Telewizja VECTRA w HD

Qubus

New member
saint123 napisał:
Tylko zanim się dojdzie do tej opcji trzeba kliknąć 9x , potem wybrać , a to kolejne 3-4kliknięcia , potem zatwierdzenie, wyjście z menu itp itd... masakra :p zdąże dojść i kliknąć już to co potrzebuje :rolleyes:
A próbowałeś makro/sekwencji ? Poza tym czasami są kody przycisków które w fabrycznych pilotach nie ma - u mnie np. w Logitech Harmony 555 były kody do telewizora gdzie od razu ustawiały poszczególne wejścia HDMI bez łażenia po menu i wybierania.

Co do samego dekodera Vectra-8500 C (ADB) to jedyną rzecz jaką można zarzucić to dłuugie uruchamianie się po włączeniu do prądu. Przez ładne kilkadziesiąt sekund nic się nie dzieje, żadnego znaku co trzeba uwzględnić w ustawieniu sekwencji włączania urządzeń.
Tutaj pytanie - w instrukcji do dekodera sd na czerwono jest informacja o nie wyłączaniu urządzenia "z prądu". W instrukcji do 8500 nie ma takiej informacji - czy można spokojnie wyłączać z zasilania dekoder z innymi urządzeniami ?

Co do samej Vectry to trochę za mało programów HD - szkoda że nie ma Discovery HD, do tego zdarzają się zakłócenia dźwięku "trzeszczenie w pewnych zakresach" w National Geographic HD. Ponieważ w tym roku jeszcze F1 nie będzie w HD więc odpuściłem sobie pakiet "sport na ostro" i sama "platynka" mi wystarcza. Ogólnie jestem jak narazie zadowolony.

ps. Jedna rzecz mnie doprowadza do szału jeżeli chodzi ogólnie o polskich nadawców tv - każdy "formatuje" obraz jak chce :( .
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Qubus napisał:
A próbowałeś makro/sekwencji ? Poza tym czasami są kody przycisków które w fabrycznych pilotach nie ma - u mnie np. w Logitech Harmony 555 były kody do telewizora gdzie od razu ustawiały poszczególne wejścia HDMI bez łażenia po menu i wybierania.
Akurat funkcje makro wykraczają poza pilot z Onkyo :p i tak zadziwiająco dużo potrafi zrobić w porównaniu jak widzę nawet tutaj na forum z innymi pilotami universalnymi.
Hmmm w sumie zawsze mam przy sobie PDA , w nim NoviiRemote, a tam idzie takie cudawianki robić jak w Twoim Harmony więc może się pokusze i zmiane rozdziałki nim będe robił :)

Qubus napisał:
Co do samego dekodera Vectra-8500 C (ADB) to jedyną rzecz jaką można zarzucić to dłuugie uruchamianie się po włączeniu do prądu. Przez ładne kilkadziesiąt sekund nic się nie dzieje, żadnego znaku co trzeba uwzględnić w ustawieniu sekwencji włączania urządzeń.
tu akurat nie mam zastrzeżeń, odbiorniki z N'ki czy inne na linuxie też się troche czasu uruchamiają...
Patrz, na PC gdzie są b.szybkie procki Linux się uruchamia ok 1min, więc tutaj, na sporo wolniejszym CPU w STB można mu to wybaczyć.
Wkońcu on włącza dwie rzeczy:
Wpierw przez ok 40-60sek boot linux'a, sterowników, platformy java , a potem już na gotowym środowisku odpala się soft ( wtedy widać już plansze vectry i ładowanie - widoczne tylko przez analog, przez hdmi nic nie widać )

Qubus napisał:
Tutaj pytanie - w instrukcji do dekodera sd na czerwono jest informacja o nie wyłączaniu urządzenia "z prądu". W instrukcji do 8500 nie ma takiej informacji - czy można spokojnie wyłączać z zasilania dekoder z innymi urządzeniami ?
W technisatach jest ta informacja o nie wyłączaniu z jednej prostej uwagi... są strasznie felerne/zawodne w nich zasilacze impulsowe ( na co dzień można zauważyć, że sporo się grzeją ) ja już mam 2gi egzemplarz ...
Przez 2lata bez problemu u mnie chodził, gdy załatwiłem sobie STB HD starszego technisata chciałem przepiąć do drugiego tv,,, niestety już się nie włączył :mrgreen:
Podejrzewam, że zbyt duża temperatura działania na codzień doprowadza do wyschnięcia kondensatorów w sekcji zasilania, gdzie jak stb jest uruchomiony większych problemów niema bo nie potrzeba mu aż tak dużo mocy, ale po wyłączeniu z prądu już są problemy. Zasilacz nie wyrabia, żeby go włączyć spowrotem...
Oczywiście gdy ten technisat jest nowy to nie ma problemu z wyłączaniem, ale po 2-3latach lepiej uważać, żeby przypadkiem nie wyłączyć go z prądu...

Co do STB HD ADB-5800 bez problemu można go wyłączać. Nie zauważyłem, żeby zasilacz się nagrzewał czy coś innego.
Co do obawy przez zepsuciem samego softu też nie powinno być problemów: sam linux i sterowniki czyli można by rzec "podstawa" na której uruchamia się soft vectry jest nie do ruszenia, działa tylko w trybie odczytu więc jedyne co to może skopać się soft ,,, a jak to się stanie to ściągnie sobie nowy soft automatycznie i się zaktualizuje ;)


Qubus napisał:
Co do samej Vectry to trochę za mało programów HD - szkoda że nie ma Discovery HD, do tego zdarzają się zakłócenia dźwięku "trzeszczenie w pewnych zakresach" w National Geographic HD. Ponieważ w tym roku jeszcze F1 nie będzie w HD więc odpuściłem sobie pakiet "sport na ostro" i sama "platynka" mi wystarcza. Ogólnie jestem jak narazie zadowolony.

ps. Jedna rzecz mnie doprowadza do szału jeżeli chodzi ogólnie o polskich nadawców tv - każdy "formatuje" obraz jak chce :( .
Ja mam obecnie 8 kanałów HD z czego eurosportu i polsatu sport raczej nie ogladam.
W sumie brakuje do kompletu TVP HD, Discovery HD, MTVN HD. W kwietniu ma wejśc Silesia TV HD ale to raczej mało interesujący kanał ( chyba, że ktoś lubi sobie pooglądać farosza, gruby i hałdy w HD :p )
Z Formułą 1 to faktycznie tak spieprzyli sprawe, że szok. Mowa oczywiście o Polsacie... mają ten swój Polsat Sport HD, zamiast na nim w trybie wyłącznościu ( a pare godz. później w zwykłym polsacie powtórki ) puszczać w ładnej jakości, wypromować kanał i całą platforme a wiem, że bez problemu nadają w HD transmisja z F1 to z takim nie wypałem poleceli :|

A było by tyle super opcji, co najmniej z 3-5ścieżek dźwiękowych ( publika, komentarz PL, EN, radio PitStop, itp. )

Kiedyś trzeba przyznać C+ był w tym lepszy dając nawet do wyboru aż 7 nie tylko ścieżek audio, ale i Kamer na poszczególnych kanałach!!!


Co do zakłóceń to sprawdź kable w domu i poziom sygnału w diagonstyce.
Nie może być mniejszy niż ok 30-35% i też nie może być za duży , nie więcej jak 85-90% - wówczas zbyt mocny sygnał przesterował by głowice , co rzadko się zdarza ale jednak występuje czasami.
Jakość sygnału praktycznie w w/w warunkach jest non stop na 100%
Stosunek sygnału do szumu S/N u mnie na 15metrowym kablu od gniazdka abonenckiego wynosi ok 41dB i żadnych problemów z jakością nie znalazłem nawet przy dużych BitRate;ach kanałów HD z dźwiękiem 5.1

