistrzostwa znowu w SD.:(:(:(:(:(
 

DZ_R

New member
"Rwanie dźwięku" w dekoderze z nagrywarką

Kilka miesięcy temu parę osób pisało o "rwaniu dźwięku" przy używaniu dekodera z nagrywarką. W zeszłym tygodniu wymieniłem u siebie zwykły dekoder HD na ten z nagrywarką i rzeczywiście pojawiło się "rwanie dźwięku" - jak to rozwiązaliście u siebie? Co jest przyczyną? Dekoder?
 

slawkor

Member
Bez reklam
...do dziś miałem nadzieję , że może jednak włączą TVPHD i się rozczarowałem...:x
Chyba wszędzie już jest dostępny ten kanał, ale Vectra w końcu pokazała co potrafi ... podnosić tylko opłaty. Aż żal, że nie mam gdzie powiesić anteny bo już dawno miałbym jakąś platformę cyfrową.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja juz nie moge sie doczekac kiedy zrezygnuje z Vectry. Nie zycze nikomu zalatwiac czegokolwiek przez infolinie. Wystawiali mi blednie faktury i nie mogli tego skorygowac (lub nie chcieli) przez 7 miesiecy. Wina ewidentna byla po ich stronie. Reklamacja powinna byc rozpatrzona w ciagu 30 dni z odpowiedzia na pismie. Skorygowali po moich 20 lub 30 telefonach, mailach itd, ale po jakim czasie?. W tej chwili nie moge wyegzekwowac nadplaty na koncie. Ponadto robilem cesje konta i... rachunki przychodza podwojnie. Masakra nie mam juz do nich sily i nawet nie bardzo juz mam ochote tam dzwonic. Jesze pol roku i wio... Mialem wczesniej UPC i Aster i nie bylo takich problemow. Skusili mnie na poczatku oferta, a teraz ta oferta odstaje niestety od konkurencji.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja juz nie moge sie doczekac kiedy zrezygnuje z Vectry.[...] Mialem wczesniej UPC i Aster i nie bylo takich problemow. Skusili mnie na poczatku oferta, a teraz ta oferta odstaje niestety od konkurencji.

To jest takie wieczne zgrzedzenie. Mialem wszystkich chyba juz dostawcow, w tym ostatnio aster, dalej place po 280zl mies. ale w miedzy czasie zalozylem Vectre i .... NIEBO a ZIEMIA, nareszcie rachunki po 150zl i mam w zasadzie wszystko co chcialem, jakosc rewelacja. Z aster nie chce juz miec nic wspolnego, dodzwonic sie do tych dziadow zakrawa o kpine. z 180zl skoczyli po umowie nagle na 280zl, laskawie chcieli obnizyc na 220zl za mniej oferty niz mam w Vectrze za kwote 150zl.

Vectra jak narazie dla mnie nr. 1, oczywiscie nie bez wad, ale bije na glowe Aster.
 

maliniaq

New member
multiroom

Witam,
Od wczoraj jestem "szcześliwym" posiadaczem Vectry z dekoderem HD

1 Jak instalowali nie było mnie w domu , spieli wszystko scart'em , hdmi nie przysługuje (żaden problem bo miałem dodatkowy kabel HDMI , ale jakoś kłuje w oczy bo dekoder HD i Scart.

2. Mialem dostac gratis modem Wi fi , nic nie dostałem i nikt nic nie wiedział dzwonilem trzy razy i każdy mówił co innego
(w umowie jest zapisane że jest gratis) w koncu kazali mi skałdać reklamacje na pismie albo jechać do odziału , choć dopiero co podpisałem umowę ...

3.Jako że obraz OK i na dekoderze chyba 10 czy wiecej kanałów dla dzieci to w domu wojna ;) o TV bo dzieci chcą ogladać a u siebie , na analogu nie mają , wiec dzisiaj z rana pojechałem po usługę Multiroom i zapytać sie o WiFi

4 . Pan z POk'u nie wiedział co to jest multiroom .......??:!:
więc mu wytłumaczyłem i dostałem dekoder SD (modem WiFi też bez problemu , .....choć na infolinni mówili co innego ... modem jest gratis ale wlasnością Vectry pozostaje........:) ) koleś z POKu powiedział że po Instalacji należy czekać 15 min żeby sie uruchomiło wszystko....

