Telewizja VECTRA w HD

magikKSG

New member
Witam
Od dwóch dni użytkuję nowy dekoder z Polsat Sport HD i TVN.
Obraz rewelacyjny, choć na Polsat HD prezentowane są narazie tylko jakieś montaże testowe.
Umowę podpisałem na pół roku. Po tym czasie umowa jest przedłużana na kolejne pół roku, chyba że ktoś zrezygnuje i, tak to zrozumiałem, można po tym okresie wrócić do starego tunera.
Przy wymianie tunera musiałem dostarczyć też wszystkie kable i oczywiście pilot.

Są dla mnie jednak pewne niedogoności w porównaniu ze starym tunerem:
1. Nie da się zaprogramować tunera na automatyczną zmianę kanałów o określonej porze (np. celem nagrywania)
2. W momencie ustawienia na wyjsciu HDMI wysokiej roździelczości HD nie jest wysyłany obraz na złącze scart, czyli znowu problem przy obsłudze innego urządzenia jak np. nagrywarka. W takim przypadku sygnał video dostepny jest jedynie na złączu component.
3. Czasem przy przełączeniu tunera ze stanu uśpienia zanika dźwięk, trzeba zrestartować tuner na zasilaniu. Ten problem podobno ma być rozwiązany w ciągu tygodnia.

I jeszcze jedna sprawa, której nie potrafię ogarnąć, tzn. zupełnie nie rozumię jak działa zmiana formatu obrazu 16:9 i 4:3 w tym tunerze. Jak ustawię 16:9 to obraz wskakuje z bocznymi pasami, czyli 4:3 (TV jest w tym momencie na 16:9). W przypadku kiedy ustawię w tunerze 4:3 to obraz jest na pełnym ekranie.
A już zupełnie nie wiem o co chodzi w TVN HD. Tutaj obraz jest co chwilę inny: raz na pełny ekran, raz ścięty po bokach, raz ścięty z boku i z góry.

Wniosek jedynie mam taki, że nawet w tych kanałach HD obraz nie jest cały czas nadawany w 16:9

Pozdrawiam
 

zibi2k

New member
Witam
jestem od wczoraj szczesliwym posiadaczem LCD Sony KDL-40W4000 z tunerem MPEG-4 , korzystam z kablowej sieci Vectra, ktora to ostatnio zaczela nadawac rowniez w HD. TV posiada wejscie na moduł dostepu, wiec czy nie wystarczy od dystrybutora sygnalu wykupic sama karte z abonamentem na caly pakiet programow, czy musze dzierzawic od Vectry ich tuner HD (koszt 9,90zl miesiecznie). Gdyby udalo sie to rozwiazac ulatwiloby to obsluge TV, no i zawsze to jedno urzadzenie mniej pod TV. Kodowanie chyba odbywa sie w systemie Conax. Jakiego modułu dostepu najlepiej wtedy uzyc?
Tv znalazl wszystkie programy nadawane cyfrowo przez Vectre, wyswietla informacje o nich, ale oczywiscie nie daje ani obrazu , ani dzwieku (brak karty). Czy ktos juz to cwiczyl z Vectra?
 

krzysiekol

New member
tv hd vectra

witam mam pytanie odnosnie odbioru hd tvn i czasami eurosportu , a mianowicie obraz wyswietlany jest uciety z czterech stron , gora dol i po bokach , wiec wyswietla mi tylko maly kwadrat to jakis koszmar , co prawda nie jest to non stop ale przez wiekszosc czasu, moze ktos wie co z tym fantem zrobic ,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
zmienić formatowanie obrazu pewnie masz ustawione powiększanie, ustaw bez zmian bądź rozciąganie-ustawisz to w ustawianiach dekodera-ustawienia obrazu czy jakoś tak.

Odnośnie vectra hd to zmiana samego dekodera nie przyniosła mi chyba znacznie lepszego obrazu, może trochę się poprawił. TVN HD wiadomo świetnie ale reszta chyba bez zmian bądź trochę się polepszyła.
 

krzysiekol

New member
Liptonosz napisał:
zmienić formatowanie obrazu pewnie masz ustawione powiększanie, ustaw bez zmian bądź rozciąganie-ustawisz to w ustawianiach dekodera-ustawienia obrazu czy jakoś tak.

Odnośnie vectra hd to zmiana samego dekodera nie przyniosła mi chyba znacznie lepszego obrazu, może trochę się poprawił. TVN HD wiadomo świetnie ale reszta chyba bez zmian bądź trochę się polepszyła.



rozciagniecie pomoglo:) dzieki

a jeszcze mam pytanie onosnie braku wyswietlania informacji dotyczacych programu(tytul opis) na pasku informacyjnym dotyczy to tylko na kanalach hd, na pozostalych wyswietla wszystko ok
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
u mnie to samo, trzeba pytać vectry ja może w wolnej chwili się tym zajmę, jakby udało Ci się mnie uprzedzić to napisz co powiedzieli:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Proszę by ktoś napisał ile finalnie płaci za wszystko razem?
Abonamet + dzierżawa + dodatki.