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

Qubus

New member
saint123 napisał:
Akurat funkcje makro wykraczają poza pilot z Onkyo :p i tak zadziwiająco dużo potrafi zrobić w porównaniu jak widzę nawet tutaj na forum z innymi pilotami universalnymi.
Hmmm w sumie zawsze mam przy sobie PDA , w nim NoviiRemote, a tam idzie takie cudawianki robić jak w Twoim Harmony więc może się pokusze i zmiane rozdziałki nim będe robił :)
Ja też mam PDA i NoviiR ale wygodniej mi używać dedykowane rozwiązanie np. Harmony :).

saint123 napisał:
tu akurat nie mam zastrzeżeń, odbiorniki z N'ki czy inne na linuxie też się troche czasu uruchamiają...
Patrz, na PC gdzie są b.szybkie procki Linux się uruchamia ok 1min, więc tutaj, na sporo wolniejszym CPU w STB można mu to wybaczyć.
Wkońcu on włącza dwie rzeczy:
Wpierw przez ok 40-60sek boot linux'a, sterowników, platformy java , a potem już na gotowym środowisku odpala się soft ( wtedy widać już plansze vectry i ładowanie - widoczne tylko przez analog, przez hdmi nic nie widać )
OK jeżeli tak ma być to nie ma problemu ale tłumaczenie o komputerach jakoś do mnie nie przemawia. Mój media center z Vistą potrzebuje dokładnie 55 sek od post'a , na slack'u czy ubuntu jest jeszcze szybciej. Mam routery, popcorna i kiss'a z linuksami na pokładzie - żaden nie boot'uje 1,5-2 minut ;). Wg. mnie klient powinien coś widzieć albo na tv albo na panelu urządzenia.


saint123 napisał:
Co do STB HD ADB-5800 bez problemu można go wyłączać. Nie zauważyłem, żeby zasilacz się nagrzewał czy coś innego.
Co do obawy przez zepsuciem samego softu też nie powinno być problemów: sam linux i sterowniki czyli można by rzec "podstawa" na której uruchamia się soft vectry jest nie do ruszenia, działa tylko w trybie odczytu więc jedyne co to może skopać się soft ,,, a jak to się stanie to ściągnie sobie nowy soft automatycznie i się zaktualizuje ;)
Nie no rozumiem zasadę działania takich urządzeń - byłem tylko ciekawy skąd się brał informacja na dekoderze sd. Co do samego softu to chyba jednak potrafi się pogubić albo złą sygnaturę czasu dzisiaj podawali w związku ze zmianą czasu - EPG był godzinę do tyłu.


saint123 napisał:
Ja mam obecnie 8 kanałów HD z czego eurosportu i polsatu sport raczej nie ogladam.
W sumie brakuje do kompletu TVP HD, Discovery HD, MTVN HD. W kwietniu ma wejśc Silesia TV HD ale to raczej mało interesujący kanał ( chyba, że ktoś lubi sobie pooglądać farosza, gruby i hałdy w HD :p )
Tak naprawdę to tylko TVP HD i Discovery HD jeszcze mnie interesuje - "sport na ostro" to jakiś żart w takiej cenie (przynajmniej obecnie gdy F1 nie ma w HD).


saint123 napisał:
Z Formułą 1 to faktycznie tak spieprzyli sprawe, że szok. Mowa oczywiście o Polsacie... mają ten swój Polsat Sport HD, zamiast na nim w trybie wyłącznościu ( a pare godz. później w zwykłym polsacie powtórki ) puszczać w ładnej jakości, wypromować kanał i całą platforme a wiem, że bez problemu nadają w HD transmisja z F1 to z takim nie wypałem poleceli :|
To masz złe informacje bo obecnie F1 oficjalnie nie jest nadawane w HD, niektóre wyścigi są upscalowane na potrzeby F1inCinema, ewentualnie jakieś transmisje testowe. Szefowie F1 nie są zainteresowani HD a szkoda bo 1080i plus DD 5.1 byłoby bardzo przyjemne :).


