Telewizja VECTRA w HD

kubszton

New member
Ja odebrałem ten dekoder wczoraj, podłączyłem i.... wg mojej opinii (a nie jestem pedantem) obraz jest do d..... :| Na moje oko - identyczny jak z analoga, z tym że jest o ok. 70% koloru mniej. Kanały HD....hmm... ostrość faktycznie dużo lepsza,ale znowu mam wrażenie jakby ktoś ich "niedomalował" :( I jeszcze jedno - - TVN HD faktycznie jest za darmo,ale przymusowo trzeba sobie wybrać jeszcze przynajmniej jeden kanał :/ Więc zdzierstwo na maxa.... Niestety podpisałem umowę na pół roku, bo inaczej się nie da wejść w posiadanie tego wynalazku.
Ps. Prośba do kiki - jak możesz opisz swój przypadek - bo mam zamiar udać się do ich siedziby i reklamować to badziewie.
pozdrawiam serdecznie i przestrzegam ewentualnych chętnych - żadna rewelacja.... "A miało być tak pięknie...." :/
 

Boodzisz

New member
Witam. ja mam analogowa vectre i ten ich smieszny dekoderek ktory dokladali za 10zł. Mam pytanie czy zakup porzadnego ekranowanego Euro poprawi odbiór tv(40zf355)? Czy oplaci sie zakupic ten dekoder hd vectry? Bedzie roznica ? W koncu 10zl nie zrujnuje budrzetu domowego a i TVN HD dodają. Tylko powiedzcie czy warto??
 

Boodzisz

New member
No co jest ludzie. Przeciez vectra to ponad pół miliona użytkownikow.
Potrzebuje dalszych recenzji dekodera HD vectry. Prosze odpowiedzcie na moje pytania z ostanich dwóch postów.
 

Saracen

New member
Ja sobie odpuściłem HD. Nie mam zamiaru tyle płacić za problemy, które mają nawet z nadawanie zwykłego cyfrowego przekazu.
Często szatkownica na ekranie, dekoder często wyświetla komunikat, że nie mam abonamentu cyfrowego i nie mogę nic oglądać. Po pewnym czasie samo się naprawia.
 

Boodzisz

New member
czyli jednak darowac sobie narazie??. Niech to wszystko dopracują. Moze od nowego roku wejdą dekodery z nagrywarką i wtedy VOD bedzie łakomym kaskiem.
Saracen jakim kablem euro masz podlaczone tv. ja uzywam zwyklego tego co byl w zestawie. czy zakup lepszego scarta poprawi jakos obraz w sd???
 

jaceksobczak

New member
Mam dekoder HD. Wcześniej miałem cyfrowy SD , a jeszcze wcześniej analog.
Jeżeli ktoś narzeka na jakość cyfrowego przekazu w porównaniu do analogowego - to ja tego nie rozumiem.
Różnica pomiędzy vectrą analogową a cyfrową jest olbrzymia na korzyść cyfrowej.
Co do HD : ludzie nie po to kupujemy płaskie TV żeby oglądać na nich obraz SD !
Oczywiście nie wszystko jest doskonałe w dekoderze HD / wolne przełączanie kanałów , wolne EPG i parę innych rzeczy/ , ale najbliższa zmiana oprogramowania większość z niedogodności usunie.
Oczywiście cena programów HD jest wysoka . Ale nie ma nic za darmo.
Nie ma co czekać do końca roku na dekoder z nagrywarką , bo nie poprawi on jakości a ci którzy mają dotychczasowy będą mogli sobie wymienić na PVR.
Co do jakości kanałów HD : jest wszystko o.k. . Nie ma żadnych większych problemów technicznych. Obraz na poszczególnych kanałach HD jest zależny od nadawców.
Kanały sportowe nadają SUPER !
Krótko mówiąc : jeżeli nie zrazi Was cena pakietu HD to nie zastanawiajcie się . Po prostu warto.
Powiem krótko : mam wszystkie hanały HD jakie są na vectrze i jak przełączam na SD to aż che się natychmiast wracać na HD. Jakość robi swoje.
 

Boodzisz

New member
A jak masz kolego podłączony dekoder? Przez HDMI-HDMI? Podobno jakis problem z kolorem (słabe nasycenie) wystepuje przy tej konfiguracji.
 

kubszton

New member
Zgadza się, ja korzystam z ustawienia HDMI - HDMI. Wczoraj Vectra udostępniła nowe oprogramowanie (bodajże 2.2). Niestety na nasycenie nie miało to praktycznie żadnego wpływu - nadal jest o przynajmniej połowę gorsze w porównaniu z poprzednim dekoderem SD Technisata. Za to kontrast jakby się troszkę poprawił, chociaż może to moje autosugestia... :/ Jeżeli chodzi o pozostałe zalety nowego oprogramowania - to opisy programów na dole ekranu są teraz większe, bardziej czytelne. EPG nadal uruchamia się długo, jednak już nie aż tak jak wcześniej - i teraz włączanie EPG nie resetuje całego dekodera. Niestety wciąż sam proces ładowania się oprogramowania trwa wieki.... :| Sprzęt mam podłączony do listwy, którą wyłączam na noc, więc za każdym razem musi wczytywać oprogramowanie (które jest na JAVIE) po włączeniu zasilania...masakra :/
Okazało się że mam możliwość wypowiedzenia umowy bez żadnych kosztów, więc potestuje sprzęt do piątku, bo wtedy kończy mi się taka opcja, i najprawdopobniej go zwrócę.
Może 10 zł to nie duża kwota na miesiąc, ale jakoś drażni mnie niedopracowanie funkcji, które w sprzęcie za który przecież trzeba dodatkowo dopłacać, powinny być zdecydowanie lepiej dopieszczone....
Pozdrawiam wszystkich fanów HD ;)
 

Boodzisz

New member
Jak mógłbyś to daj znac w piątek co postanowiłes, i co na to Vectra, moze mają jakies plany dopracowania tych niedogodnosci??
Pozdrawiam.
 

kubszton

New member
Jasna sprawa :) Do piątku jeszcze 2 dni - trochę jeszcze pomęcze ten sprzęt.
Vectra dała mi na piśmie że najpóźniej w piątek go przyjmą, więc tutaj nie powinno być żadnych zgrzytów.
dam znać jak spostrzeżenia w miarę testowania.

Pozdrawiam serdecznie :)

Prośba do admina o przyklejenie wątku.
 

astronaut

New member
Dzisiaj byłem w biurze Vectry pytać się o HD i powiedziano mi żeby się wstrzymać do października z podpisywaniem umowy. Coś ktoś wie co oni kombinują ?
 

geroj0

New member
Nowy kanal w Vectrze to prawdopodobnie TV Silesia

Tyle mi sie udalo wyczytac na necie ze od 1 pazdziernika w Vectrze ma byc TV Silesia ale chyba nie HD.Pozdrawiam
 

kubszton

New member
Witam, dekoder jednak został :) Pomimo stanowczego sprzeciwu Żonki... ;)) Zdecydowałem się na to licząc, że z czasem dopracują błędy, a umowa z Vectrą i tak kończy mi się dopiero w kwietniu, więc te 14 zł więcej na miesiąc nie zrujnuje naszego budżetu. Potem planuję wypowiedzieć umowę i przesiąść się np. na n-ke.
Co do dekodera to zrezygnowałem z luxe.tv hd, (włączyłem go może 3-4 razy przez cały czas użytkowania), na korzyść National G. HD. Jakość jakby troszkę lepsza, jednak głębia koloru to wciąż nie to... :/ Gdy po dłuższym oglądaniu tv odpalam xboxa 360 to mam wrażenie że kolory wypłyną z ekranu.... Panowie w dziale obsługi technicznej Vectry uparcie twierdzą, że to wina mojego telewizora (Samsung LE52F96BD) co oczywiście jest bzdurą, bo przy poprzednim tunerze Technisat'a paleta barw była idealna.
Piszcie jakie są Wasze doświadczenia z tym sprzętem.Moje wrażenia wciąż są przeciętne...
 

Boodzisz

New member
Ja jednak poczekam , moze cos poprawia i dopiero sprawie sobie dekoder.
Zakupilem kabel techlinka ktory nie poprawil obrazu jak dla mnie (może dzwiek, bo nie ma buczenia) . na niektorych kanalach przy dynamicznych scenach obraz zamienia sie w takie trudno zauwazalne ale jednak kwadraciki.
Czy to moze byc wina tv? (40zf355)
Czy raczej instalacji kablowej. Myslalem ze to nieekranowany przewod powoduje takie zakłocenia ale jak widac to nie to.
 

TigerInginier

New member
Ja tez jednak poczekam

Jak czytam o tym ze nasycenie kolorów po hdmi nie takie jak po eurozłoączu - czyli trzaby zaprogramowac preferencje kolorów w TV dla euro i hdmi, jak ogladam przez hdmi to nie ma sygnału analogowego na eurozłączu - czyli z nagrywania wtedy lipa, ceny nie zachecają a do tego jeszcze nie mam tv hd ale to dziś najmniejszy problem w zdobywaniu osprzetu HD - jeszcze poczekam.
Do mojego przedmówcy - kwadraciki przy DYNAMICZNYCH scenach przy przekazie cyfrowym zawsze jakies będą i da sie je zauważyc też w Vectrze która na moje oko ma raczej niska kompresje. Ja tez widze ten sam defekt na swoim 32calowym CRT TV ale tylko gdy przytknę nos do ekranu, z 2-3 metrów juz tego nie widać i jak na SD obraz mam super bo przecierz nie ma nic lepszego do wyświetlenia obrazu SD jak ostatniej generacji telewizor CRT aha i połączenie decoder-TV przez bardzo dobrej jakosci kabel euro z pozłacanymi wtyczkami i kabel gruby jak paluch. U Ciebie na jeszcze większym ekranie i panelu full hd defekt bedzie bardziej widoczny bo oprócz tego ze sygnał już wchodzi do TV "pokwadratowany" to jeszcze skaler w telewizorze robi z małych kwadrwatów wieksze kwadraty i jest to problem niedoprzeskoczenia. W obrazie HD przy dynamicznych scenach z nosem przy ekranie tez można zauwazyc kwadraty tylko ze dużo mniejsze a z odpowiedzniej odległosci niezauważalne
 
Do góry