Telewizja VECTRA w HD

janusz

New member
Bez reklam
Ciekawa dyskusja, proponuję by każdy napisał co odkrył, nawet jeżeli niektórym wydawać się może oczywiste, innym może się przydać.

Karty chyba sie nie da użyć z TV, ani z innym dekoderem, podobno karta jest sparowana z dekoderem.
Nie ma szans na żadne odkodowanie dodatkowo płatnych programów.
W pakiecie platynowym są 3 kanały HD bezpłatnie, w pakiecie złotym tylko TVN, a NG i Luxe są płatne.

Fila77, czy 2 mb to już razy dwa, czy dopiero Ci przyśpieszą? Brałeś w aktualnej promocji za 14,90? Ja mam 1 mb za 103 zł, ale mają podwoić w ciągu tygodnia.
Co do dekodera to będę go bronił, w N-ce też początkowo wytykali mu wiele wad, a w nowym sofcie działa tam dobrze. Soft w Vectrze to faktycznie porażka. Ale soft można poprawić. Kiedyś pobierałem często softy do fergusona, z netu, tam każdy soft był inny, niektóre zupełnie się zawieszały.
 
Ostatnia edycja:

fila77

New member
janusz napisał:
Fila77, czy 2 mb to już razy dwa, czy dopiero Ci przyśpieszą? Brałeś w aktualnej promocji za 14,90? Ja mam 1 mb za 103 zł, ale mają podwoić w ciągu tygodnia.
quote]

w sumie to nie wiem ile powinno byc z ta predkoscia, myslalem, ze 2MB a jak zmierzylem to prawie 4MB w dzien wieczorami zwiekszaja jeszcze bardziej

nie wiem czy to promocja czy nie, podpisalem umowe na 12miesiecy i taka jest cena paczki
 

kubszton

New member
Ok, przeszedłem na platyne. Wg. moich kalkulacji bardziej się opłaca, jest tylko jedno ale... W Kielcach internetu powyżej 2 Mb po prostu nie ma w ofercie :|
W związku z tym oprócz kilku kanałów więcej nie otrzymałem obiecywanych dwukrotnych "przyspieszeń".
Wg pani w okienku, w naszej "wiosce" 6 Mb wycofali całkowicie :(
A przydałoby się chociaż te 4 Mb.... :)
 

kubszton

New member
Aha, zapomniałem dodać - dla wszystkich czytających z Kielc i okolic posiadających vectre - przez najbliższe kilka miesięcy żadnych przyspieszeń internetu nie planują :(

I pomyśleć że UPC ma już 20 Mb za 149 zeta.... ehhhh.... :|
 

Boodzisz

New member
koledzy czyli pakiet platynowy to dodatkowo 14,90 kilkanascie kanałów sd 3 hd i podwojony internet??
+ co miesiac dekoder za 5,90?

A co do dekodera czy ma ktos jakies info kiedy nastepna aktualizacja softu?
Korci mnie juz dluzszy czas ale nie chciałbym zamienic siekierki na kijek.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
kubszton napisał:
Ok, przeszedłem na platyne. Wg. moich kalkulacji bardziej się opłaca, jest tylko jedno ale... W Kielcach internetu powyżej 2 Mb po prostu nie ma w ofercie :|
W związku z tym oprócz kilku kanałów więcej nie otrzymałem obiecywanych dwukrotnych "przyspieszeń".
Wg pani w okienku, w naszej "wiosce" 6 Mb wycofali całkowicie :(
A przydałoby się chociaż te 4 Mb.... :)
Nawet jak nie mają w ofercie 6 Mb to wydaje się, że skoro podpisali z Tobą umowę na pakiet platynowy, to mają obowiązek podwoić prędkość. U mnie zrobili to dokładnie po tygodniu. Miałem 1 Mb teraz jest 2 Mb.
 

kubszton

New member
janusz napisał:
Nawet jak nie mają w ofercie 6 Mb to wydaje się, że skoro podpisali z Tobą umowę na pakiet platynowy, to mają obowiązek podwoić prędkość. U mnie zrobili to dokładnie po tygodniu. Miałem 1 Mb teraz jest 2 Mb.