saint123 napisał:
Co do zakłóceń to sprawdź kable w domu i poziom sygnału w diagonstyce.
Nie może być mniejszy niż ok 30-35% i też nie może być za duży , nie więcej jak 85-90% - wówczas zbyt mocny sygnał przesterował by głowice , co rzadko się zdarza ale jednak występuje czasami.
Jakość sygnału praktycznie w w/w warunkach jest non stop na 100%
Stosunek sygnału do szumu S/N u mnie na 15metrowym kablu od gniazdka abonenckiego wynosi ok 41dB i żadnych problemów z jakością nie znalazłem nawet przy dużych BitRate;ach kanałów HD z dźwiękiem 5.1
Około 70-80% siła sygnału, 100 % jakości (nigdy nie zauważyłem żeby te parametry się zmieniały) S/N 40,9 dB . Kable wszystko optykiem spięte, na innych programach np. TVN HD nic się nie dzieje, nigdy wcześniej nie słyszałem czegoś takiego ani przy mkv ani przy blue-ray. Zakłócenia (szum) słychać tylko przy pewnych dźwiękach np. pod sam koniec spot'a NG HD "reklama" (dźwięk kropli która cofa do góry). Na forum kiedyś widziałem podobne wątki z 2008 - nie wiem co o tym myśleć.
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Qubus , tak w skrócie :) :

Zazdroszcze harmony ale szkoda mi kasy :p Narazie 99% funkcji da się sterować z pilocika Onkyo :)
Więc odświętnie nie zabije mnie ten NoviRemote :p zresztą może raz na miesiąc potrzebuje zmienić rozdziałke ( jak mi sie tyłka już kompletnie nie chce podnieść hehe )


Co do włączania , ciężko mi porównać inne STB poza tym z ADB... na codzień mam tylko do czynienia z N'ką i Vectrą. ( stb z n'ki - pomimo większego softu, bo ma dużo więcej funkcji - włącza się podobnie długo jak nasz , wkońcu to ten sam model )


Plansza pisałem, że jest ... tylko, że nie dorobiona bo tylko przez Analog , w trybie HDMI nic się nie pokazuje.
Taki bug, może to kiedyś dorobią bo od listopada nie ma nowego softu :|
Pewnie do czasu zaktualizowania usług interaktywnych, VoD i innych nie będzie nowego...


Dziwie się, że F1 nie jest w HD :confused: z 5.1 to przesada bo tu nie widze zastosowania, ale obraz jak najbardziej! Przecież z trudem idzie rozpoznać bolidy jak jest ich parenaście na ekranie i zdawać się na komentarz gdzie w tym tłumie np. Kubica się znajduje...


Co do szumu w np. tej reklamie NG HD ,,, postaram się temu przysłuchać ale jakoś nie zauważyłem tego dotychczas,,, może poprostu wyolbrzymiasz? :D NG HD dało takiej marnej jakości sample do tych spotów reklamowych i nie potrzebnie ludzie sobie tym głowe zawracają :p


A od siebie dodam, że dzisiaj włączyli TV Silesia HD.
Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak dobrego sygnału. Co prawda Luxe TV HD to to nie jest ale jakość jest dobra. Na tyle , że chce się żeby w końcu wszystkie kanały SD poznikały i wprowadzili już HD jako standard transmisji :D

Oby coraz więcej i częściej włączali nowe kanały w HD ( w miare jedzenia apetyt rośnie :p )

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
F1 w HD? Jest jakiś temat na forum o tym, trwają jakieś przymiarki, ale chyba jeszcze żadna TV nie nadaje F1 w HD. W każdym razie można poszukac tego tematu na tym forum.
 

Luki27

New member
saint123 napisał:
To co kłuje to: strasznie nie dorobiony i wolny soft ( w porównaniu z N'ką to jesteśmy 100Lat za murzynami, a o JamBox HD to nawet nie wspominam ), menu tunera jest w SD zamiast w HD

Czy ten dekoder jest dużo wolniejszy od Technisata SD (cyfrowego) ??
Czy jest aż taka tragedia ?

saint123 napisał:
, Mleczny obraz wynika, że tuner ma zmniejszoną przestrzeń kontrastu do 16-235 i w połączeniu z TV, który ma pełną skale obraz jest sztucznie rozjaśniany ( na szczęście w samsungu to przewidzieli i można ustawić skale czerni dla HDMI więc obraz mam prawidłowy ),