5. Przyjechałem do domu po pracy dzieciaki czekały aż im to podłączę , po instalacji odczekałem 15 min 30, , 1 h i dupa... wiec zadzwoniłem do pomocy tech i okazało sie że w biurze obsługi klienta zapomnieli mi aktywować dekodera ........i już jez za późno zeby cos zrobic ..... najwcześniej jutro po otwarciu biura obsługi ....................
a ja siedzę i sobie pisze bo dzieciaki oglądaja TV w Salonie:)

Tak wyglada moje pierwsze 24H z Vectrą ...dziękuje :!::!::!:

Co do postów poprzedników faktycznie obraz sie zacina i zawiesza na HD jakby był jakis problem z transferem ........

pzdr
Witam. Moje pytanie dotyczy drugiego dekodera, czy Vectra pobiera dodatkową opłatę za drugi dekoder SD?
 

WoocashACN

New member
synchronizacja obrazu i dźwięku

Czy macie problemy ze zdesynchronizowanym dźwiękiem i obrazem?

Na MTVNHD mam wrażenie że dźwięk jest o sekundę szybciej niż obraz.
Na HBO 2 dźwięk miałem delikatnie opóźniony.
Na kilku innych kanałach również odczuwałem dyskomfort przesunięcia

TVP1/2, TVN raczej wydają się być zsynchronizowane.


Dekoder jest podpięty przez HDMI do złącza [SAT] w zestawie audio SONY HT-SF100 (STR-KS100), a z tamtąd kablem HDMI do pierwszego złącza HDMI w TV (SHARP LC-46LE820EV)



nie mam pojęcia co się dzieje.
 

IVAN74

New member
Od trzech dni jestem posiadaczem cyfrowych dekoderów HD i HD PVR(5810CDX) i jest mały problem.
Jakoś obrazu i dźwięku rewelacja, problem tkwi w nagrzewaniu się dekodera w stanie spoczynku :sad:
O poranku można smażyć poranną jajecznicę :) , dekoder posiada zewnętrzny zasilacz więc skąd ta temperatura :?::?::?: Domyślam się że w tym czasie pobiera sporo prądu, a w stanie spoczynku nie powinien. Czy ktoś ma podobny problem :?:
 

Q.bak

New member
Ciepły jest bo cały czas pracuje dysk. Stąd tyle ciepła i zużycia prądu - ok 30W. Niestety jeszcze nie wprowadzono softu, który wprowadzałby dysk w stan uśpienia.
Mimo ciepła nie powinno mu się nic stać.
 

Q.bak

New member
Nie wiadomo czy pracują, było to wiele razy zgłaszane ale odpowiedzi nie było. W n'ce też była podobna sytuacja (dekodery tej samej firmy) i nawet nie wiem czy do dziś zostało wprowadzone usypianie hdd.
 

WoocashACN

New member
Mój dekoder z PVR'em jest wiecznie ciepły ale do gorącego jeszcze mu trochę daleko. Natomiast raz w tygodniu wymaga restartu szczególnie po intensywnym grzebaniu w EPG i planowaniu nagrań. Zawiesza się i nie reaguje ani na pilota ani na przyciski na froncie.

A co do dźwięku to raczej zaczynam podejrzewać zestaw audio...
 

janusz

New member
Bez reklam
Vectra po raz kolejny mile mnie zskoczyła.
Podpisałem kilka dni temu umowę. Platyna (10 programów HD) + internet 8Mb za 115 zł (plus 9,90 miesięcznie za nagrywarkę)na 24 miesiące. Wczoraj dostałem maila o superofercie, dziś byłem w punkcie
obsługi, Pani bardzo uprzejmie zmieniła mi umowę na 36 miesięcy, teraz mam to samo za 89,90 w tym jest już opłata za nagrywarkę, aha za aktywację nagrywarki jednorazowo 99 zł.
 
Do góry