Dziękuję i pozdrawiam,
 

Gorath

New member
Witam

Mam pytanie dla wszystkich majacych dar widzenia roznych szczegolow, czy w HDTV zmianie nie ulega plynnosc obrazu (pogorszeniu, "skakaniu obrazu") i odswiezanie ekranu, ostrosc (in minus) albo jakies inne wady. Chcialbym wiedziec zanim dowiem sie o dostepnosc Vectra HD (teraz mam zwykla telewizje cyfrowa Vectra) a chodzi mi o Polsat Sport HD. Teraz obraz (Vectra Cyforowa nie HD) na Polsacie Sport nie jest niestety idealny, zreszta na calym tunerze wystapuje w sposob ciagly pewne niewielkie zaklucenia (a jak sie wydaje dodatkowo czym wieksze zaklucenia tym wieksza aktywnosc filtra mojego TV i meczacego efektu "plywajacej trawy") a za 1.5 dnia start Mistrzostw Europy. Szkoda ze tak dopiero na mistrzostwa wprowadzaja to bo obawiam sie zamieszania a wolalbym spokojnie ogladac mecze ;)

Moj TV to TH42PV80.
 

kubek2

New member
obraz sd w nowym dekoderze na pewno się nie poprawiłw stosunku do starego dekodera (rzekłbym nawet że jest gorsza), natomiast uważam że obraz HD - NG, Polsat Sport HD, C+, EuroSport HD jest bardzo dobry wręcz czasami aż zachwycający, proponuje zrezygnowac z HBO na rzecz C+ dużo więcej atrakcji w dobrej jakości niż na HBO, TVN HD taki sobie - ale i tak jest "darmowy", Luxe TV nuda, chociaż kolory wybitne i trzeba zmieniac rozmiar ekranu na 4:3
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Miałem napisać wcześniej ale jakoś wypadło mi z głowy. Otóż ja uważam że nowy dekoder hd poprawił obraz zwykłych kanałów sd. Nie jest to nie wiadomo jakie wow ale np mtv wygląda wreszcie poprawnie. Hmmm kubek2 nie widzi róznicy, być może zależy to od sygnału albo naszego oka.

Nie wiem czy komuś polecać dekoder hd, jeżeli dla kogoś 9zł miesięcznie nie jest dużo za sam dekoder i tvn hd to można się pokusić, ja nie żałuję, bo i tak oglądam sam tvn a oprócz tego jest fajne epg które nie wiem czy wystepowało w poprzednim dekoderze.
 

dany

New member
Bawiłem się troche nowym dekoderem, obraz po HDMI ma jakby mniejsze nasycenie kolorów, ale to chyba normalne, mozna przecież podkręcić w TV.

Dwie rzeczy spowodowały że się jednak póki co nie zdecydowałem na wymianę:
- tragicznie wolne EPG, w tunerze SD mogę trybu EPG (SFI) używać spokojnie do przełączania programów, tu na pojawaienie się EPG trzeba "trochę" poczekać, niby kilka sekund ale wkurzające. Wyśiwetlenie samej listy programów jest niewiele szybsze. samo EPG jakoś bardzij mi się podobało w starym tunerze, ale moze to kwestia przyzwyczajenia.
- programy SD rozciągane są w sposób liniowy, a ja już przyzwyczaiłem się do rozciągania nieliniowego (środek mniej, boki bardziej) w moim TV, pomyślałem ok, zanim się przyzwyczaję będę programy SD oglądał przez wyjście analogowe, a tu zonk, przy włączeniu HDMI na wyjściu analogowym sygnału brak.

No i na dodatek okropny pilot, fakt że stary nie lepszy :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czy mając podłączony ten dekoder przez HDMI do TV mogę w jakiś sposób podłączyć analogowo drugi TV tak by oglądać inne kanały niż lecą przez HDMI?

Dzięki i pozdrawiam,
 

rav_net

New member
Dekoder HD Vectry ma przelotowe gniazdo antenowe. Można więc spokojnie podłączyć drugi TV na wyjście antenowe dekodera (wtedy mamy tylko przekaz analogowy).
Ja ma swój TV podpięty do dekodera przez HDMI oraz koncentrykiem z wyjścia antenowego. Dzięki temu mogę dalej normalnie oglądać analogowy przekaz (jak dawniej; bez włączania dekodera) lub cyfrowy (w tym HD; po włączeniu i wybraniu odp. wejścia w TV).

Pozdrawiam
 

rav_net

New member
Jeżeli chodzi o wyjście antenowe to sygnał jest cały czas. Warunek: dekoder musi mieć zasilanie (może być w trybie Standby, ale wtyczka w gniazdku elektr. musi być).
Z tego co jest napisane w instrukcji, to przy połączeniu przez HDMI odcinany jest sygnał na wyjściu EURO (nie wim jak w przypadku wyjścia COMPONENT)

Pozdrawiam
 

janflo

New member
Gniazdo USB-do czego?

Witam.Dostałem z Vectry dekoder HD-(STB HD Vectra-5800C).
Podłączyłem i wszystko śmiga.Ciekawi mnie jednak gniazdo USB z tyłu urządzenia.Może ktoś wie czemu ono ma służyc.
Serdecznie pozdrawiam.
 

trezor4

New member
Witam. Dzisiaj odebralem cyfrowy dekoder z vectry bez HD i obraz jest sredni troszke lepszy niz analogowy , czy ktos moze powiedziec czy jest sens wymiany na dekoder HD i placic za niego 10zl i nie korzystac z programow HD chodzi mi czy bedzie lepszy obraz przy nowym dekoderze np na kablu compoment ?? czy moze lepiej kupic porzadny kabel euro i zostac przy starym dekoderze??dzieki
 

raf44

New member
Re

Wymiana kabelka na porządny, ekranowany poprawi jakość obrazu, wymiana na dekoder HD - raczej nie warto, chyba, że jesteś miłośnikiem TVN bo ten w HD jest bez dodatkowych opłat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
musisz ich atakować - wymienili i dekoder i skrzynkę / bo był słaby sygnał/ i dziś śmiga aż miło. I oczywiscie polecam programy HD.
 
Do góry