No właśnie to jest dla mnie największy problem. Miałem plazmę LG gdzie dokuczał mi brak czerni i zmieniłem na plazmę Panasa i teraz jest już nieźle. Boję się jednak, że jak przejdę z Technisata na HD to będzie problem z czernią. Nie znalazłem u siebie w Panasie opcji ustawiania skali czerni (w LG chyba widziałem ? ). Czy mimo wszystko można ustawić podstawowymi funkcjami kontrast/jasnmość obraz tak, żeby był prawidłowy czy pod względem kontrastu może być gorszy niż na dekoderze SD Technisata ???

saint123 napisał:
Aha i bym zapomniał... czemu nie można z poziomu pilota zmieniać rozdzielczości wyjściowej!!! Masarka podchodzić/sięgać do tunera żeby wybrać między trybami HDMI i analogami...
Hmm nie rozumiem, tzn, że żeby oglądać w HD a później SD musisz podejść do tunera ????? Nie czaje...
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam co prawda LCD Samsunga, ale czerń jest super.
Co do zmiany z HD na SD, to źle zrozumiałeś. Dekoder automatycznie odbiera sygnał, a Ty ustawiasz tylko rozdzeilczość jaką ma wysyłać do TV, jak ustawisz 1080i to wszystkie programy, nawet SD, zostaną przeskalowane do 1080i (podobnie jak ustawisz inną rozdzielczość np. 720p). Nawiasem mówiąc, kolega saint123 chyba jeszcze nie radzi sobie dekoderem, bo zmianę rozdzielczośći można wykonać z pilota. Trzeba jednak wejść w menu, natomiast na dekoderze jest przycisk bezpośredniej zmiany. Tylko po co to komu? Raz ustawiasz rozdzielczość do swojego TV i do wymiany TV nie zmieniasz.
 

zdzisiekt

New member
Mam pytanie, może trochę głupie ale tak z czystej ciekawości... Czy dekoder HD z vectry VEC-5800C można podłączyć bezpośrednio do monitora panoramicznego LCD z gniazda hdmi + przejściówka na DVI i uzyskać obraz, czy to jednak musi być odbiornik TV ? Może już gdzieś o tym ktoś pytał ale ja nie zauważyłem. No i oczywiście czy w razie niepowodzenia nie będzie "skutków ubocznych" dla sprzętu.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie musi być to TV, bo TV to Tuner+Monitor. Korzystając z dekodera nie potrzebny Ci tuner w TV, bo działa ten w dekoderze. Niestety nigdy nie stosowałem przejściówki HDMI/DVI, ale obraz powinien bez problemu działać, dźwięk musisz połączyć optykiem lub stereo analogiem.
 

zdzisiekt

New member
janusz napisał:
Nie musi być to TV, bo TV to Tuner+Monitor. Korzystając z dekodera nie potrzebny Ci tuner w TV, bo działa ten w dekoderze. Niestety nigdy nie stosowałem przejściówki HDMI/DVI, ale obraz powinien bez problemu działać, dźwięk musisz połączyć optykiem lub stereo analogiem.
Dzięki za odpowiedź. Ja w tej chwili korzystam z dekodera przesyłając sygnał za pomocą przewodów component do tunera zewnętrznego AverMedia Box 1080i i dalej na monitor kablem DVI. Dźwięk mam puszczony do wieży stereo. Wszystko byłoby ok gdybym mógł jeszcze uzyskać rozdzielczość chociaż 720 a już nie mówiąc o 1080i. Wymieniałem kable na te z wyższej półki ale tylko zyskałem na jakości wizji a z wyższej rozdzielczości nici. W tej chwili "morduję" swój sprzęt i nie mogę z niego więcej wydusić niż 576i lub 576p. Może właśnie jak puszczę sygnał bezpośrednio na monitor to uzyskam wyższe rozdzielczości. Pisałem już o tym w innym poście na forum ale widocznie nie trafiłem w odpowiedni dział i nie było zainteresowania.
 
