Telewizja VECTRA w HD

Metroid

New member
No to juz wiem skad ta gorsza jakosc obrazu niz w N :( szkoda
Pozostaje doczekac do konca umowy i potestowac Polsat :D

ps. gdyby nie formula 1 to N by zostalo u mnie
 

JackS.

New member
Bez reklam
adams48 napisał:
Witam. Zadałem to pytanie w innym wątku (Spray-Vectra), ale brak odzewu, więc liczę że tu znajdę rozwiązanie.

Mam problem z nowym dekoderem HD. Mam go podłączonego jednoczesnie do TV (HDMI) oraz do nagrywarki DVD/HDD (SCART). Jak wiadomo (info na stronie Vectry oraz w instrukcji), muszę recznie przełączać OUTPUT pomiędzy tymi dwoma wyjściami (bo dekoder daje sygnał w danym momencie tylko na 1 z nich).

I tu moje pytanie - żeby sygnał szedł przez SCART/RGB musi być cały czas włączony TV, bo inaczej na dekoderze wyświetla się napis "HDCP" i sygnał SCART/RGB znika. Pomaga też wyjęcie wtyczki HDMI z dekodera - wtedy jest OK.

Jak to ustawić, żeby było dobrze ?

Ten problem rozwiązuje zastosowanie kabla iHDMI, zamiast kabla HDMI.
 

adams48

New member
Dzięki za info o iHDMI.

Tymczasem dostałem w końcu odpowiedź z VECTRY:

Uprzejmie informuję, ze opisany przez Pana problem jest nam znany, niestety nie da się go obejść. Aby nagrać film na podłączoną po SCART nagrywarkę, odbiornik TV musi byc włączony.
Zaznaczam jednak, ze do naszej oferty na początku Listopada doszły nowe dekodery z wbudowanymi nagrywarkami PVR, w których opisany problem nie występuje.


Czy ktoś już korzysta z dekodera z PVR i może opisać wrażenia ?
Jakie wyjścia ma ten dekoder?

P.
 

JackS.

New member
Bez reklam
adams48 napisał:
Dzięki za info o iHDMI.

Tymczasem dostałem w końcu odpowiedź z VECTRY:

Uprzejmie informuję, ze opisany przez Pana problem jest nam znany, niestety nie da się go obejść. Aby nagrać film na podłączoną po SCART nagrywarkę, odbiornik TV musi byc włączony.
Zaznaczam jednak, ze do naszej oferty na początku Listopada doszły nowe dekodery z wbudowanymi nagrywarkami PVR, w których opisany problem nie występuje.


Czy ktoś już korzysta z dekodera z PVR i może opisać wrażenia ?
Jakie wyjścia ma ten dekoder?

P.

Ten PVR ma dokładnie te same wyjścia co zwykły dekoder HD: HDMI, YPbPr, SCART, 2xcinch, SPDIF.

Tu masz instrukcję do tego PVRa: http://www.vectra.pl//pdf/instrukcja_obslugi_dekodera_PVR.pdf

Jak będziesz chciał nagrywać coś na zewnętrzną nagrywarkę, to podpinając dekoder zwykłym kablem HDMI, a nie iHDMI, napotkasz dokładnie na ten sam problem co przy dekoderze HD.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Czy ich pogięło?!
Obniżek to ja się nie spodziewam.
Ostatnio i tak giną programy, oj chyba będę musiał pomyśleć nad jakąś dobrą platformą....... zdziercy
 

janusz

New member
Bez reklam
Metroid napisał:
No to juz wiem skad ta gorsza jakosc obrazu niz w N :( szkoda
Pozostaje doczekac do konca umowy i potestowac Polsat :D

ps. gdyby nie formula 1 to N by zostalo u mnie
Całkowicie się mylisz (u mnie jakość Vectry jest identycnz jak N, ale każdy ma swoje doświadczenia). Na jakośc obrazuwpływa wiele ementów, choć przy sygnale cyfrowym nie powinno być różnicy, jeżeli program jest w dobrej jakości na satelicie, to i przez kabel powinno być to samo. Winny może być lokalny operator, jakaś usterka, złe ustawienie parametrów w dekoderze i TV, ale nie 1080i, bo w telewizji to najwyższa rozdzielczość, przynajmniej w Europie. 1080p jest chyba tylko w Japonii i oczywiście na płytach BR. Żadna platforma w Polsce nie ma 1080p.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No tak i dostałem pisemko.......... zabierają PS, PSE itp... ktoś wie czemu się nie dogadali?
Vectra schodzi na psy, zabierają ni z tego ni z owego kanały w SD....
Dobrze, że mi jeszcze RTL, choć tylko cyfrowo, zostawili, żeby trochę więcej na F1 popatrzeć.
Co oni tam za kanały sportowe za to wsadzają? nsport i tvp sport?!
 

janusz

New member
Bez reklam
Jakby te programy w HD dali bez dodatkowych opłat (TVP Sport chyba nie jest w HD, ale mogliby dać TVP HD), to dałoby się żyć.
A kto teraz kupi pakiet Sport na ostro?
 
