Telewizja VECTRA w HD

Q.bak

New member
fajny52 napisał:
Czy w ramach jednego Abonamentu za pakiet "złoty" można dostać dwa dekodery do TV? Jesli nie to czy w ofercie Vectry jest usługa "multiroom"?
Póki co, tylko na Śląsku jest taka możliwość. Jak skończą się testy to usługa zostanie wprowadzona dla wszystkich.
 

Q.bak

New member
Dekoder Vectry to dekoder ADB z oprogramowaniem Vectry.
Gniazda Ethernet i USB są opcjonalne i w Vectrze nie są aktywne
 

Nexsusone

New member
co z tym HDCP

Przyniosłem dzisiaj dekoder Vectry HD, podłączyłem do TV Panasonic 50TX10Y przewodem HDMI i ... Kicha. Pokazała sie informacja, iż telewizor nie posiada zabezpieczenia HDCP - dziwne !!!. Jak podłączam porzez złącze Scart to jest obraz (co prawda na niższych rozdzielczościach), jak podłączę przez HDMI to brak sygnału i komunikat o HDCP. POMOCY !!!.
 

pispil

New member
Vectra problemy

u mnie dziś też nie ma EPG a poza tym nie mogę podłączyć lg do dekodera przez hdmi przez euro działa jak obejść ten błąd hdcp?
 

pispil

New member
Vectra problemy

a propos przy podłączeniu dekodera przez euro z lg mam efekt tzw duchów na każdym kanale co to może być pomocyy
 

Krzychu1

New member
Niektóre kable HDMI tak mają....
też taki przypadek miałem.... zmieniłem kabel i... wsio jest oki.
acha... nie wiem co to jest "efekt duchów".... ;)... już się boję... :D
 

smolnicki

New member
Vectra i HD

Nexsusone napisał:
Przyniosłem dzisiaj dekoder Vectry HD, podłączyłem do TV Panasonic 50TX10Y przewodem HDMI i ... Kicha. Pokazała sie informacja, iż telewizor nie posiada zabezpieczenia HDCP - dziwne !!!. Jak podłączam porzez złącze Scart to jest obraz (co prawda na niższych rozdzielczościach), jak podłączę przez HDMI to brak sygnału i komunikat o HDCP. POMOCY !!!.


Nurtuje mnie twoje pytanie. Od kiedy Vectra jest w HD. Przecież to niemożliwe.Jedynie telewizja 'N; nadaje w hd i to nie wszystkie kanały. No jeszcze najnowsza Polska TY ale w bardzo ograniczonym zakresie oraz Polsat.Możesz mieć dekoder HD ( pewnie Simensa) ale on przesyła sygnał co prawda cyfrowo ale nie w HD bo to jest jedynie MPEG-2 a to nie ma nic wspólnego z HD. Oczywiście dekoder ma funkcję HD ale co z tego gdy sygnał wysłany, powtarzam jest w MPEG-2. W związku z tym możesz podłączyć jedynie euro scart a jak podłączysz HDMI to telewizor( jeśli jest HD) przeskaluje na zwykłe DVD czyli wyświetli tylko cześć ekranu tzn. tyle ile zajmą piksele w MPEG-2.( 720x480)
Ja mam też dekoder HD z Dialogu i tam jest funkcja włączenia HD ale co z tego gdy nie wysyłają sygnał w MPEG-4. Na pytanie kiedy to będzie odpowiedzieli mi ,że na pewno nie w tym roku. Informacje na temat platform cyfrowych są na najnowszych postach, trzeba tylko poszukać.
Pozdrawiam.
 

JackS.

New member
Bez reklam
smolnicki napisał:
Nurtuje mnie twoje pytanie. Od kiedy Vectra jest w HD. Przecież to niemożliwe.Jedynie telewizja 'N; nadaje w hd i to nie wszystkie kanały. No jeszcze najnowsza Polska TY ale w bardzo ograniczonym zakresie oraz Polsat.Możesz mieć dekoder HD ( pewnie Simensa) ale on przesyła sygnał co prawda cyfrowo ale nie w HD bo to jest jedynie MPEG-2 a to nie ma nic wspólnego z HD. Oczywiście dekoder ma funkcję HD ale co z tego gdy sygnał wysłany, powtarzam jest w MPEG-2. W związku z tym możesz podłączyć jedynie euro scart a jak podłączysz HDMI to telewizor( jeśli jest HD) przeskaluje na zwykłe DVD czyli wyświetli tylko cześć ekranu tzn. tyle ile zajmą piksele w MPEG-2.( 720x480)
Ja mam też dekoder HD z Dialogu i tam jest funkcja włączenia HD ale co z tego gdy nie wysyłają sygnał w MPEG-4. Na pytanie kiedy to będzie odpowiedzieli mi ,że na pewno nie w tym roku. Informacje na temat platform cyfrowych są na najnowszych postach, trzeba tylko poszukać.
Chyba jak na razie przeszukałeś archiwa do 2006 roku. Mamy już rok 2009.
 

Nexsusone

New member
Do smolnicki

W Kielcach (stan na 08.11.2009 anno domini) jest w telewizji kablowej VECTRA siedem programów HD za friko (opłata za dekoder 5,9zł miesięcznie).
 

smolnicki

New member
JackS. napisał:
Chyba jak na razie przeszukałeś archiwa do 2006 roku. Mamy już rok 2009.


Dzięki za informacje, jednak Vectra wyprzedziła Dialog. Zasięgnę informacje u źródła i jeżeli tak jest to trzeba porzucić dialog. Ma już dość MPEG-2 bo na MPEG-4 jest również kolor bogatszy nie tylko rozdzielczość i w ogóle jestem zachwycony obrazem z mojej kamery HD. A telewizję jak dotąd nie mogę oglądać w HD.
Pozdrawiam forumowiczów. Jednak na coś się przydaje. Smolnicki.
 

smolnicki

New member
Krzychu1 napisał:
Niektóre kable HDMI tak mają....
też taki przypadek miałem.... zmieniłem kabel i... wsio jest oki.
acha... nie wiem co to jest "efekt duchów".... ;)... już się boję... :D

a tu zgadzam się w 100% jakość kabla ma zasadnicze znaczenie. Musiałem kupować trzy razy ten kabel i dopiero markowy działa bez zarzutu.
 

szyszunia

New member
bbc

Mam pytanie do wszystkich abonentów vectry: czy w ofercie cyfrowej można wyłączać polski dźwięk na kanałach bbc? To opcja której szukam u różnych operatorów i nikt (oprócz tpsy, z której już uciekłam) niemoże mi tego zapewnić.
 

adams48

New member
Witam. Zadałem to pytanie w innym wątku (Spray-Vectra), ale brak odzewu, więc liczę że tu znajdę rozwiązanie.

Mam problem z nowym dekoderem HD. Mam go podłączonego jednoczesnie do TV (HDMI) oraz do nagrywarki DVD/HDD (SCART). Jak wiadomo (info na stronie Vectry oraz w instrukcji), muszę recznie przełączać OUTPUT pomiędzy tymi dwoma wyjściami (bo dekoder daje sygnał w danym momencie tylko na 1 z nich).

I tu moje pytanie - żeby sygnał szedł przez SCART/RGB musi być cały czas włączony TV, bo inaczej na dekoderze wyświetla się napis "HDCP" i sygnał SCART/RGB znika. Pomaga też wyjęcie wtyczki HDMI z dekodera - wtedy jest OK.

Jak to ustawić, żeby było dobrze ?

Pozdrawiam
P.
 

Q.bak

New member
Niestety się nie da, jeśli przy wyłączonym TV i podpiętym kablu hdmi pojawia się błąd HDCP (co jest dość dziwne bo niektórym się pojawia a mi np. nie), tzn że dekoder wykrywa że ma połączenie poprzez hdmi i musi sobie wynegocjować HDCP. Spróbuj zamiast wyciągania wtyczki HDMI wyłączyć TV z prądu. Wiem, że to dość uciążliwe ale chyba nie ma innego sposobu.
 

adams48

New member
Dzięki. Załamałeś mnie. Dzwoniłem też na infolinię. Ale poziom wiedzy "experta" załamał mnie jeszcze bardziej.

Pozdrawiam
P.
 
Ostatnia edycja:
Do góry