Telewizja VECTRA w HD

mg30906

New member
Witam ,

jako ze Vectra przejmuje/przejeła spray , zaproponowano mi dekoder Hd pakiet plantyna itd = umowa na 24mce cena 114 pln z inter 8mb

w zwiazku z tym mam pytania :

1.czy prawda jest że nie bede mógł ogladać dwóch róznych kanałów na 2 telewizorach ??

2.czy internet jest stabilny i wykupiona prędkośc jest taka za jaka sie płaci ??(w Spray'u bywało z tym różnie? czy maja częste problemy techniczne ?

3. czy jakość jest obrazu ,poza HD jest ok?

4. czy dekoder jest przyjazny w uzytkowaniu dla dzieci i żon ;)
5. czy można pod dekoder zapogramować pilota Logitech'a
6. czy bede mial problemy z PS3 i siecią ?

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ad.1 - prawda
ad.2 - jest stabilny
ad.3 dla mnie jest w 90% bardzo dobra
ad.4 . tak
ad.5 nie sprawdzałem - ale o ile wiem -Tak.
ad. 6 - nie rozumiem.
 

vip_1

New member
1.czy prawda jest że nie bede mógł ogladać dwóch róznych kanałów na 2 telewizorach

nie, na jednym TV masz sygnał cyfrowy z dekodera, na drugim TV sygnał bez dekodera tzn. słabsza jakość mniej kanałów, istnieje możliwosc wykupienia kilku dekoderów usługa multiroom
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
vip_1 napisał:
1.czy prawda jest że nie bede mógł ogladać dwóch róznych kanałów na 2 telewizorach

nie, na jednym TV masz sygnał cyfrowy z dekodera, na drugim TV sygnał bez dekodera tzn. słabsza jakość mniej kanałów
A dokładniej; jest nadawany równolegle sygnał analogowy i bedziesz mial tylko to co było na "starej stacji|" czyli tzw. pakiety "nie cyfrowe" np. P.STALOWY
 

juby456

New member
Panowie pytanko-czy sa problemy przy podłączeniu dekodera HD kablem HDMI do Samsunga 40LE656.Czytałem że są różne problemy z podłączaniem dekodera i trzeba się ratować componentem.
Proszę o odpowiedź właściciela tego TV
 

vip_1

New member
modelk56 napisał:
A dokładniej; jest nadawany równolegle sygnał analogowy i bedziesz mial tylko to co było na "starej stacji|" czyli tzw. pakiety "nie cyfrowe" np. P.STALOWY

nie dokładnie tak, osobiście mam platyne cyfrową na jednym TV, a na drugim prawie wszystkie kanały z platyny w analogu oszywiście bez HD
 

Metroid

New member
Witam

Dawno nic nie pisałem na forum ale dzisiaj potrzebuje pomocy.
Od wczoraj jestem posiadaczem telewizji HD z Vectra wcześniej miałem N.
Kanały sd wyglądają podobnie jak z N jednak kanały HD są sporo gorsze :(
Dekoder przestawiłem na 1080i ustawiłem format 16:9 kabelek hdmi i jakosc sygnału pokazuje bardzo dobra jednak kanały hd są jakby za taka mgiełka.
Nie jestem w temacie hd za dobry wiec nazwać tego nie umie, podobne to troszkę do kompresji jaka występuje w filmach na pc
Macie może jakieś pomysły jakby poprawić jakość tak żeby kanały hd były krystaliczne jak w N
Dzięki bardzo.
Pozdrawiam

ps.
do czego słuzy tryb QUAM w opcjach siła sygnału ?
Mam tam 64, 128, 256 jednak tylko w trybie 64 mam sygnał
 

Krzychu1

New member
U mnie na Samsungu UE40B7000... kanały HD są jak żyleta....
Powinieneś dobrze poustawiać swój TV... bo z tunera sygnał jest bardzo dobry... :bober:
 

sabe9

New member
witam,
mam niestety podobne doświadczenia jeśli chodzi o vectrę.
wcześniej miałem kablówkę spray, obraz w HD (np. TVN HD, DISCOVERY HD, NATIONAL GEO. HD - rewelka, żyleta)... jednak po zmianie na vectrę niestety... artefakty, ziarnistość, tak jakby dużo niższy bitrate. szczególnie w tle, bo na pierwszym planie jeszcze jakoś jest nieźle.

coż... chyba wezmę N-kę, a dekoder vectry pójdzie do sypialni tam też stoi LCD tylko że 26 cali, więc może nie będzie to zbyt dokuczliwe...

pzdr
seb
 

sebmis

New member
pomęcz vectrę może masz kłopoty z sygnałem, u mnie po zmianie ze spraya na vectrę nie dało się oglądać, okazało się że był za mocny sygnał i dekoder vectry nie dawał sobie rady, szczególnie w HD.
 

fajny52

New member
Czy w ramach jednego Abonamentu za pakiet "złoty" można dostać dwa dekodery do TV? Jesli nie to czy w ofercie Vectry jest usługa "multiroom"?
 

eltebe

New member
fajny52 napisał:
Czy w ramach jednego Abonamentu za pakiet "złoty" można dostać dwa dekodery do TV? Jesli nie to czy w ofercie Vectry jest usługa "multiroom"?
www vectra pl//pdf/cennik_glowny pdf (spacje na . zamien)
tam masz ceny jak masz watpliwosci dzwon do nich ;)
 
Do góry