Ostatnia edycja:

Metroid

New member
janusz napisał:
Całkowicie się mylisz (u mnie jakość Vectry jest identycnz jak N, ale każdy ma swoje doświadczenia). Na jakośc obrazuwpływa wiele ementów, choć przy sygnale cyfrowym nie powinno być różnicy, jeżeli program jest w dobrej jakości na satelicie, to i przez kabel powinno być to samo. Winny może być lokalny operator, jakaś usterka, złe ustawienie parametrów w dekoderze i TV, ale nie 1080i, bo w telewizji to najwyższa rozdzielczość, przynajmniej w Europie. 1080p jest chyba tylko w Japonii i oczywiście na płytach BR. Żadna platforma w Polsce nie ma 1080p.

Nie wiedzialem o tym, myslalem ze w N jest 1080p
Ciesze sie ze tak nie jest :)
Co do jakosci to np, Discovery hd w porownaniu z N wyglada tragicznie.
Ale Animal Planet HD juz jest identyko czyli jakosc super.

pozdr.
 

Lita

New member
Zadzwoniłam do Vectry, żeby dowiedziec się o możliwość "dobrania" dekodera HD do cyfrowego. (chiałam mieć u siebie HD a u córy cyfrowy zostawić) No niestety ceny mnie zabiły - paradoksalnie w tej firmie bierzesz więcej = płacisz więcej.... dziwna promocja :fool:
Jakbym chciała dobrać dekoder HD to opłata aktywacyjna (jako że posiadam już dekoder cyfrowy) wzrasta mi z 49,99 do... 149,- !!!!! + miesięczne opłaty w wysokości 18,80 (9,90 za dzierżawę + 9,90 abo za używanie drugiego dekodera)

szczerze? - ŻENADA .... pozostanę jednak chyba przy jednym dekoderze cyfrowym.... szkoda bo kanałów HD nie mam ale trudno.... nie za taką cenę (zwłaszcza, że oprócz tych podstawowych opłat jeszcze dodatkowo trzeba płacić za niemal każdy kanał HD)
 

janusz

New member
Bez reklam
Lita, proszę o wyjśnienie czy dobrze zrozumiałem. Za drugi dekoder w mieszkaniu płacisz tylko 18,80? Jak mam dekoder HD i chciałbym drugi SD to pewnie jeszcze taniej, myślałem, że za dwa dekodery będą chcieli 2 abonamenty.
Już nieaktualne, otrzymałem odpowiedź z Vectry (odpisli po kilkunastu minutach, rewelka):
"W tym momencie jest juz możliwość korzystania z drugiego dekodera. Za
drugi dekoder SD zostanie naliczona jednorazowa opłata aktywacyjna
99zł brutto, a miesięcznie do rachunku 5,90zł brutto i na drugim
odbiorniku telewizyjnym będzie dostępny pakiet Platynowy. W celu
odebrania drugiego dekodera cyfrowego należy się udać do lokalnego
Biura Obsługi Klienta."
Jak dla mnie bomba, nawet się nie zastanawiam. Te multiroomy w satelitach mogą sobie o kant d..y potłuc. Bedę miał 2 dekodery, w każdym pokoju pilot i oglądam co chcę za nieporównywalnie mniejszą kasę. Jeszcze kilka lat temu psioczyłem na Vectrę, bo byli w tyle za satelitami, ostatnie 2 lata to skok jakościowy, teraz platformy muszą gonić.
 
Ostatnia edycja:

kri99

New member
VECTRA a telewizja N

Zrezygnowałem z Vectry na rzez telewizji "n"'

i powiem to był strzał w dziesiątkę .

Jeśli chodzi o jakość HD to rewelka .
mam 10 kanałów HD w cenie całego pakietu czyli za 48zł.
W Vectrze płaciłem prawie 90 zł -- pakiet złoty ok 67 + 22 za HD ( Eurosport , LUXTV)
tvn HD za darmo .
czyli 3 kanały HD a teraz 10.

Jakość sygnału vectry to żenada , dopiero teraz to widzę naprawdę.
W Vectrze zmieniając kanały obraz mi się rozciągał różnie : czasami po 6 sekundach czasami wogóle , czasami rozciągał się za dużo .

Mam naprawdę dobry TV Panasonica i ustawiony tryb AUTO. -- myślałem że tak ma być-że to wina nadawcy.
Teraz w "n" wszystko działa perfekcyjnie - przełączam kanały i od razu jest obraz w oryginalnych rozmiarach.