Ostatnia edycja:

zdzisiekt

New member
Dziś zakupiłem sobie kabelek HDMI/DVI, podłączyłem bezpośrednio do monitora i niestety nic z tego nie wyszło. Jednym słowem takie rozwiązanie: dekoder -monitor nie współpracują ze sobą, musi to jednak być tuner. Musiałem wrócić do ustawień przed tą próbą czyli dekoder - tuner (AverMedia) AVerTV DVI Box 1080i - monitor 19" z DVI (panorama). Tak jak pisałem wcześniej - ciągle nie mogę uzyskać rozdzielczości 720 i 1080. Co ja robię źle:roll:
 

TigerInginier

New member
Nie wiem czy dobrze rozumiem: "nie mogę uzyskać rozdzielczości 720 i 1080" ale ja rozumiem to tak: Podłączyłeś dekoder do wy HDMI z dekodera vectry - przejsciówka DVI i do monitora 19" . Monitor rozdzielczosć 1440x900 a po takim podłączeniu masz obrazek wielkości 720x576 a reszta ekranu czarna? i nie widzisz możliwości żeby obraz był na całym ekranie?
 

zdzisiekt

New member
Troszeczkę wygląda to inaczej: wszystkie rozdzielczości oprócz 720 i 1080 uzyskuję przy podłączeniu dekodera (przewody component) do tunera i z tunera do monitora (przewodem DVI). Oczywiście wszystkie programy ładnie wyglądają ale to jest tylko 576p lub 576i a nie 720 czy 1080. Natomiast przy podłączeniu bezpośrednim kombinacją dekoder/monitor (przewód HDMI/DVI lub przejściówka HDMI/DVI+przewód DVI) nic nie daje. Na wyświetlaczu dekodera wyświetla się napis HDMI ale na monitorze nie ma zupełnie nic. Dodatkowo na wyświetlaczu dekodera wyświetla się w prawym dolnym rogu mały czerwony trójkącik ostrzegawczy o błędzie.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Może być problem. Dekoder wysyłając sygnał przez HDMI w rozdzielczości HD domaga się od monitora potwierdzenia zgodności z certyfikatem HDCP, a przy przejściówce HDMI/DVI nie dostaje takiej informacji. Może ktoś pomoże koledze, bo brak mi pomysłu jak to rozwiązać.
 

zdzisiekt

New member
Też podejrzewam, że to właśnie ta zgodność z HDCP robi problemy. Nie tylko sprawa podłączenia dekodera bezpośrednio do monitora ale i dekoder/tuner/monitor to też sprawka HDCP. Niby tuner pracuje we wszystkich rozdzielczościach (zgodnie z nazwą i instrukcją obsługi) ale jednak z dekodera mam tylko max. 576p.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to śmiało, nie mam nic do stracenia i będę próbował.
 
Ostatnia edycja:

MirekMax

New member
Pytanko, po podłączeniu dekodera hd tv informuje, iż nie ma transmisji telegazety, przez dekoder jest txt. Co zrobić aby tv widział txt?
 

korel11

New member
Wystarczy rozdzielacz sygnału antenowego: połącz TV nie tylko z dekoderem, ale i dodatkowo, równolegle kablem antenowym przez rozdzielacz prosto do gniazdka kablówki.

Teletekstu z dekodera DVB-C po HDMI/SCART/S-Video lub componencie raczej w TV nie zdekodujesz, chyba, że sam dekoder przepuszcza teletekst lub ma opcję jego odczytu (jak Humaxy w należącym teraz do Vectry Sprayu). Wówczas wystarczy odszukać przycisk TXT w pilocie od dekodera ;-)

Pozdrawiam
korel
 

vip_1

New member
DOSTAŁEM POCZTĄ INFO OD 01.09.09 VECTRA IDZIE DO GÓRY, pakiet złoty 65,90 ,platynka 79,90(8 zł do góry + dekoder) wkrótce abonentom pakietu od "złotego" udostępnią kanał MOVIES24
icon_eek.gif
(za 8 zł
icon_question.gif
) na koniec dodali ...liczymy ze juz wkrótce bedziemy mogli zaoferowac panstwu jeszcze bogatszą ofertę i nowe wygodne usługi(E-FAKTURA) Dziekujemy za zrozumienie
 
Do góry