Zgadzam się z Tobą w 100%, ale wg wszystkich obecnych w tym kieleckim śmiesznym punkcie - pywyżej 2 MB internetu w Kielcach nie ma wogóle... :( Przynajmniej nie przez najbliższe kilka miesięcy... :|
 

geroj0

New member
Panowie bylem wczoraj na kawce u znajomych maja n zobaczylem tvp HD tvn HD eurosport HD miodzio wszystkie i znow mam dylemat.Wchodzic w sport na ostro w Vectrze czy nie ?/ Mam obawy czy kanaly HD w Vectrze beda tej samej jakosci co n czy beda gorszej jakosci jak to w kablowce ?Doradzcie cos bo to wstyd miec tv hd a nie miec zadnych kanalow HD.Dodatkowo ta jakosc extreme i espn mnie zalamuja w n jest nasn wiec cos tam wskoczy nowego.Mam obecnie platyne w Vectrze.Szkoda wtopic sie na pol roku w sport na ostro i zalowac ze nie wzialem n.Pomozecie podjac decyzje ?Dodam ze promocja w n mnie nie interesuje chodzi mi tylko o kanaly HD glownie eurosportHD w razie czego moge wziasc tylko polsat sport Hd z kablowki jak mi poradzicie n
 

DZ_R

New member
1. Nie widziałem żadnych programów w n-ce, ale wydaje mi się, że w Vectrze powinno lecieć dokładnie to samo. W innym przypadku - gdyby Vectra miała nadawać w jakiejś gorszej jakości - to musieli by w locie przekodowywać transmisję tych kanałów na jakiś gorszy strumień. Nie wydaje mi się, żeby coś takiego robili - ale może się mylę...
2. Moje opinie o kanałach HD w Vectrze:
- National Geographic HD - najlepszy program z tych w HD, prawie cały materiał jest zrobiony w HD
- Canal Plus Film HD - jakość obrazu jest dobra - nawet dla starych filmów
- Canal Plus Sport HD - tutaj oglądam tylko czasami piłkę nożną - ligę angielską lub włoską - transmisje tych meczów są zazwyczaj robione w HD, ale kiedyś jeden mecz z ligi angielskiej wyglądał jakby był w SD.
- Polsat Sport HD - ten kanał nieczęsto oglądam, bo tam są transmisje z jakiś dziwnych dyscyplin sportu: rugby, piłka ręczna itp. Jeden raz oglądałem mecz Legia - Jagiellonia - jakość była bardzo dobra. Raz też oglądałem jakiś mecz siatkówki - jakość była trochę gorsza, ale i tak lepsza niż SD. Więcej na tym kanale nie oglądałem, bo tam nie ma nic ciekawego. Poza tym zwykle program zaczyna się dopiero od 15-tej. Ale chyba wszystkie transmisje są robione w HD.
- Eurosport HD - tutaj najwięcej oglądałem transmisji z turniejów tenisowych - jakość transmisji zależy od organizatora turnieju. Np. ostatni turniej WTA w DOHA, czy wcześniejsze w Wiedniu i chyba Linzu były robione w HD i obraz był bardzo dobry. Ale turniej w Moskwie był transmitowany w SD i taki też leciał w Eurosporcie - jakość była słaba. A transmisja z maratonu w Nowym Jorku - tragedia - była 100 razy gorsza niż TVP1!!!
Wydaje mi się, że na Eurosporcie HD leci stosunkowo dużo transmisji w tej słabszej jakości SD - ale statystyk nie robiłem - napisałem tylko o tych co oglądałem.
 
Ostatnia edycja:

artur_sk

New member
HD a sygnał analogowy

Mam pytanie bo ktoś o takiej możliwości już pisał ale chciałbym mieć pewność: Czy przechodząc z sygnału analogowego na cyfrowy HD nadal jest możliwość równoczesnego korzystania z sygnału analogowego a jeśli tak to czy pakiet programowy jest taki sam?
 

DZ_R

New member
1. Kanały analogowe zostają - u mnie przynajmniej zostały. Od gniazdka antenowego prowadzisz jeden przewód do dekodera, a z dekodera prowadzisz drugi przewód antenowy do TV.
2. Ja zmieniałem analogowy pakiet 'stalowy' na cyfrowy 'złoty' - to liczba kanałów analogowych zdecydowanie mi się zwiększyła - ale nie wiem do ilu, bo ich w ogóle nie ogladam. Pakiet programowy na pewno nie jest taki sam: cyfrowych kanałów mam chyba z 70-80, a analogowych na pewno dużo mniej - chociaż jednych i drugich nigdy nie liczyłem dokładnie...
 

nashaden

New member
W poniedziałek zamówiłem usługę internet + kanał platynowy - oczywiście z dekoderem HD. Dziś odwiedził mnie pan serwisant aby dokonać "podłączenia" sygnału TV (internet z vectry mam od ponad roku) w skrzynce w piwnicy. Przyłączył, a owszem, ale przestał działać internet. Pan wrócił do piwnicy i... zaczął działać internet i cyfra, ale analog za śniegiem. Po kolejnym zejściu wszystko OK. Dodatkowo, wynikła oczywiście pomyłka Pań w biurze, bo Pan przyniósł mi dekoder bez HD. Więc jutro czeka mnie wycieczka do BOK w celu wymiany.

Co do jakości obrazu, to nawet na dołączonym do dekodera no-name'owym kablu SCART (kupiłem B-Tech HDMI, ale ten dekoder ma tylko i/o SCART), obraz jest zauważalnie lepszy od tego po antenie analogowej. Co do jakości kanałów HD to nie wiem - dekoder nie ten, ale jak wymienię to się podzielę wrażeniami.

Ogólne wrażenia: bardzo dobre
 

janusz

New member
Bez reklam
Możesz porównać, jak już dostaniesz dekoder HD, różnicę w jakości obrazu na obu dekoderach (przy programach SD). Moim zdaniem obraz na dekoderze HD jest o klasę lepszy (prZy połączeniu HDMI), ale sporo osób na forum ma odmienne doświadczenia.
Podaj na jakim TV oglądasz.
 

nashaden

New member
Sprzęt a/v jakim dysponuję mam w podpisie: Panasonic 37PV80. Zastanawiam się, czy faktycznie jest różnica w jakości obrazu pomiędzy dekoderem standardowym, a HD. Jeśli tak, to warto go wziąć, jeśli nie - nie opłaca mi się to dla trzech kanałów HD (no chyba żeby się co jakiś czas pozachwycać jakością HD - nie będę przecież non stop oglądał TVN HD i NG HD, he he). Z drugiej strony brak HDMI to porażka w tym dekoderze...
 

janusz

New member
Bez reklam
Dekoder HD na szczęście ma HDMI, zresztą jest to ten sam model dekodera co w N-ce. Sama jokość wykonania jest niezła, a przy dekoderze SD jest super.
Co do obrazu, to na pewno jest inny, wiele osób narzeka na gorsze kolory w dekoderze HD. Moim zdaniem obraz jest może mniej efektowny, ale za to nie ma takiej pikselizacji i jest bardziej szczegółowy. W dekoderze SD trawa to zielona plama (choć wygląda to ładnie, taka równiótka zieleń), natomiast w dekoderze HD obraz bardziej przypomina analog.
 

DZ_R

New member
Ktoś też tak ma (miał)? U mnie na kanałach HD co jakiś czas obraz się zatrzymuje lub znika lub przez moment robi się rozmazany (w takie kwadraty). Tak mi się zrobiło chyba od kilku dni. Dzisiaj to już wogóle nic nie da się oglądać bez nerwów.
Jak patrzyłem na siłę sygnału, to jest ledwo powyżej połowy skali, a kiedyś miałem maksymalną - i wtedy mi wszystko działało...
 

yarox

New member
Tak, wczoraj na Canal+ HD i Canal+ Sport HD zatrzymywał mi się obraz momentami, pzełączając na SD takich sytuacji nie było. Innych HD nie oglądałem (Elbląg).
 

vip_1

New member
chwilowe zatrzymanie występuje tylko na kanałach HD, co do różnic w jakości programów na dekoderach HD i SD jest niemal identyczna, na dekoderze SD lepiej grają kanały SD niż na HD ale tylko jeśli sygnał jest puszczony przez kabel EURO, jeżeli podłączymy dekoder HD kablem HDMI to jakość obrazu jest identyczna jak z dekodera SD, mam obydwa dekodery w domu to sprawdzałem
 

nashaden

New member
Doszedłem do wniosku, że jednak nie będę zmieniać dekodera na HD. Te parę kanałów HD dostępnych w pakiecie platynowym nie jest tego wartych. Tym bardziej, że (jak podają niektórzy) nie ma różnicy w obrazie na kanałach SD, pomiędzy tymi dwoma dekoderami.
 
Do góry