VECTRA to żenada moim zdaniem - już dawno bym zrezygnował z vectry na rzecz "n" ale te polsaty sport mnie trzymały , a teraz widzę że od nowego roku vectra je likwiduje .
no i w "n" mam nagrywarkę za 48 zł w vectrze chcieli chyba cos kolo 170 zł


pzdr
kri99
 

Qubus

New member
kri99 napisał:
Zrezygnowałem z Vectry na rzez telewizji "n"'
W Vectrze płaciłem prawie 90 zł -- pakiet złoty ok 67 + 22 za HD ( Eurosport , LUXTV)
tvn HD za darmo .
czyli 3 kanały HD a teraz 10.
A kto Ci kazał brać pakiet złoty ? W platynie za około 78 zl miałbyś więcej kanałów SD plus 7 szt. HD i dekoder ?

ps. co do "N" wszystko fajnie do momentu gdy chcemy używać 1 telewizora, dopóki nie wprowadzą multiroom'ów to niestety ja muszę z 3 tv "siedzieć" w Vectrze :(.
 

zyrek

New member
kri99 napisał:
Jakość sygnału vectry to żenada , dopiero teraz to widzę naprawdę.
W Vectrze zmieniając kanały obraz mi się rozciągał różnie : czasami po 6 sekundach czasami wogóle , czasami rozciągał się za dużo .

Mam naprawdę dobry TV Panasonica i ustawiony tryb AUTO. -- myślałem że tak ma być-że to wina nadawcy.
Teraz w "n" wszystko działa perfekcyjnie - przełączam kanały i od razu jest obraz w oryginalnych rozmiarach.

Też czytałem o problemach z obcinaniem obrazu i dostosowaniem go do tv.U mnie trwało to ok 30 sekund, nic nie jest obcinane prócz reklam i niektorych programów głównie na tvn-ie z tego co sie orientuję tak są nadawane po prostu.

Co do kosztów się nie wypowiadam, bo specjalnego rozeznania nie robiłem. Zależało mi na jendym kablu tv i net i jestem zadowolony. Mój znajomy porównując oferty kablówek Vectra, UPC, Aster stwierdził ,że ta pierwsza ma najkorzystniejszą ofertę.
 

janusz

New member
Bez reklam
do 4 stycznia na kanałach 325-328 leci paczba FilmBox, w tym Filmbox HD. Troszką filmów w HD nie zaszkodzi.

Jestem rozbawiony jak ktoś twierdzi, że jest różnica w jakości między N-ką i Vectrą. Obie firmy korzystają z tych samych dekoderów i jakość jest identyczna (jak nie trzeba składać reklamacje). Jak jeszcze czytam, że płaci 90 zł za miesiąc i ma pakiet złoty. Ja płacę 100 zł za pakiet platynowy z dekoderem HD plus internet 2mb, gratis programy analogowe we wszystkich TV, a jak zechcę to za 5,90 miesięcznie mogę mieć dodatkowy dekoder (za 15,90 dodatkowa nagrywarka).
 

Q.bak

New member
janusz napisał:
gratis programy analogowe we wszystkich TV
wcale nie są gratis, powinieneś płacić po 10% wartości pakietu za każdy dodatkowy TV. (a że nie płacisz bo o tym nie wiedzą to inna sprawa)
janusz napisał:
a jak zechcę to za 5,90 miesięcznie mogę mieć dodatkowy dekoder (za 15,90 dodatkowa nagrywarka).
a tu kolejne minięcie się z prawdą.
Jeśli chcesz dekoder pvr to płacisz 15,90 za sam dekoder + 5,90 za multiroom, czyli razem 21,80.

I nie pisz czegoś takiego, że śmieszy Cię, że ktoś płaci 90 zł za miesiąc i ma pakiet złoty.
Promocje były różne, może się nie interesują, nie chodzą co chwile do boku sprawdzać czy nie ma jakiejś nowej oferty a poza tym, zauważ że na stronie nie ma cennika pakietu złotego bo jego cena zależy od lokalizacji, tam gdzie nie ma konkurencji jest drożej.
 

janusz

New member
Bez reklam
Przyznaję racje!
Analogowe niby sie dopłaca, ale Vectra sama udaje, że ich nie ma bo przy montażu interenetu zrobili mi bez opłaty gniazd na 3 TV. Co ciekawe za drugi dekoder płaci się 5,90 , ale abonament nie drożeje, choć oczywiste, że są 2 TV.
Z nagrywarką PVR też masz rację, miałem na dziś umówiony odbiór, ale na szczęście centrala rozesłała maile i już wszystko jasne. PVR zawsze występuje jako pierwszy dekoder, nawet jak masz już jakiś, to musisz go na nowo aktywować jako drugi i zapłacić za aktywację 99zł SD +5,90 na m-c (149 za HD+9,90).

Nie zmienia to jednak mojej opinii, iż kablówka ma więcej zalet od satelity, których miałem kilka w tym na abonament i "edukacyjne". Jakość jak się nic nie spieprzy (a może to zrobić również kablówka) jest bardzo zbliżone, niuanse zależą od dekodera i oprogramowania (bardzo było to widoczne z początków Polsatu, gdy nowe oprogrmowanie powodowało nawet lepszy odbiór przy złej pogodzie). W moim przypadku nie miałem nigdy problemów z sygnałem kablówki, a satelity potrafiły przy burzy i mrozach odmawiać posłuszeństwa. Oferta programowa i cena przy łączeniu usług z internetem i telefonem to też mocna strona kablówki, przyznję jednak, że widząc niektóre oferty kablówek z różnych miast to różnie bywa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry